LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Post autor: piasek1985 »

Witam.

Szukam opcji rozbudowania fabrycznego radia w ls. Chodzi mi o podłączenie telefonu/ipoda/usb żeby móc puszczać muzyke z mp3/spotify.

Podstawowe kryterium to możliwość sterowania z kierownicy i jak najlepsza jakość dźwięku. Przejrzałem mnóstwo wątków, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi które z urządzeń wymienionych w temacie jest najlepsze. Na amerykanskich forach każdy chwali vaistech, niestety jest to najdroższe urządzenie. Niektórzy chwala xcarlink, ale mam to założone w żony passacie i musze przyznać ze jakosc dźwięku nie jest najlepsza.
Z yatour i gromem nie mialem doczynienia dlatego chcialbym uslyszec Wasze zdanie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Post autor: LinkPL »

piasek1985 pisze:Witam.

Szukam opcji rozbudowania fabrycznego radia w ls. Chodzi mi o podłączenie telefonu/ipoda/usb żeby móc puszczać muzyke z mp3/spotify.

Podstawowe kryterium to możliwość sterowania z kierownicy i jak najlepsza jakość dźwięku. Przejrzałem mnóstwo wątków, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi które z urządzeń wymienionych w temacie jest najlepsze. Na amerykanskich forach każdy chwali vaistech, niestety jest to najdroższe urządzenie. Niektórzy chwala xcarlink, ale mam to założone w żony passacie i musze przyznać ze jakosc dźwięku nie jest najlepsza.
Z yatour i gromem nie mialem doczynienia dlatego chcialbym uslyszec Wasze zdanie.

Pozdrawiam
Nie słyszałem jeszcze dobrej jakości z mp3 ... więc po kilku próbach zostałem przy nagranych flakach na cd i przestałem sobie wymyślać głupoty, które z reguły są protezami w moim mniemaniu ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Re: LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Post autor: piasek1985 »

No ale muzyka przy 320kbps z serwisów online wydaje mi się być bardzo dobrej jakości, puszczana między innymi na soundbarze brzmi bardzo dobrze, wiec myślę ze i w aucie będzie dobrze brzmiało pod warunkiem że nie będzie żadnych strat w dźwięku "po drodze". Niestety z xcarlink jestem rozczarowany, jestem ciekaw jak jest z innymi zmieniarkami cyfrowymi.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Post autor: owczar »

Wszystkie te zmieniarki będą miały podobnej jakości przetworniki DAC, więc podejrzewam, że wielkiej różnicy nie będzie. Właśnie opracowuję miracast do auta, ale jakość dźwięku będzie na podobnym poziomie. Ale tu jest ten plus, że mogę odtwarzać flac.
Awatar użytkownika
SimonFreeman
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 24 paź 2013, o 13:18
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Post autor: SimonFreeman »

Vaistech obsługuje format FLAC, więc jak się chce jakości to chyba nic lepszego nie ma
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Post autor: hydrant23 »

Odgrzeje kotleta... czy kto s mial do czynienia z liislee do ls430? Cena wysoka ale niby plug&play montaż... https://m.aliexpress.com/item/330044215 ... ab4206b7ac
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Post autor: cooper69 »

Poszukaj oryginalnego używanego Lexus iPod Connection kit. Przetwornik analogowo cyfrowy ma o niebo lepszy od tanich zmieniarek. Podłączysz do tego starego iPhone i oprócz muzyki możesz mieć zapasowy telefon, lokalizator gps, punkt dostępowy do internetu i co tam jeszcze przyjdzie do głowy.

Mam to w GS mk. 3 i jestem bardzo zadowolony
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Post autor: hydrant23 »

Tak dzieki mam takie cos w gsmk3 czy cos podobnego tylko u mnie do 99 piosenek auto widzi z ipada, pytam o to cudo bo chcialem również troche odmlodzic wnetrze lsa
danon
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 20 gru 2017, o 00:22
Model Lexusa: LS430 2003
Skąd:: Turek
Kontakt:

Re: LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Post autor: danon »

Kupiłem yatour oraz moduł BT.
Yatour podłączyłem w wolne gniazdo radia Mark Levinson. Zestaw schowałem w schowku.
1. Bardzo długo odczytuje luźno wrzucone mp3 z karty SD (ograniczenie do 32GB, pendrive do 8GB). W trakcie odczytywania cały czas hałasuje z głośników.
Gdy wrzucilem muze do 3 katalogów CD01, CD02 i CD03 nie odczytał nic. Może gdybym dał mu 10 minut, to by się udało.
2. Przy przełączaniu utworów jest trzask w głośnikach
3. Jakość dźwięku słaba (przypomina mi jakość z transmitera FM)
4. Spotify przez BT bardzo słabo, przez kabel raz lepiej, raz gorzej.

Ogólne wrażenie: rozczarowanie
Nie wiem, czy coś robię źle, ale na ten moment jestem zdecydowany to zwrócić.
Chyba lepiej zostać przy płytach na oryginalnym radiu.
adampakoart
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2021, o 00:05
Model Lexusa: ls 430
Skąd:: Dundee
Kontakt:

Re: LS430 - vaistech vs grom vs yatour vs xcarlink

Post autor: adampakoart »

Witam wszystkich.Zielony na tym forum napiszę, że w moim ls 430 zamontowałem grom i jestem zadowolony.Jak piszecie radio dzieli sobie setki piosenek na serię po 99 ale dla mnie to nie mega problem...a i jakość 320 MP3 nie jest zła.Najlepsze wydaje się podpięcie iPoda z całą bazą albumów.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości