Instalacja w GS430 2006r - peoblemy

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Awatar użytkownika
superkb
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2016, o 03:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Instalacja w GS430 2006r - peoblemy

Post autor: superkb »

Czesc,

W zeszlym tygodniu zamontowalem w Krakowie instalacje gazowa w moim lexusie gs430 V8 z 2006r .

Jest to instalacja na STAGu 300-8 qmax plus, twintur, wtryski barracuda, itd.

Problemy zaczely sie jeszcze tego samego dnia po wyjezdzie. Instalacja zglosila blad poprzez sygnal dzwiekowy z szybka czestotliwoscia a po chwili mocnym zapachem gazu.. wylaczylem instalacje i od razu zglosilem sie do warsztatu w ktorym mi montowali jednak Ci po podlaczeniu komputera stwierdzili ze wszystko jest ok i zeby jezdzic dalej i jak sie powtorzy to wtedy. No i tak zrobilem i powtorzylo sie 3 razy. Przy czym nie smierdzialo juz gazem lecz ten teyb awarii sie wlaczal. Do tego co ciekawe podczas jazdy na instalacji samochod pobieral niemal tyle samo beznyzy co normalnie.... raz miala instalacja tez tak ze przez pol godziny jazdy nie chciala sie przelaczyc na gaz.

Ale chyba najgorsze ze na koniec tego zanim odlaczylem gaz calkowicie wyskoczyl mi blad na komputerze auta: "check vsc" oraz zolta kontrolka poslizgu, silnika i kierownicy sie swieca caly czas.. wydaje mi sie ze ma to cos wspolnego z ta instalacja bo nigdy nie mialem takich komunikatow...

Poradzcie mi co robic i jak to oceniacie, bo dzis po poludniu zawoze tym mechanikom od gazu auto i nie chcialbym byc wykiwany z zepsutym autem.....

Pozdrawiam


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Instalacja w GS430 2006r - peoblemy

Post autor: gmiter »

Sprawdź jak podpięta jest masa instalacji - czy bezpośrednio do do aku i druga rzecz - filtr fazy ciekłej jest zintegrowany z zaworem - sprawdź gdzie jest przykręcony - czy nie aby blisko sterownika cewek. W moim przypadku tez pokazywały sie te błedy i wszystkiemu winne były masy i to że filtr fazy ciekłej razem z elektrozaworem był przykręcony blisko masy sterownika cewek (Igniter).
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja w GS430 2006r - peoblemy

Post autor: Keepmovin »

Hej,

Jezeli chcialbys zczytac bledy to mam mini elm 327 na bluetooth i mozemy sprawdzic bledy na telefonie - jestem z Krakowa, jak cos to PW.

Specem od gazu nie jestem, ale rozmawialismy przy tym jak pytales o zaklad, a sam cos tam plus minut kojarze. Wiem jedno - nie wydaje mi sie, zeby byl tu problem typowego "klienta ktoremu sie nie podoba" wiec samochod:

a. ma jezdzic tak samo jak na benzynie
b. instalacja ma byc sprawna w 100% (jezeli ktorys raz juz sie zdarza tak, ze jedziesz i nadal cos wyskakuje, to zaklad powinien wziac samochod do siebie, za twoja zgoda nim pojezdzic, zdiagnozowac i naprawic problem).

Daj znac jak cos, pozdrawiam ;)!
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Instalacja w GS430 2006r - peoblemy

Post autor: muzz »

sprawdź podłączenie klem przy akumulatorze również...
co do spalania benzyny to nie wiem jak w mk3 ale w mk2 jest tak, że wskaźnik nie pokazuje tego ile faktycznie jest w zbiorniku tylko razem z przejechanymi kilometrami zmniejsza wskazanie ilości paliwa w zbiorniku a raz na 200km lub po większym dotankowaniu aktualizuje ilość na zgodną z faktyczną - dlatego może wyglądać na to, że tak dużo noPB schodzi...
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Instalacja w GS430 2006r - peoblemy

Post autor: Miłosz »

Błędy dalej się utrzymują jak śmigasz na samej benzynie ? Jak obecnie się auto sprawuje na benzynie , chodzi mi o pracę silnka , czy sie dusi czy coś mu dolega ? Najprostszym programem do wywalenia błędów myślę będzie elmscan toyota , łączy się nie tylko z silnikiem i działa z elm 327. Jak dla mnie to gazownicy spaprali robotę...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Instalacja w GS430 2006r - peoblemy

Post autor: LinkPL »

Jedź do tych gazowników i niech robią ... a jeśli do nich nie pojedziesz, to sam uczysz takich ludzi dziadostwa.

