Problem i prośba o pomoc

Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Problem i prośba o pomoc

Post autor: Dawid250286 »

Witam wszystkich mam taki problem od kilku dni moje autko Lexus is 200 rocznik 99 po rozgrzaniu dostaje ok 3000 obrotów i strasznie nierówno pracuje pokazuje się chek i miga trc, jak ostygnie wszystko wraca do normy, podłączyłem go pod kompa i wykazało oto te błędy ( P0110, P1335, P1349, P1656) pierwszy błąd to czujnik temperatury powietrza reszty nie znalazlem i nie wiem co oznaczaj czyżby to przez ten czujnik mogą być takie problemy? A może miał już ktoś z was podobny problem?
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Problem i prośba o pomoc

Post autor: jordi007 »

Tu masz błąd zaworu v-vtia i sondy nie jestem pewien ale chyba też cewki ale dokładnie Ci nie powiem ale wszystkie cody idzie znaleźć w necie. Z drugiej strony nie wierzę że by Ci wszystko tak siodło czym sprawdzales
Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: Problem i prośba o pomoc

Post autor: Dawid250286 »

W poniedziałek jak pierwszy raz zaczął szaleć byłem u kolegi i podpisaliśmy go pod coś za 100 zł tylko do szczytywania błędów, a dziś odwiedziłem warsztat samochodowy i tam na ich kompie pokazały się identyczne błędy po uprzednim skasowaniu więc nie wiem dlaczego jest ich aż tyle ale może jeden wywołuje drugi błąd. Nie znam się na tyle ale chyba po weekendzie będę musiał odwiedzić jakiegoś magika.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Problem i prośba o pomoc

Post autor: jordi007 »

P0110 czyjnik temp. wlotu
P0135 HO2S Awaria obwodu Bank 1 Sensor 1
P1565 Tempomat Wyłącznik główny Awaria obwodu
P1349 Awaria systemu VVT (Bank 1)
tu masz cody swoje z tempomatem ci nie pomoge bo nie mam u siebie a jestem laikiem p 1349 przeczysc filterek vvt moze tu wina lezy ale i sonda 1 na banku pierwszym daje znac i ona moge pozostale wywolywac
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Problem i prośba o pomoc

Post autor: dzida »

Wg mnie jedna usterka powoduje tyle błędów.
Zacząłbym od czujnika temperatury skoro zależy od nagrzania silnika.
Z tempomatem sprawdź bezpiecznik (jeśli nie działa)
Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: Problem i prośba o pomoc

Post autor: Dawid250286 »

Jutro zamówię czujnik temperatury powietrza, wyczyszczę filterek i zobaczymy czy będzie jakaś poprawa, a co do błędów wystarczy tylko zdjąć kleme na kilka sekund aby je skasować czy trzeba podłączyć do kompa?
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Problem i prośba o pomoc

Post autor: tomcio105 »

Dawid250286 pisze:Jutro zamówię czujnik temperatury powietrza, wyczyszczę filterek i zobaczymy czy będzie jakaś poprawa, a co do błędów wystarczy tylko zdjąć kleme na kilka sekund aby je skasować czy trzeba podłączyć do kompa?
No ale po co chcesz kasować błędy skoro ich nie naprawiłeś?
Napraw wszystko tak żeby check zniknął a potem usuń błędy, bo sztuczne ich kasowanie to nie jest dobra metoda na dłuższą metę.
Odpowiadając na twoje pytanie wystarczy zdjąć klemę ale pewniejsza metoda to jednak komputer.
Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: Problem i prośba o pomoc

Post autor: Dawid250286 »

O błędy pytałem się tylko z ciekawości bo znajomy upiera się że tylko komp, że zdjęcie klemy nic nie da.
Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: Problem i prośba o pomoc

Post autor: Dawid250286 »

Dziś po pracy wpadłem na pomysł i odpiąłem kostkę od vvti i o dziwo auto po rozgrzaniu nie szaleje więc pierwszą rzeczą którą zrobilem to czyszczenie filtereka ale był czysty więc odkręciłem (silniczek-czujnik) vvti, poruszając nim w górę i w dół faktycznie się przycinał wymyłem go benzyną ekstrakcyjną i po przejechaniu 40 km jak narazie problem nie wraca. Nie wiem jak na długo to starczy ale będę musiał kupić nowy bo nie wiadomo kiedy problem znów wróci. Co do błędów to nie wiem czy zniknęły bo nie mam możliwości podpięcia go pod kompa ale po weekendzie to zrobię.
Awatar użytkownika
myh4u
Moderator
Posty: 75
Rejestracja: 31 sty 2014, o 13:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem i prośba o pomoc

Post autor: myh4u »

Odgrzeję kotleta.
Dawid250286 jak po ponad dwóch miesiącach, od wyczyszczenia, wygląda u Ciebie sprawa vvti? Jeździsz na starym czy wymieniłeś na nowy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości