Wzmacniacz antenowy is200

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Wzmacniacz antenowy is200

Post autor: szy_a »

Ni z natki ni z pietruszki sam odbiornik UKF przestał działać należycie a dokładnie b. szumi. Sprawdzał em czy nie wyskoczył mi wtyk od anteny ( nawet początkowo myślałem że może sama antenę mi ukradli) ale bez zmian. Jest poprowadzony przy kablu antenowym dodatkowy przewód więc dmyslilem się że pewnie jest wzmacniacz antenowy sygnału radiowego.
Tu moje pytanie czy moze jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za zasilanie wzmacniacza antenowego UKF ? Może ktoś już rozwiązał podobny problem?
Pozdrawia.
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wzmacniacz antenowy is200

Post autor: szy_a »

znalazłem bezpiecznik nazwany TV ale jest sprawny , jeśłi to bezpieczni mi trzasnął to pod jakim bezpiecznikiem może być ten wzmacniacz antenowy?
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wzmacniacz antenowy is200

Post autor: szy_a »

Sprawdziłem zasilanie na wzmacniacz antenowy i podaje napięcie. Są więc 2 opcje.
Wzmacniacz antenowy się skopał - jeśli wiecie gdzie go szukać to proszę o podpowiedź.
Jakiś ch....j chciał odkręcić antenę ale z tego co zauważyłem jest mocowana od spodu wiec nie dał rady odkręcić co mogło spowodować urwanie przewodów a jeśli tak to chyba bez zdjęcia podsufitki się nie obędzie.

Może macie jeszcze jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Wzmacniacz antenowy is200

Post autor: endrju1 »

Wzmacniacz jest w samej antenie (tej części montowanej w dachu), więc wymiana pewnie załatwi sprawę.
Od spodu wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wzmacniacz antenowy is200

Post autor: szy_a »

Dzięki endrju - czyli podsufitka do zdjęcia, fuc :cenzura:

Czy może macie zdjęcie/schemat zaczepów osłon przednich słupków bo nie chciałbym połamać. Rozumiem że tylko je trzeba ściągnąć (bocznych/tylnych chyba nie) plus oczywiście oświetlenie spinki i rączki przy dachu?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Wzmacniacz antenowy is200

Post autor: endrju1 »

z tego co pamiętam to nie trzeba. Trzeba odkręcić z tyłu odkręcić uchwyty na rękę i da się pochylić na tyle żeby się dało dostać do anteny.
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wzmacniacz antenowy is200

Post autor: szy_a »

Teraz zetknąłem to raczej bez zdjęcia osłony tylnych słupków się nie da bo podsufitka zachodzi za
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Wzmacniacz antenowy is200

Post autor: endrju1 »

zdejmujesz osłony tylnych słupków i środkowych (trzeba po prostu pociągnąć górną ich część), potem rączki i 2 kołki plastikowe w tylnej części podsufitki. Potem podsufitkę da się odchylić tyle, aby dało się sięgnąć do anteny.
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wzmacniacz antenowy is200

Post autor: szy_a »

Wyjąłem. Antena lub wzmacniacz ma gdzieś zwarcie między masa a żyłą główną anteny. Dlaczego to nie wiem. Ale dzięki za pomoc.
szy_a
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 26 wrz 2015, o 06:21
Model Lexusa: IS00
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Wzmacniacz antenowy is200

Post autor: szy_a »

Niestety powyższy post jest nieprawdziwy. Kupilem całość podstawy anteny i to samo. Niebawem wezmę się za sprawdzenie przewodu antenowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 3 gości