Idę o zakład, że zapłon wypada ... ;)

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
superkb
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2016, o 03:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Post autor: superkb »

Dzieki wszystkim za odpowiedz!

Keepmovin, pamietam jak mi odpowiadales i z takim nastawieniem zaraz do nich ide. Swoja droga wydawali sie w porzadku no ale jak widac nigdy nic nie wiadomo. Oni mowia ze moze jakis element okazal sie awaryjny choc to jak sami mowia raczej sie to nie zdaza. Musieli cos namieszac.

Muzz fakt chyba z ta wskazowka cos jest tak jak mowisz. To wyjdzie dalej w praktyce.

Milosz bledy dalej utrzymuja sie na benzynie. Obecnie wylaczylem gaz bo nie chce sobie rozwalic silnika.

Dzieki Keepmovin, tak sie sklada ze mam tez elm237 v2.1 i podpialem sie programem obd doctor bo ten elmscan toyota nie chcial sie mi polaczyc.

Ponizej blad jaki wskazalo:

P0156 O2 sensor sensor circuit
*****
meta-info header:Error Codes
file version:2
type:5
time:1462357774129
name:Trouble Codes
codes:0156,
codes_p:
codes_ff:

----------

Skasowalem ten blad i teraz jest czysto. Pytanie co bedzie dalej
Auto chodzilo ok na benzynie poza tym ze bledy wyskoczyly a wtedy pojawialy sie czasem krotkie wibracje z silnika, ktore jak sie doczytalem w instrukcji lacznie z kontrolkami swiadcza o awarii instalacji elektrycznej silnika.

LinkPL tak zrobie , zobaczymy, najpewniej cos pomieszali, jedno tylko wazne dla mnie by bylo jak trzeba i auta mi nie rozwalilo.

Co znaczy ze zaplon wypada?




Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Instalacja w GS430 2006r - peoblemy

Post autor: owczar »

Przede wszystkim najpierw trzeba odczytać błędy z instalacji gazowej. Poprawić błędy instalacyjne i zrobić porządne strojenie - w tym polecam także po AFR. Ten silnik nie lubi ubogiej mieszanki w pętli otwartej. Ale z tego co napisałeś, to Ci gazownicy tego nie ogarną jak należy....

Ten błąd w aucie spowodowała nieprawidłowa mieszanka. To akurat nie był wypadający zapłon. Masz zdjęcia tej instalacji? To dość istotne...
Awatar użytkownika
superkb
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 11 lut 2016, o 03:00
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Post autor: superkb »

Jestem po wizycie u gazownikow, podlaczyli do kompa i mowili ze wszystkie parametry sa ok. Potem pojechalismy w trase z komputerem sprawdzac w terenie na okolo 40minut ale blad ten sie nie pokazal i wg nich wszystkie parametry ok, po tym asekuracyjnie wymienili mi filterek ale jak mowia ze raczej problem gdzie indziej, wiec zalozyli mi rejestrator do parametrow gazu i mam z tym jezdzic az wyskoczy ponownie. Wiec moze sie okaze co jest.

Mowisz ze nieprawidlowa mieszanka? Oni mowia ze parametry dobre i nic nie zmieniali. Silnik zreszta na gazie normalnie do poki nie wyskoczy blad z sterownika gazu zachowuje sie prawidlowo. One zdazyly sie 4 razy okolo.
Teraz jak skasowalem te bledy silnika z tymi 3 kontrolkami i "check vsc" to juz nie wyskakuje mi blad na komputerze auta, choc oni mowili ze jak sie podpieli to mialem blad wskazujacy na blad obwodu sondy lambda i ze to ten sam blad i go tez skasowali .

Zdjecia instalacji bede w stanie podeslac wieczorem bo musze zdjac oslony - wszystko jest pochowane tak by nie bylo widac instalacji

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Instalacja w GS430 2006r - peoblemy

Post autor: owczar »

Czy wsadzali sondę w wydech do strojenia? Jeśli nie to mogą tylko podejrzewać, że jest ok. Jakie są korekty ltft na LPG? O tym czy jest ok świadczy sporo parametrów. ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości