Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techstream

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techstream

Post autor: Miłosz »

Troszeczkę zgłębiłem temat programowania , kodowania , jakiegoś smart resetowania kluczy w autach lexus , toyota i scion. Pisząc troszeczkę wiem co i jak zrobić, mogę zrobić tutoriala , program mam, lecz brakuje mi jedynie pastylki usb :biggrin2: Jakby okazało się, że byłoby zainteresowanie na forum to bym "zainwestował" w pastylkę i można by wtedy coś podziałać. Póki co to jedynie temat informacyjny o takiej możliwości, a nie temat nadający się do działu giełda. Nie mam jeszcze z tym programem(generatorem) żadnego doświadczenia, także by się przecierało szlaki. Sam generator jak generator nic nadzwyczajnego ;)

Obrazek

Po wygenerowaniu kodu bawimy się w techstreamie i po sprawie.

Obrazek

Także jak coś to proszę o aktywność w temacie :pijak:
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techst

Post autor: owczar »

O jakiej pastylce mowa? Markami swego czasu programował w swoim LS bez pastylki ;)
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techst

Post autor: BeeMiX »

A tak z ciekawości co techstream daje w Lexach z 90 lat? Mozna ustawić jakieś rzeczy komfortu typu zamykanie drzwi po przejechaniu kilku metrów albo otwieranie dwóch stron na raz ?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techst

Post autor: kupiec1985 »

BeeMiX pisze:A tak z ciekawości co techstream daje w Lexach z 90 lat? Mozna ustawić jakieś rzeczy komfortu typu zamykanie drzwi po przejechaniu kilku metrów albo otwieranie dwóch stron na raz ?
coś tam można w is200 takowego ustawiać , do tego długość działania podświetlenia po otwarciu drzwi ale szału nie ma , co do twojego musiałbyś podłaczyć by zobaczyć co można zmajstrować
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techst

Post autor: muzz »

hmm
zaprogramować klucz (pod warunkiem, że jest się w posiadaniu mastera) można zrobić bez techstreama i trwa to pewnie krócej niż przez program...
pytanie podstawowe - czy w ten sposób via techstream można zaprogramować dowolny klucz jako master bez posiadania takowego?
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Re: Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techst

Post autor: piasek1985 »

muzz pisze:hmm
zaprogramować klucz (pod warunkiem, że jest się w posiadaniu mastera) można zrobić bez techstreama i trwa to pewnie krócej niż przez program...
pytanie podstawowe - czy w ten sposób via techstream można zaprogramować dowolny klucz jako master bez posiadania takowego?
Chodzi Ci o programowanie z przekrecaniem kluczyka kilka razy i otwieraniu/zamykaniu drzwi kierowcy? Dziala ten sposob? Jede z moich smart key przestal byc smart i musze go chyba zaprogramowac.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techstream

Post autor: muzz »

W IS 1gen jeszcze nie próbowałem bo czasu brakło ale w GS 2gen w zeszłym roku zaprogramowałem.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techst

Post autor: Miłosz »

Owczar żeby zdobyć ten specjalny kod są dwie opcje albo poprzez połączenie online z bazą toyoty ( co jak nie wiem , nie siedzę w techstream jeszcze :P ) albo właśnie taki generator + pastylka , mówiąc pastylka mam na myśli usb key który pracuje na jakiś kosmicznych algorytmach, które na podstawie vinu generują kod.
Muzz tutaj można zrobić reset mastera ( chyba jest też opcja zrobienia mastera z innego klucza - do weryfikacji ) restet immo , rest smart code , oraz oczywiście wszystko co związane z programowaniem kluczy. Wiem również że można to robić po kablu mini vci , xhorse , it , mongoose. Ciężko coś więcej pisać nie bawiąc się tym , zwłaszcza że w ładach dopiero co raczkuje ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techst

Post autor: Miłosz »

Mały up wrzucam. Obecnie mam dostęp do kodów bez usb-key, ale jak to mówią żeby wyjąć trzeba włożyć , o czym później. Można kupić jakikolwiek klucz z alledrogo i go sobie tym sposobem zakodować. W przypadku zgubienia klucza można zresetować pozostałe tak że jak ktoś znajdzie nasz stary klucz to może se go w d.. wsadzić :P Ogólnie wszystkie zagadnienia z kluczami można na podstawie tych kodów ogarnąć. Wracając do kwestii kosztów, to taki dostęp będzie kosztował mnie 600-700 zł , jakby znalazło sie parę chętnych osób to zacznę działać. Wszelkie płatności itd po wszystkim czyli po wklepaniu kodu w techstream i sprawdzeniu czy wszystko działa. Temat raczej dla stałych użytkowników forum...
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
tomekkk145
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2015, o 22:18
Model Lexusa: Is 220
Skąd:: London
Kontakt:

Re: Programowanie kodowanie nowego/starego klucza pod techst

Post autor: tomekkk145 »

Witam.

Czytajac wasze posty wywnioskowalem ze potrzebuje generator i " pastylke" , aby moc zaprogramowac kupiony kluczyk z allegro/ ebay . Czy moglby ktos z was dac mi jakies wskazowki (linki do generatora/ pastylki) , bo nie bardzo wiem ktory bylby odpowiedni pod moj lexus is 220d 2010r.

dziekuje z gory za kazda odpowiedz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości