Pamięć foteli NIE DZIAŁA

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Dario
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: SC
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pamięć foteli NIE DZIAŁA

Post autor: Dario »

Cześć wszystkim,

Mam problem z pamięcią foteli. Wg mnie nie działa, chociaż może coś źle robię.
Próbuje na wszelkie sposoby, ale po wciśnięciu przycisku set, nie ma żadnego dźwięku i nie mogę nic zapamiętać.

Czy możliwe, że jest to problem bezpiecznika?

Za wszystkie wskazówki, dziękuję.
Darek
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Pamięć foteli NIE DZIAŁA

Post autor: maniek_ls400 »

1. Auto na postoju, włączony silnik (lub zapłon w pozycji ON nie ACC), koniecznie na "P"
2. ustawiasz fotele, lusterka, kierownicę, wysokość pasów, zagłówków i co tam możesz jeszcze zapamiętać
3. wciskasz SET + 1 jednocześnie (lub SET + 2 lub SET + 3 jeśli chcesz zapamiętać pod tymi pozycjami)
4. wsiadasz do auta, kluczyk w ON i wciskasz np 1 a komputer powinien poustawiać wszystko tak jak mu kazałeś w pkt 2.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Dario
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: SC
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pamięć foteli NIE DZIAŁA

Post autor: Dario »

Ok, dziś spróbuję.

Widzę, że co marka to inaczej ;-)
Ja wciskałem set, czekałem na sygnał i dopiero potem chciałem wcisnąć 1 lub 2.

Dziękuję za wskazówkę.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
DŻEJKU
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2012, o 15:59
Model Lexusa: GS430 2002
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Pamięć foteli NIE DZIAŁA

Post autor: DŻEJKU »

Panowie nie mogę rozpracować pamieci fotela w swoim gs430 2002.
Wg mnie po prostu nie działa. Przy zapamietywaniu wg instrukcji nie ma w ogole sygnału dźwiękowego, no i oczywiście po przesunięciu fotela nie da sie powrócić do niby zapamietanej pozycji ( brałem pod uwagę, ze może nie działać "biper" czy coś tam)
Bezpieczniki koło nóg kierowcy i pasażera sprawdzone, czy w drzwiach jest jakis moduł sterujący pamięcią?
Regulacja foteli działa jak należy, jedynie sterowanie radiem z kiery nie działa ale nie wiem czy może to mieć jakis związek z pamięcią fotela...
BYŁ: Czarny GS430 2002, Granatowy GS300 1998, 2 x Zielony GS430 2002 , gs300 2004 Zielony
JEST: dodge challenger
Awatar użytkownika
DŻEJKU
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2012, o 15:59
Model Lexusa: GS430 2002
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Pamięć foteli NIE DZIAŁA

Post autor: DŻEJKU »

Informacja dla potomnych mających podobny problem jak ja.
Po lekturze amerykańskch lexusowych stron ogarnąłem temat pamięci foteli.
Otóż, podobno gdy wystapi problem przy przesunięciu fotela lub kierownicy (np. zblokowanie w jakikolwiek sposób) system wchodzi w tryb awaryjny i odcina sterowanie pamięcią.
Nie da się tego zresetować poprzez standardowy reset ecu, czy też odpięcie aku.
Należy wyciągnąć na kilka minut wtyczkę od panelu pamięci na boczku drzwi kierowcy.
Oczywiście w tym celu trzeba zdjąć boczek. Ja odpiąłem wtyczkę bezpośrednio od panelu oraz drugą idącą do czarnego sterownika usytuowanego pod boczkiem.
Po kilku minutach zapiąłem wszystko i eureka! :dance3:
Pamięć foteli i kiery działa jak należy, jest też sygnał dzwiękowy przy zapamiętywaniu ustawień.

Myślę, że ten sposób będzie działał w wielu lexach z tego okresu, ja znalazłem opis na forum modelu SC
BYŁ: Czarny GS430 2002, Granatowy GS300 1998, 2 x Zielony GS430 2002 , gs300 2004 Zielony
JEST: dodge challenger
Kolor
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 1 gru 2023, o 01:26
Model Lexusa: SC 430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Pamięć foteli NIE DZIAŁA

Post autor: Kolor »

Jest łatwiejszy sposób te samochody (Lexus) miał inteligencję wrodzoną i można to zrobić prościej ucząc - programując.
Może mi się uda wrzucić filmik jak ogarnę temat wstawiania tutaj.

Technicznie jest to łatwe:

Jeśli akumulator zostanie odłączony na dłuższy czas, komputer „zapomni” o ograniczeniach fotela sterowanego elektrycznie i w związku z tym całkowicie wyłączy funkcję pamięci do czasu ponownego ustalenia limitów.

Pierwsza rzecz to, jak pamięć nie działa to przy cofaniu fotela słyszymy dźwięk ostrzegawczy. Czyli regulacja fotela działa w pełnym zakresie działa, a pamięć ustawień na drzwiach nie.

Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności przy WŁĄCZONYM ZAPŁONIE (nie musisz uruchamiać silnika), ja robiłem na włączonym.

Przesuń fotel kierowcy całkowicie DO PRZODU, aż się zatrzyma - usłyszymy sygnał dzwiękowy
Przesuń fotel kierowcy oparcie całkowicie DO PRZODU, aż się zatrzyma - usłyszymy sygnał dzwiękowy 
Przesuń fotel kierowcy całkowicie DO TYŁU, aż się zatrzyma - brak jak wcześniej sygnału nazwijmy ostrzegawczego przy cofaniu.

Uwaga: czytałem o tym, że w niektórych modelach (SC430?) słychać sygnał dźwiękowy, u mnie tak było.


Po wykonaniu tych kroków funkcja pamięci zaczęła działać normalnie. Aby w pełni zadziałało, trzeba było się trochę nagimnastykować. Udało mi się ustawić ustawienie wstępne, a następnie nie pozwoliło mi to ustawić kolejnego, ale uważam, że komputer dosłownie uczył się, gdy to robiłem, więc być może będziesz musiał być wytrwały i bawić się nim, przesuwać siedzenie trochę i spróbuj ponownie, itd... w zasadzie baw się z tym, a kilka minut później znów mam w pełni funkcjonujące gniazda pamięci.

Mam nadzieję, że te informacje będą pomocne. Może już gdzieś tu było, ale oto jest.

Mam filmik jak ja to robiłem jak kogoś zainteresuje.
josephin9
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2021, o 19:45
Model Lexusa: LS460
Skąd:: York
Kontakt:

Re: Pamięć foteli NIE DZIAŁA

Post autor: josephin9 »

Witam pięknie w Nowym Roku. W moim LS460 nie działała mi pamięć ustawień od samego początku. Nie działała, ale to się zmieniło, bo przeprowadziłem tę procedure wg wskazówek i śmiga aż miło. Dziękuje bardzo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości