LEX GS rodzaje zawieszenia i inne

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
geniusz
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2011, o 23:42
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Poznan
Kontakt:

LEX GS rodzaje zawieszenia i inne

Post autor: geniusz »

Na pewien czas sobie robię przerwę z lexem.
Kulam się autem ale się nie pochwale z jakiej stajni :bor:
Ale wrócę do mojego pytania.
Czy w GS-ie tak jam w LS-ie jest wybór zawieszenia albo pneumatyczne albo mechaniczne klasyczne mam na myśli III generację przed i po lifcie
Jak wygląda dostępność części do tych modeli czy tylko serwis jak to miało przy LS-ie czy są firmy które produkują zamienniki do niego
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: LEX GS rodzaje zawieszenia i inne

Post autor: lexus 430 v8 »

W mk3 gs są dwa rodzaje amortyzatorow zależne jest od jakiego silnika są przypisane , czyli zwykłe tak jak w gs 300. W pozostałych silnikach są sterowane elektrycznie a więc steruje ciśnieniem oleju wtedy auto nie wychyla się na boki jest twardy i świetnie trzyma się drogi. A w Ls są pneumatyczne bardzo wygodnie się jeździ. Jeśli chodzi o gs to elektryczne amory tylko można kupić w serwisie Lex / Toyota, lub zregenerować w Gdańsku jest specjalna firma która za połowę ceny zrobi niż w przypadku kupna w serwisie, bo tam akurat są drogie niestety Przerabiam ten temat jeden amorek mi się rozlal. W gs 300 można normalnie kupić w sklepie.. W Ls Pneumat regenerowane są najbardziej się opłaca.
Awatar użytkownika
geniusz
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2011, o 23:42
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: LEX GS rodzaje zawieszenia i inne

Post autor: geniusz »

A jak wygląda sprawa części do zawieszenia tylko serwis czy są firmy które produkuję wahacze stabilizatory i inne do GS-a?
Jak ktoś się nie ściga to lepiej kupić klasyczne zawieszenie.
Ile płaciłeś za regenerację amortyzatora 2000 PLN?
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

Regenaracja amora do LS to 1200zl

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6153007250
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: LEX GS rodzaje zawieszenia i inne

Post autor: lexus 430 v8 »

Z wachaczami I stabilizatorami nie ma problemu tylko z tymi amorkami aktywnymi jak pisałem myślę że jak sa to niech są oryginalnie po to aby te kostki je podpiąć na amory. Do gs 850 zł za szt. A Pneumat tak jak kolega pisze około 1000 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości