[IS200] Zbiorniczek płynu hamulcowego

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

[IS200] Zbiorniczek płynu hamulcowego

Post autor: blue »

Cześć.
Czy w Lexusie zbiorniczek płynu hamulcowego powinien być szczelnie zamknięty? U mnie korek przepuszcza powietrze, co nie wydaje mi się zdrowe dla żywotności płynu halulcowego. W Toyocie jest całkowicie szczelny.
Można to sprawdzić zasysając powietrze rurką podpiętą pod króciec powrotny z pompu ABS (z prawej strony od góry zbiorniczka płynu).
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS200] Zbiorniczek płynu hamulcowego

Post autor: medyss »

Moim zdaniem powinien bo ma uszczelkę. Nawet przy odpowietrzaniu pompy abs i całego układu w manualu jest opisane że potrzebny jest specjalny korek z wentylem (czy tam jest to specjalna część urządzenia) przez który można dać cisnienie ileś tam bar przez co układ odpowietrzamy bez użycia pompy hamulcowej, więc taki korek tak czy siak musi być szczelny trzymać ciśnienie.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Zbiorniczek płynu hamulcowego

Post autor: brat_z »

Panowie na logikę,
Jak wciskacie pedał hamulca ciecz z pompy wtłaczana jest w układ i w rurki, tłoczki wysuwają się i w zbiorniczku ubywa delikatnie płynu a jego miejsce w zbiorniczku musi zająć powietrze. Podobnie jest gdy klocki się zużywają i w zaciskach jest więcej płynu bo tłoczek się wysunął więc znowu płyn musi wejść w układ i ubyć ze zbiorniczka, nie ma innego wyjścia odpowietrzenie musi być stąd trzeba wymieniać co jakiś czas płyn hamulcowy ponieważ łapie on wilgoć z powietrza przez zbiorniczek i gumowe przewody;)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Zbiorniczek płynu hamulcowego

Post autor: blue »

Nie do końca się zgodzę.
Dlaczego w takim razie w innych markach zbiorniczek jest szczelny, skoro zasada działania układu hamulcowego jest dokładnie taka sama?
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Zbiorniczek płynu hamulcowego

Post autor: brat_z »

Ja spotkałem się tylko w rowerze z brakiem odpowietrznika w hamulcach hydraulicznych;)
przyjrzyj się specyficznej budowie korka zbiorniczka;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości