GS MK3 - renowacja / lakierowanie felg kilka pytań

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

GS MK3 - renowacja / lakierowanie felg kilka pytań

Post autor: MateoM »

Cześć!

Zanim zmienię auto na swojego wymarzonego IS-F postanowiłem "przemęczyć" się o ile można tak powiedzieć z moim 450H, ale że po 1,5 roku już mnie nosi to aby :LEXUS: dalej cieszył, trochę chcę przy nim pogrzebać.

Pierwsza sprawa to felgi - wiadomo, że one i lakier to wizytówka auta. Oryginalne mi się nawet podobają i nie chce ich zmieniać, ale są mocno zmęczone życiem. Znalazłem firmę w warszawie renowacjafelg.pl i ich odwiedziłem. Wycenili frezowanie poszarpanych rantów i ogólne doprowadzenie do dobrego stanu plus lakierowanie na wybrany przeze mnie kolor (okazał się najdroższy z palety, 200 zł od sztuki netto) na ok 1000 zł netto. Za 1200 złotych z pewnością nie kupię dobrych felg :) Pojawia się mi jednak kilka pytań i problemów. Czy ktoś słyszał o tej firmie? Widziałem u nich ogrom pracy, mnóstwo mieli zamówień, firma godna polecenia? Ktoś robił? Czy zaproponowana cena jest OK? Kolor to Shadow:

http://renowacjafelg.pl/galeria/wszystk ... lor-shadow

No i jeszcze Pan oglądający felgi powiedział, że może być problem. W moich oryginalnych felgach są do nich dokręcone takie srebrne dokładki plastikowe, chyba seria w 450H, dodałem zdjęcie identycznej felgi jak moja w załaczniku. Powiedzieli, że z odkręceniem może być problem, podobno robili takie trzy komplety i w dwóch się udało, w jednym się pourywały od zapieczenia ze starości zaczepy. Czy takie dokładki można później gdzieś kupić osobno? Ktoś już z nimi coś robił? Boję się, w aucie z 2006 roku na 100% będzie już bardzo ciężko to odkręcić. A może samemu to zrobić, bo wiadomo oni podchodzą przemysłowo i ups, no urwało się jak mówiliśmy a ja bym to zrobił delikatnie, namoczyć to w czymś i powoli próbować? Jakieś WD-40? Podpowiedzcie proszę coś.

Do tego chciałem mu po felgach okleić dach na czarny połysk i zobaczyć, czy będzie mniej "dziadkowy" charakter auta. Jak mi będzie za mało, to widziałem bardzo ładny Projekt, dodaje foto w załączniku, do chyba jest szary satynowy? Co o tym myślicie?
Załączniki
6011064583_3.jpeg
6011064583_3.jpeg (47.47 KiB) Przejrzano 5467 razy
GS w fajnej wersji
GS w fajnej wersji
gs mini-kopia.jpg (38.07 KiB) Przejrzano 5467 razy
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: GS MK3 - renowacja / lakierowanie felg kilka pytań

Post autor: Damian91 »

Oddawałem dwa komplety felg do nich - w miarę szybko i bez przykrych niespodzianek z odpadaniem lakieru etc - mogę polecić :pijak: Znajomi też korzystali i są zadowoleni.
Co do oklejenia dachu - moim zdaniem trafny pomysł.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS MK3 - renowacja / lakierowanie felg kilka pytań

Post autor: MateoM »

Dzięki za odpowiedzi! A ktoś z obecnych na forum odkręcał już może te chromowane dokładki? Chce się niedługo za to zabrać więc podpowiedzi mile widziane...
Błaszu
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 mar 2016, o 00:26
Model Lexusa: -
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Post autor: Błaszu »

Co do felg to możesz zadzwonić pod ten numer : 513259170

Trzeba trochę czekać na termin ale warto :)

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: GS MK3 - renowacja / lakierowanie felg kilka pytań

Post autor: Thorgal1 »

MateoM pisze:Dzięki za odpowiedzi! A ktoś z obecnych na forum odkręcał już może te chromowane dokładki? Chce się niedługo za to zabrać więc podpowiedzi mile widziane...
odkręcał, odkręcał ... zajmie ci 2/3min na felgę ... 10mm grzechotka i po temacie
felgi są wypukłe - kładź je na czymś bo porysujesz front :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS MK3 - renowacja / lakierowanie felg kilka pytań

Post autor: ledziu »

A ja jestem właśnie w trakcie "renowacji" felg w w/w firmie miałem u nich zrobić swoje i brata. Pojechaliśmy obaj i sposób w jaki zostaliśmy potraktowani wyleczył nas z renowacji dwóch kompletów został tylko jeden (mój) i to też dla tego że będę coś w pobliżu załatwiał więc sobie odbiorę...

Co do konkretów to po zameldowaniu się u Pana z biura czekałem w punkcie odbioru 17min. i nikt się nie zjawił potem zwróciłem jakiemuś Panu uwagę że stoję i czekam informując ile... no i dostałem opierdol bo to tak musi trwać...
Następna sprawa felgi... są bardzo mocno inne czyli każdy ich nie zrobi, szukałem lokalnie ale nic nie znalazłem. Przypadkowo wszedłem na stronę firmy która jawi się na profi...
Na miejscu Pan stwierdził że nie zrobi renowacji tłumacząc że na mokro nie robią... chociaż w necie jest napisane jak wół że robią... a cały problem polegał na tym że wykonują usługę tylko taką jaką można sobie zamówić w każdej innej firmie bez tego całego pierniczenia oraz 1000ca zdjęć prezentujących wyniki.

Więc ta super firma zajmuje się zwykłym prostowaniem (tylko z tego skorzystam) do tego można zamówić proszkowy lakier ewentualnie coś na mokro ale tylko w opcji cepa czyli malujemy całość albo nie malujemy w ogóle... Też coś można zamówić na maszynce cnc ale znając życie tylko w zakresie nie bardziej skomplikowanym niż felga od Ursusa 330 z 1980r...

Więc tyle z profesjonalizmu Panów z renowacji felg...
jes
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 30 paź 2010, o 20:44
Model Lexusa: GS 450H
Skąd:: Skoczów
Kontakt:

Re: GS MK3 - renowacja / lakierowanie felg kilka pytań

Post autor: jes »

Witam.

Podepnę się pod temat.
U mnie tez jest problem z demontażem ramion. Nakrętki odkręciły się bez problemu, natomiast w jednym mocowaniu (bliżej średnicy zewnętrznej) nie można cofnąć śruby. Nie pomaga próba kluczem torx - trzyma jak wściekła, młotek też nic nie daje. Po przeciwnej stronie nie ma problemu bo otwór jest sporo większy niż śruba, ale tu wygląda na to, że śruba jest chyba wkręcona.

Jak to zdemontować? mocowanie zaznaczyłem na zdjęciu.

Pozdrawiam
Załączniki
20200425_155450_copy_640x480.jpg
20200425_155450_copy_640x480.jpg (107.4 KiB) Przejrzano 2702 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości