Tłucze mi się blacha?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarekkk
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 lut 2015, o 11:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Nowy Sącz
Kontakt:

Tłucze mi się blacha?

Post autor: Jarekkk »

Witam,
już mówię o co chodzi, mianowicie coś mi się tłucze z tyłu w samochodzie, wydaje mi się na 90% że jest to blacha oddzielająca końcowy wydech a zbiornik paliwa. Przykręciłem mocno tą blachę ale nierówności polskich dróg nie dają za wygraną i nadal słyszę ten dźwięk.
Pytanie: czy tą blachę można zdemontować i bezpiecznie bez niej jeździć ?

samochód: lexus is200 1999r manual
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: Tłucze mi się blacha?

Post autor: agatka »

Bezpiecznie to nie będzie jak zdemontujesz ta blaszane osłonę.Jezeli ja dokreciles a nadal słyszysz ten dźwięk to może łączniki stabilizator sprawdź
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Tłucze mi się blacha?

Post autor: dzida »

U mnie za takie blaszane dźwięki odpowiedzialne były blaszki tylnych klocków i same klocki hamulcowe. Kopniak w koło to najszybsza diagnoza tego.
Awatar użytkownika
Jarekkk
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 lut 2015, o 11:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Tłucze mi się blacha?

Post autor: Jarekkk »

kopniaki w koła nic nie wykryły :lol:
Hmm ta blacha jest przykręcona ale spora jej część znajduje się między wydechem a zbiornikiem i tam jest luźno. Myślałem że ona po prostu pod wpływem dziur drży i się tłucze.
U mechanika jak byłem to powiedział żebym sworzeń z przodu zmienił bo smar puszcza więc to zrobiłem. Wnioskuje że z tyłu wszystko ok jest, ale wjadę na kanał i obejrze jak to wygląda tam z tyłu bo sam tego nie widziałem a jakoś nie wierze ludziom do końca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości