Nie otwierający się bagażnik Rx330

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
M4N1EK
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2016, o 21:47
Model Lexusa: Rx330
Skąd:: Radom
Kontakt:

Nie otwierający się bagażnik Rx330

Post autor: M4N1EK »

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z bagażnikiem, nie otwiera się z pilota, z guzika - nawet nie zamyka się z guzika na klapie. Jedynie można otworzyć poprzez switch w klapie. Chciałem dziś to naprawić, rozebrałem podsufitkę wyjąłem cały moduł (początkowo myślałem że silnik padł) po rozkręceniu tego i spięciu na krótko silniczek pracuje, elektromagnes działa poprawnie, sprawdziłem kontrolką i miernikiem ale żadne napięcie nie dochodzi do kostki. Posprawdzałem bezpieczniki i przekaźniki- wszystkie są dobre. Nie mam już zielonego pojęcia co to może być, sprawdziłem również ten guzik w schowku pasażera i nic. Ktoś miał taki problem?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Nie otwierający się bagażnik Rx330

Post autor: Yarecki »

M4N1EK pisze:Witam, od jakiegoś czasu mam problem z bagażnikiem, nie otwiera się z pilota, z guzika - nawet nie zamyka się z guzika na klapie. Jedynie można otworzyć poprzez switch w klapie. Chciałem dziś to naprawić, rozebrałem podsufitkę wyjąłem cały moduł (początkowo myślałem że silnik padł) po rozkręceniu tego i spięciu na krótko silniczek pracuje, elektromagnes działa poprawnie, sprawdziłem kontrolką i miernikiem ale żadne napięcie nie dochodzi do kostki. Posprawdzałem bezpieczniki i przekaźniki- wszystkie są dobre. Nie mam już zielonego pojęcia co to może być, sprawdziłem również ten guzik w schowku pasażera i nic. Ktoś miał taki problem?
Otwórz schowek i wyłącz blokadę.
Wtedy zadziała
M4N1EK
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2016, o 21:47
Model Lexusa: Rx330
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Nie otwierający się bagażnik Rx330

Post autor: M4N1EK »

Ale napisałem kolego " sprawdziłem również ten guzik w schowku pasażera i nic ". To nic nie daje.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Nie otwierający się bagażnik Rx330

Post autor: Yarecki »

M4N1EK pisze:Ale napisałem kolego " sprawdziłem również ten guzik w schowku pasażera i nic ". To nic nie daje.
A to przepraszam, nie doczytałem.
Zatem, może utrata pamięci i trzeba to sobie zaprogramować?
M4N1EK
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2016, o 21:47
Model Lexusa: Rx330
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Nie otwierający się bagażnik Rx330

Post autor: M4N1EK »

Nic się nie stało ;) a to mogło się tak stać ze trzeba zaprogramować? Czy da się to zrobić na warsztacie czy trzeba użyć juz fachowego sprzętu?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Nie otwierający się bagażnik Rx330

Post autor: Yarecki »

M4N1EK pisze:Nic się nie stało ;) a to mogło się tak stać ze trzeba zaprogramować? Czy da się to zrobić na warsztacie czy trzeba użyć juz fachowego sprzętu?
Skoro napięcie nie dochodzi do kostki, może kabel się przetarł gdzieś?
Generalnie te wszystkie klapy generują problemy i często jest to uwalona wiązka właśnie.
DarekLEX
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2016, o 15:21
Model Lexusa: rx400h vs gs430
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Nie otwierający się bagażnik Rx330

Post autor: DarekLEX »

Witam. Mam rx 400h z 2007 roku i mam ten sam problem. U mnie na dodatek nie działa tez tylna wycieraczka. W serwisie Lexusa w Szczecinie stwierdzili jedynie ,że nie dochodzi prąd do tylnej klapy. Jestem umówiony w ten wtorek na poważne oględziny i naprawę...Na pewno nie chodzi o programowanie klapy...Nie ma napięcia wiec nie można jej zaprogramować...Może ktoś sie domyśla gdzie może być zniszczona wiązka kabli...Poprzedni wlasciciel twierdzi ,że stalo sie tak po wymianie akumulatora i konwertera..Jego serwis stwierdził, ze zapomniał zaprogramować klapę. No i klapa... Witam ponownie naprawiono i wycieraczkę i klapę. Wycieraczka byla totalnie skorodowana !!! Dla czego ???...Panowie z Lexusa rozruszali mechanizm nasmarowali działa :acute: . Mechanizm podnoszenia klapy to inna historia . Ktos grzebał przy wiązce przewodów przy schowku pasażera tam gdzie jest wyłącznik klapy. Generalnie obie usterki usunięto w jeden dzien koszt tej operacji to 376 zl.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości