NX 200t

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
adasw
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 16:47
Model Lexusa: nx 200t
Skąd:: .....
Kontakt:

NX 200t

Post autor: adasw »

Kilka spostrzeżeń po kilku dniach jeżdżenia:

Ogólnie: Jest super. Byłem mocno na ten samochód napalony i prawdę powiedziawszy nie zawiódł mnie w żadnym punkcie - jest w sumie dokładnie taki jak się spodziewałem. Wygląda moim zdaniem świetnie - ale to już było na wątku z 300H.
To co wynika z turbo: jest zapas mocy, zbiera się bardzo ładnie. Przy czym tak jak było w różnych testach 200t nie jest to samochód dla fanów bardzo ostrej jazdy i to nawet nie dlatego, że nie można nim szybko pojechać - jest też mocno sztywny i daje sporo czucia drogi na kierownicy - ale przez to, ze w środku jest bardzo komfortowy i bardzo cichy to w sumie ma się małą ochotę na ostrą jazdę. Skrzynia działa bardzo gładko - są pewne różnice między trybami - ale nie znowu takie wielkie (potwierdza się test na przyspieszenie z netu gdzie wynik w trybie sport nie różnił się jakoś mocno od trybu eco). 6 biegów - z jednej strony zaleta - działa bardzo płynnie i cicho z drugiej czasami może być wada - jak się ze spokojnej jazdy nagle bardzo gwałtownie dociśnie potrafi zrzucić wydaje się bieg za nisko (przy większej liczbie biegów pewnie nie było by takiego efektu). Silnik wydaje się idealny na ten rodzaj samochodu i tą masę.

Spalanie: oczywiście miedzy bajki można włożyć deklaracje producenta (ale tak jest zwykle) - 240 koni potrzebuje jednak paliwa i wiele się tu nie zdziała i 7-8 litrów na 100 km to trzeba by się toczyć po równym 80km/h. Myślę, że taki normalny osiągalny standard przy dość spokojnej jeździe - 9,5-10 l.

Wnętrze: Świetne. Kto wsiadł za kierownicę to po 5 min czuł się jak swoim samochodzie od lat. Fotele bardzo wygodne. Miejsca bardzo dużo - braliśmy pod uwagę przy zakupie i q5 i x3 - to czym się różniły to wrażenie ciasnoty i dużo mniej miejsca.Bagażnik choć wystarczający to nie powala wielkością. Pochylana tylna kanapa - fajna sprawa.

Elektronika: Trochę się już pobawiłem - jest bardzo fajnie, wszystko wygodne i dostępne. Mirror link - działa ale nie z wszystkimi telefonami - udało mi się podłączyć s3 z appką, Sony Z2 pomimo natywne obsługi mirror linka nie zadziałała (ale mam jeszcze jedną opcję do wypróbowania)
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: przemosc »

Dorzuć jeszcze jakieś zdjęcia, a najlepiej filmik 0-100 km/h jeśli możesz :)
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: turmoll »

dokładnie, ciekawe jak ten motor brzmi wkręcony na wyższe obroty ...

i dzięki za podzielenie się z forumowiczami tymi informacjami!

/turmoll
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: Dawid0ss »

przemosc pisze:Dorzuć jeszcze jakieś zdjęcia, a najlepiej filmik 0-100 km/h jeśli możesz :)
Filmiki są już na YT.
SUVy to zupełnie nie moja bajka. Natomiast fajnie, że coś takiego pojawiło się w ofercie :-) Na pewno jest zajawka :-D
Szerokiej drogi. Pzdr
adasw
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 16:47
Model Lexusa: nx 200t
Skąd:: .....
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: adasw »

przemosc pisze:Dorzuć jeszcze jakieś zdjęcia, a najlepiej filmik 0-100 km/h jeśli możesz :)
Nie bardzo wiem jak wrzucić zdjęcia nie będące linkiem gdzieś do zdjęcia w sieci.
Filmików z przyspieszania w sumie nie ma sensu robić - są już na YT - bardziej profesjonalne niż ja bym zrobił:

Po pierwszej jeździe w dłużej trasie muszę na plus zweryfikować spalanie - bez jakiegoś szczególnego oszczędzania zeszło do 8,8l/100km.
jmosakowski
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2015, o 19:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: jmosakowski »

Gratuluję zakupu!
Możesz napisać coś więcej o Mirror link z S3? Masz wersję NX z nawigacją czy bez? Jakie aplikacje chodzą? Jakąś navi z telefonu da się odpalić? Chociażby np. Google maps? Czy sterowanie odbywa się pokrętłem/padem NX'a? Pzdr
adasw
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 16:47
Model Lexusa: nx 200t
Skąd:: .....
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: adasw »

Dziękuję;)
Mam wersję bez nawigacji (podobno nawigacja w NX to kwestia wgrania softu). Mi chodzi z Drive Link. Na pewno działa obsługa multimediów i google maps z telefonu. Sterować można wtedy i z pada/joysticka NX-a (chociaż są opóźnienia kursora na ekranie - ale daje radę) i z telefonu. Nawet (wbrew specyfikacji;) daje się jednocześnie puszczać muzykę z kom i google maps. Pzdr.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

NX 200t

Post autor: ArtIS »

Koledzy, gdzie najtaniej kupic takie auto jako nowe?
Może w UE jako fura z salonu czy polskie salony oferuja coś ciekawego?
Pozdrawiam,
Artur
art5525
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 4 mar 2016, o 10:38
Model Lexusa: NX
Skąd:: Podlasie
Kontakt:

Re: NX 200t

Post autor: art5525 »

Ja kupiłem swojego z salonu. Samochód demonstracyjny, przebieg 13000km, roczny samochód. Wyszło prawie 50000 taniej niż nowy. Jestem bardzo zadowolony. Troszeczkę mi zeszło z poszukiwaniami, ale się opłaciło.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

NX 200t

Post autor: ArtIS »

Boje si demowek bo z nimi robi sie cokolwiek podczas tych jazd.... A jakie są zasady gwarancji: kupując demo ta gwarancja juz leci od momentu kiedy auto przyjechalo do dealera czy w chwili zakupu dostajesz pełne 3 lata?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość