Zawieszenie ISC w GS mkII

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Zawieszenie ISC w GS mkII

Post autor: ghostmateus »

Witam

Potrzebowałbym zdjęcia ze złożonym amorem tylnym i zamontowanym prawidłowo na samochodzie. Potrzebuję informacji ile nakrętki utrzymujące są oddalone od końca wkładu(odległość od górnego końca wkładu do miejsca na którym oparty jest dolny koniec sprężyny), info o wszystkich elementach amora. I jeszcze czy ktoś z was spotkał się z tym czy dostał nie odpowiedni wkład amora lub nawet nowy już uszkodzony? A także czy ktoś miał kiedyś niewielki luz na dolnym mocowaniu amora (śruba nie wyrobiona) co powodowało głupie dźwięki przy naprawdę delikatnych dziurach? Nadmienię, że cały zawias nowy, hamulce nowe.

Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zawieszenie ISC w GS mkII

Post autor: Ralfx »

Cześć,
Widzę że z odpowiedzią się miesiąc spóźniłem, więc pewnie już sobie z tematem poradziłeś. Mam taki zawias w swoim GS430. Odniosę się do "głupich dźwięków przy naprawdę małych dziurach". Niestety u siebie odnotowuję delikatny tępy stukot na bardzo małych dziurach np. 2 cm za niska studzienka. Nie wiem czy o podobny dźwięk Ci chodzi. Niestety wszelkie sposoby lokalizacji źródła dźwięku na niewiele się zdały. Podejrzewam amortyzator i jego mocowanie (mimo że jest nowy, nie przejechałem jeszcze na nim chyba 3 000km jak dźwięk się pojawił) aczkolwiek nie chce wysnuwać nie słusznych oskarżeń co do ISC skoro pewny nie jestem.

Proszę napisz jakie są Twoje doświadczenia z tym tematem i na czym u Ciebie stanęło.

Ralf
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Zawieszenie ISC w GS mkII

Post autor: ghostmateus »

Co do tych dźwięków na takich dziurach co opisujesz to u mnie jest dosłownie to samo. :mad: Czasami słychać też na nieco większych. Mam tak w prawym tylnym kole z tyłu jest wymienione dosłownie wszystko no może oprócz łożyska na pieście oraz pół osi. Niestety też nie jestem wstanie zlokalizować źródła tych dźwięków co jest strasznie męczące i drażniące :mad: Jak nie będę w stanie zlokalizować tego to auto na żyletki :pala: :fiu:
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zawieszenie ISC w GS mkII

Post autor: Ralfx »

Będę chyba musiał odwiedzić swój zaufany warsztat jak znajde wolny dzień. U mnie występuje to tylko na tylnym prawym kole, więc zdejmę jeden amor i go prześwietlimy. Ogólnie na pierwszy rzut oka żadnych luzów na nim nie zauważono. Mam jeszcze oryginalny amor więc ewentualnie jeszcze mogę zrobić test ze starym.

Pisz jak byś miał jakieś postępy,
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Zawieszenie ISC w GS mkII

Post autor: ghostmateus »

Kurna serio masz to na prawym amorze? Ja mam to samo tylko prawa tylna strona tłucze. To pewnie nie jest amor tylko coś w aucie uszkodzonego? Bo mało prawdopodobne że u obydwu ta sama strona w ten sam sposób była uszkodzona zawiecha? :fiu: ile masz km zrobione na aucie? Bo jeszcze do tego od czasu do czasu zaczyna mi się świecić VSC VSC OFF oraz ABS więc nie wiem co jest grane. Nie mam czasu podpiąć kompa żeby sprawdzić
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zawieszenie ISC w GS mkII

Post autor: adamsky73 »

Przecież to logiczne że z prawej strony się szybciej zawieszenie wybija bo najczęściej przy krawędzi jezdni się trafia na dziury
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Zawieszenie ISC w GS mkII

Post autor: ghostmateus »

Wiem Adamsky73 o czym mówisz ale z 1,5 miesiąca temu wsadziłem całe nowe zawieszenie z tyłu.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zawieszenie ISC w GS mkII

Post autor: Ralfx »

Moje chłopaki zamienili amorki miejscami żeby upewnić się czy to amor stuka i przestało zatem podejrzewam że u mnie był jakiś problem-niedociągnięcie z mocowaniem amorka.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości