Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Robert36
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2016, o 00:29
Model Lexusa: IS 2000 SE
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Post autor: Robert36 »

Witam.
Mam problem w moim IS 200 związany z podświetleniem deski rozdzielczej, mianowicie przy wyłączonych światłach podświetlonej jest radio (sam jego wyświetlacz) plus wskaznik temperatury zewnętrznej z zegarkiem. Kiedy tylko włączam swiatła gaśnie podświetlenie wyświetlacza radia i zegarka , zapala się podswietlenie zegarów ale już na centralnej konosli reszta jest zupełnie "ciemna", nie jest poświetlany panel sterowania klimą, przyciski od radia też się nie podświetlają.Ogólnie panują "egipskie ciemności" poza zegarami które są podświetlane, reszta zero "oświecenia".Czy ktoś z was Szanowni Koledzy miał podobny problem?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Post autor: kupiec1985 »

konsola centralna powinna się przyciemnić po zapaleniu świateł ale nie zupełnie . patrzałeś te pokrętło do regulacji natężenia światła ??
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Post autor: blue »

Przeważnie przyciemnianie deski jest realizowane przez dodatkową masę. Może coś się przerwało albo miałeś zwarcie na żarówce i się przepaliło? Najlepiej wydrukuj schemat elektryczny i zawieź do elektryka. Możesz też pobawić sięsam miernikiem...
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Post autor: Keepmovin »

Generalnie, mnie tez sie tak stało wczoraj, po tym jak podlaczylem fotele elektryczne, a plus pociagnalem z zapalniczki (na forum lexusowners i my.is ludziom tak dzialalo). U mnie zaczelo sie ruszac, a potem 5 sekund pozniej przestalo i teraz nie mam dochodzacego pradu do zapalniczki i podswietlenia zegarow i panelu klimatyzacji - dimmer nie dziala, bo wszystkie lampki swieca, jak wcisne AC, to widac lampke, jak przelacze na dlugie to niebieska lampka sie zapala, wiec cos sie musialo stac.

Czy wie ktos gdzie jest bezpiecznik od dimmer'a ? Odpialem juz cala instalacje i zaizolowalem, ale nie polepszylo to sytuacji.
Robert36
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2016, o 00:29
Model Lexusa: IS 2000 SE
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Post autor: Robert36 »

kupiec1985 pisze:konsola centralna powinna się przyciemnić po zapaleniu świateł ale nie zupełnie . patrzałeś te pokrętło do regulacji natężenia światła ??

No właśnie pokrętło od regulacji natężenia kompletnie nie reaguje, może jednak wina leży po jego stronie.Chociaż jeśli pokrętło by nie działało to i tak coś tam powinno świecić na desce rozdzielczej.Tak czy inaczej dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam , Hubert
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Post autor: blue »

Dimmer reguluje tylko podświetlanie zegarów.
Robert36
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2016, o 00:29
Model Lexusa: IS 2000 SE
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Post autor: Robert36 »

blue pisze:Przeważnie przyciemnianie deski jest realizowane przez dodatkową masę. Może coś się przerwało albo miałeś zwarcie na żarówce i się przepaliło? Najlepiej wydrukuj schemat elektryczny i zawieź do elektryka. Możesz też pobawić sięsam miernikiem...
Posprawdzałem bezpieczniki, wszystkie widoczne kable, złączki i nic, jak ciemno było tak i dalej jest.Rozbiorę całą konsole centralną może tam znajdę "gnoma" odpowiedzialego za to zamieszanie.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Post autor: adamsky73 »

W LS460 przyciemnianiem zegarów można wyłączyć podświetlenie wszystkich przycisków tak, że tylko licznik jest podświetlony. Jak jest u Ciebie nie wiem, ale takmi się skojarzyło
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Robert36
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2016, o 00:29
Model Lexusa: IS 2000 SE
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Post autor: Robert36 »

adamsky73 pisze:W LS460 przyciemnianiem zegarów można wyłączyć podświetlenie wszystkich przycisków tak, że tylko licznik jest podświetlony. Jak jest u Ciebie nie wiem, ale takmi się skojarzyło
A może i u mnie tak też to działa, podobnie miałem w Saabie tyle że tam był dedykowany "pstryczek" do takiej funkcji, ale dzięki za podrzucenie myśli.
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z podświetleniem deski rozdzielczej

Post autor: Keepmovin »

Ciekawe, czy orientuje się ktoś, czy lampka od zapalniczki (czy tam podświetlenia) musi być wpieta żeby zamykać obwód i wszystko działało?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości