[IS 200] lepsze prowadzenie

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
surge69
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2016, o 17:49
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bolesłąwiec
Kontakt:

[IS 200] lepsze prowadzenie

Post autor: surge69 »

Siema wszystkich

poszukuje sposobu aby poprawić prowadzenie w moim IS 200, rozważałem już gwint ale nie chciał bym tego robić, nie jestem fanem obniżania auta, zależy mi na tym by auto się mniej przechylało i troche lepiej trzymało na zakrętach, inne sprężyny, amortyzatory czy poluretany to zdaje egzamin ?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] lepsze prowadzenie

Post autor: blue »

A komfort chcesz utrzymać, czy mają być "taczki"? Jeśli ma być tylko sztywno, to twarde sprężyny, twarde amortyzatory i poliuretany. Ale właściwościami to to gwintu nie przebije.
Awatar użytkownika
tmx89
Lex Driver
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2011, o 14:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [IS 200] lepsze prowadzenie

Post autor: tmx89 »

ja polecam kombo gwint kw varaint 3 + sprezyny isc najtwardsze
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [IS 200] lepsze prowadzenie

Post autor: GOLDI »

jesli chcesz uzyskac co piszesz to wymien stabilizatory na grubsze i tyle
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: [IS 200] lepsze prowadzenie

Post autor: agatka »

surge69 pisze:Siema wszystkich

poszukuje sposobu aby poprawić prowadzenie w moim IS 200, rozważałem już gwint ale nie chciał bym tego robić, nie jestem fanem obniżania auta, zależy mi na tym by auto się mniej przechylało i troche lepiej trzymało na zakrętach, inne sprężyny, amortyzatory czy poluretany to zdaje egzamin ?
Pierwsze to grubsze stabilizatory (niweluje przechył)
Drugie rozpórki (poprawa prowadzenia w zakrętach)
A trzecie to poliuretan (poprawa precyzji prowadzenia)
Potem jakis gwint najlepiej lub conajmniej progresywne sprezyny
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] lepsze prowadzenie

Post autor: carsik »

surge69 pisze:Siema wszystkich

poszukuje sposobu aby poprawić prowadzenie w moim IS 200, rozważałem już gwint ale nie chciał bym tego robić, nie jestem fanem obniżania auta, zależy mi na tym by auto się mniej przechylało i troche lepiej trzymało na zakrętach, inne sprężyny, amortyzatory czy poluretany to zdaje egzamin ?
włóż sobie B6 zrób geometrię i bez utraty komfortu będziesz bardzo zadowolony.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS 200] lepsze prowadzenie

Post autor: endrju1 »

Co to jest B6?
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] lepsze prowadzenie

Post autor: piotro1227 »

kskarol217
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 20 mar 2015, o 01:40
Model Lexusa: IS200 TTE Kompressor
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] lepsze prowadzenie

Post autor: kskarol217 »

Oprócz tematów wymienionych powyżej zwróć ogromną uwagę na geometrię zawieszenia.
A jeśli chcesz za jednym prostym strzałem zrobić największy skok to kup po prostu semi-slicki Extreme VR1 225/45/17 :D Osobiście zrobiłem już z Lexem wszystko jeśli chodzi i prowadzenie i największa różnica była po wstawieniu semi-slicków :D które co ciekawe mają normalną homologację i jeżdżę z nimi na co dzień :D

I tak naprawdę mało kto zwraca na to uwagę, ale jeśli chcesz iść perfekcyjnie w stronę pokonywania zakrętów zrób... hamulce ;) obowiązkowo przód i tył na jakiś konkretny zestaw, bo hamulce mają mnóstwo do powiedzenia jeśli chodzi o utrzymanie stabilności pojazdu w zakręcie. Ale tutaj już musielibyśmy zagłębić się w tematykę rajdową ;)
leszcz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 5 paź 2016, o 14:30
Model Lexusa: IS300 SportCross
Skąd:: podlasie
Kontakt:

Re: [IS 200] lepsze prowadzenie

Post autor: leszcz »

Dobra, a kombinowal ktos cos ze wspomaganiem kierownicy? Ostatnio jezdzilem beemkami i po przesiadce do lexa bardzo mi przeszkadza zbyt lekkie (zbyt mocno wspomagane) krecenie kierownica. Kombinuje czy daloby sie jakos oszukac czujnik/zawor sterujacy w pompie wspomagania, zeby obnizyc troche cisnienie a tym samym zmniejszyc wspomaganie :jazda: druga rzecz ktorej mi brakuje to grubszego wienca kierownicy, no poprostu jest za cienka :down: ale tu juz mam pomysl zeby oddac ja do obszycia i podlozyc jakas pianke czy cos w tym stylu pod nowa skore :biggrin2:

pozdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości