is200 podniesienie mocy

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

is200 podniesienie mocy

Post autor: n0rek »

Witam, w sobote bylem na mobilnej hamowni z moim is200, wyszlo 146-148km na PB i 138km na LPG co na rocznik 99' nie wyglada tak zle.
Pojawia sie oczywiscie pytanie co zrobic by podniesc ta moc?

Czytalem troche watkow na forum i widze ze chipy odpadaja, kompresor daje niewielki przyrost przy dosc duzym koszcie a kompletny kit turbo widzialem cos za 3100$ co jest kwota dla mnie nieosiagalna :)

Czy ktos podbil moc swojego lexa w jakiejs przystepnej cenie czy faktycznie trzeba sie liczyc z kosztami rzedu wielu tysiecy?

Od razu moze zaznacze ze zdaje sobie sprawe ze zrobienie ponad 200km na seryjnych bebechach bedzie morderstwem dla silnika :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: is200 podniesienie mocy

Post autor: owczar »

Sam sobie odpowiedziałeś. Bez kilku k pln nie podchodź. Jedyne co możesz poprawić to LPG, bo moc na nim jest o wiele za niska. Masz wykres?
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: is200 podniesienie mocy

Post autor: Joyrider »

Opcja 1: doładowujesz - duże pieniądze (relatywnie do wartości auta)
Opcja 2: dłubiesz wolnossący wydechem, dolotem, wałkami, portingiem itd - ale w przypadku 1g-fe nie słyszałem o sukcesach na tej drugiej ścieżce. A kasa przy profi podejściu będzie większa jak za uturbienie.
Opcja 3: swap - ale też kosztuje niemało - jeżeli auto ma jeździć a nie stać.
Opcja 4: Podtlenek azotu, nigdy nie byłem zwolennikiem, ale działa - choćby przez chwilę :)
Takie już uroki tuningu wolnossącego silnika. Realnie patrząc zostają opcje 1 albo 3 albo 1+3 :) W każdym przypadku, jeżeli nie dłubiesz sam w garażu - łatwo dobić do wartości używanego is200 :)
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: is200 podniesienie mocy

Post autor: n0rek »

owczar pisze:Sam sobie odpowiedziałeś. Bez kilku k pln nie podchodź. Jedyne co możesz poprawić to LPG, bo moc na nim jest o wiele za niska. Masz wykres?
Tak, z tego co gosc mowil to moze byc troszke lepiej w rzeczywistosci bo na automacie ciezko wcisnac na 3 biegu gaz do deski bez zrzucenia biegu :)
Gaz podejrzewalem ze bedzie gorzej niz powinno byc bo weze sa troche za dlugie ale dla tych 10km roznicy chyba nie bede sie bawic w spawanie kolektora i ponowne nawiercanie.

Benzyna:
http://tnij.com/LLcGq

LPG:
http://moto-przemysl.info/moj/Pomiary/Lexus%20Gaz.bmp
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, o 14:42 przez n0rek, łącznie zmieniany 1 raz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: is200 podniesienie mocy

Post autor: owczar »

Pierwszy link nie śmiga. To raczej nie kwestia przewodów tylko strojenia. Odpowiedni bieg można wymusić na przekładni, w końcu po górach tak się to robi ;)
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: is200 podniesienie mocy

Post autor: kupiec1985 »

n0rek pisze:
owczar pisze:Sam sobie odpowiedziałeś. Bez kilku k pln nie podchodź. Jedyne co możesz poprawić to LPG, bo moc na nim jest o wiele za niska. Masz wykres?
Tak, z tego co gosc mowil to moze byc troszke lepiej w rzeczywistosci bo na automacie ciezko wcisnac na 3 biegu gaz do deski bez zrzucenia biegu :)
Gaz podejrzewalem ze bedzie gorzej niz powinno byc bo weze sa troche za dlugie ale dla tych 10km roznicy chyba nie bede sie bawic w spawanie kolektora i ponowne nawiercanie.

Benzyna:
http://moto-przemysl.info/moj/Pomiary/L ... biegu).bmp

LPG:
http://moto-przemysl.info/moj/Pomiary/Lexus%20Gaz.bmp
nie opłaca sie spawać kolektora jak byś chciał poprawić , na alledrogo chodzą po 20 złoty całe , kupujesz nawiercasz na stole jak najlepiej i montujesz .
mi udało się zejść do 150mm z wężykami bo niestety wtryskiwacze leżą na pokrywie ponieważ się nie mieszczą na stojąco przy listwie wtryskowej od benzyny .\pierwszy link śmiga jak się samemu skopiuje
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: is200 podniesienie mocy

Post autor: n0rek »

owczar pisze:Pierwszy link nie śmiga. To raczej nie kwestia przewodów tylko strojenia. Odpowiedni bieg można wymusić na przekładni, w końcu po górach tak się to robi ;)
Link zmieniony. Strojenie powinno byc ok bo jestem swiezo po wymianie wtryskow na Tech Dragon z Valtekow i wszystko bylo robione u kumatego goscia ktory nie jednego is'a robil. On tez mi pokazal kilka fuszerek w mojej instalacji, wszystkie poza tymi wezami usunalem.

Ale jak wrzucisz na skrzyni 3 to w dol nadal biegi zmienia, sorry jezeli zadaje glupie pytania ale mam auto od pol roku i to moje pierwsze w AT :)
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: is200 podniesienie mocy

Post autor: Joyrider »

Ile byś nie stroił tego gazu, to do wyniku benzyny nie dobijesz, a wzrost o 5 koni mechanicznych i tak nie będzie odczuwalny. Patrząc na wykresy masz całkiem poprawnie pracujący silnik. Wiadomo, że jeżeli uważasz, iż masz źle wystrojone LPG, to należy spróbować to poprawić, ale na cuda bym tu nie liczył.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is200 podniesienie mocy

Post autor: Dawid0ss »

n0rek pisze:Witam, w sobote bylem na mobilnej hamowni z moim is200, wyszlo 146-148km na PB i 138km na LPG co na rocznik 99' nie wyglada tak zle.
Pojawia sie oczywiscie pytanie co zrobic by podniesc ta moc?
Jak na 17-letnie auto spadek mocy jest naprawdę niski, bo raptem 5%. Tu nie ma się co czepiać. A jak potrzeba więcej, to zmieniać na chociażby IS300 :-)
Pzdr
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: is200 podniesienie mocy

Post autor: owczar »

Dokładnie tak - najprościej jest zmienić na mocniejsze auto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości