[LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

[LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: laredo »

Zauważyłem dziwne objawy w układzie hamulcowym. Otóż czasami przy hamowaniu (przeważnie jazda w mieście) układ działa tak jakby skokowo, przypominając pracę ABSu, niby cały czas hamuje ale czuć że zacisk łapie i puszcza naprzemiennie przy czym pedał hamulca w ogóle nie drży jak przy ABSie. Drugi niepokojący objaw to dość mocne bicie kierownicy jeśli hamujemy z prędkości 100+ do powiedzmy 90-100. Od setki w dół tego nie ma lub jest po prostu nie wyczuwalne. Na przodzie mam wymienione wszystko - klocki i tarcze na tyle klocki a tarcza była przetoczona. Na przeglądzie nie wyszło nic aby były jakieś luzy w układzie kierowniczym. Owszem przy wymianie tarcz zauważyłem że na kole od str kierowcy jest zapieczony jeden tłoczek ale został oczyszczony i działał poprawnie.
I taka moja mała uwaga. Bynajmniej mój LS ma za słabe hamulce jak na taką masę samochodu - chyba że ja mam coś zrypane. Średnica tarczy przedniej to chyba 296 mm
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: klexus »

sprawdz prowadnice zacisku i gumki na tłoczkach.
Druga sprawa to to drżenie czytałem kiedys ze przyczyna tego sa luzy w zawieszeniu.
U mnie tez sie czasem tak dzieje ze drży kierownica przy 90-110 pózniej cisza
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: [LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: krzywydg »

miałem to samo drżenie. sworznie miałem wybite. koszt regeneracji 65zł sztuka. A co do hamowania to posprawdzaj przewody hamulcowe bo może gdzieś przepuszczają
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: prosperopro »

ja mialem to samo ale w innym samochodzie - najgorszym na swiecie Kia Carnival ;)

Po pierwsze sprawdz czy nic sie nie zaklinowalo twardego (kawalek metalu jakis twardy kamyk ) miedzy klockiem a tarcza - jak tak to bedzie widac ryse na tarczy a nie tafle szkla.
po drugie tarcze ale masz wymienione to raczej odpada, wiec mozes zobaczyc czy gdzies uklad hamulcowy nie jest zapchany przy jednym kole - niech ktos Ci na hamulec podepcze i popatrz sobie.
sprawdz tloczki i luzy w zawieszeniu.
Najlepiej wymien plyn hamulcowy przy okazji.
LS400 mimo swojej leciwosci staje w miejscu ;) no w sumie to zalezy od predkosci bo jakos ze 160 nie hamowalem ostro ale do 60 zdazylo sie hamowac przed zawalidrogami.
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
po_bandzie
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 6 mar 2011, o 15:14
Model Lexusa: is 300 sportcross '04 usa
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: [LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: po_bandzie »

tarcze mogły ci się powichrować. a im mniejsza, tym łatwiej. :hobby:
LEXUS HIP-HOP
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: prosperopro »

noooo w sumie masz racje ale od czego ? przeciez dzisiejsze tarcze maja atesty od wody rozgrzene by sie nie skrecily. ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: tomekb »

nie wiem od czego al np orginaly w is200 mi leca szybko lukasy mam juz 30000km i spokój
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: laredo »

mniejsza tarcza raczej powinna być bardziej sztywna niż większa, więc chyba raczej prędzej większe tarcze pokrzywisz niż mniejsze. Jeżeli było by to od wody to było by to bardzo szybko bo w sumie nie zrobiłem więcej jak 12 000 km
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: prosperopro »

to w sumie zalezy bo od wody to malo prawdopodobne musialbys je rozgrzac ostro a potem w wode w jechac zimna. Raczej nie stawialbym na to bo w zimie ciezej zagrzac tarcze a w mrozne dni ciezko kaluze spotkac
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: laredo »

a mnie to się po prostu widzi że trzeba będzie kiedyś wyskubać kasę na nowy układ hamulcowy i tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości