Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Post autor: kuskus83 »

Chciałbym podzielic sie przygoda z moim Lesiem jakiej doswiadczylem w moim miescie w warsztacie specializujacym sie m.in. w przyciemnianiu szyb
Naszlo mnie zeby przyciemnic tylna i boczne
I sie zdecydowalem
Usluga przeciez niby prosta
Zostala wykonana
Klient i wlasciciel zadowolony
Do czasu
Po paru dniach zauwazylem na tylnej szybie ze prawdopodobnie siedza w rogu bable powietrza
Wiec pojechalem aby dociagnal i poprawil
Pracownik stwierdzil ze dostaly sie tam drobinki nitek pylku czy cos tam podobnego i zalecil poprawke czyli zmiane folii na nowa
Odstawilem samochod ponownie na pol dnia w celu wymiany na nowa folie
Po paru godzinkach pracownik dzwoni i mowi ze przy zdejmowaniu folii zaczynaja odchodzic nitki ogrzewania tylnej szyby i co ma dalej robic
Szok :szok:
Powiedzialem zeby nie ruszal dalej przyjade i zobacze
Postanowilem nie sciagac
Jednak po paru kolejnych dniach zastanawiania sie i przygladania sie tej robocie nadmienie ze ogarnalem temat jak to dalej wyglada pod wzgledem naprawy a mianowicie po telefonie do Lexus Warszawa dowiedzialem sie ze nie ma mozliwosci naprawy ogrzewania szyby czy anteny pozostaje tylko wymiana szyby na nowa koszt z robota 3000 klocki :szok:
Postanowilem jednak sciagnac i mialem nadzieje ze zrobia to dobrze i nie bedzie zadnych problemow
Jednak los chcial ze sie nie udalo i w paru miejscach ogrzewanie tylnej szyby nie dzialalo poniewaz byly uszkodzone paski czy nitki ogrzewania tylnej szyby
Wiec wracam na rozmowe z właścicielem i zaczynaja sie schody
Gosciu mota i probuje sie wykrecac chociaz ma ubezpieczenie ktore by pokrylo wadliwa usluge to i tak mnie kreci na swoje typu aby sie dogadac na zasadzie uzywka szyby i montaz u Pana ''Mietka w garazu ''
Po dogłebnej rozmowie z gosciem z serwisu Lexa kategorycznie mi zabronil i w gre wchodzi tylko nowa i tylko wymiana w serwisie bo oni sie na tym znaja do tego potrzebne sa nowe uszczelki i jakies spinki
Wiedzialem ze z właścicielem tego zakładu nie ma co dalej dyskutowac wiec poszło pismo nadmienie ze mam znajomego bieglego rzeczoznawce samochodowego i wiedzialem ze jestem na wygranej pozycji
Wiec pomogł mi w tym temacie
Napisal mi gotowca z paragrafami wysłałem i koles sie ugiąl
Dal numer ubezpieczenia
Teraz czekam na rzeczoznawce z Jego ubezpieczalni i pewnie czeka mnie przejazdzka do Gdyni do Lexa na wymiane
Cale szczescie ze nie mam az tak daleko chociaz w penym stopniu to i tak jakis tam problem bo trzeba jechac zalatwiac transport na powrot i na nastepny dzien powtorka bo trzeba auto odebrac poniewaz musi u nich odstac 1 dzien w celu ulozenia i osuszenia po wymianie
Zakanczajac
Nie wiedzialem ze przy przyciemnianiu szyb moga powstac takie problemy
Ale czlowiek uczy sie cale zycie
Nie odstraszylo mnie to i po wymianie i tak zamierzam przyciemnic ale juz napewno nie tam :doh:
To mial byc poczatek pieknej wizualizacji mojego Lesia
Stwierdzilem ze pierw przyciemnie pozniej ogarne klapki na lato w dalszym ciagu szukam cos sensownego no i spojlerek na dupke z polakierowaniem lacznie z przednim zderzakiem i maska bo sa odpryski a spijler w innym kolorze wiec przy okazji psikne przod
I hope ze nie zasmiecilem i nie zanudzilem wielu osob i ze komus sie przyda temat na przyszlosc
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Post autor: Thorgal1 »

liczę że boczne wszystkie
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Post autor: Miłosz »

Kolego nie wiem co oni tam beda robic ze to caly dzien zejdzie ale wg mnie to grubo przesadzaja z tym czasem. Ja zmienialem szybe w bylym aucie z ubezpieczenia pzu w 3h ze schnieciem, wszystko nowe uszczelki itd. Mam nawet fotki krok po kroku to Ci moge podeslac. Akurat przy mnie tez dzwonil chlop w sprawie wymiany szyby w lexie i sie umawiali na termin. Robilem w gdanskim oddziale nord glass szyba nowa. Mam kontakt z obecnym wlascielem auta i mowil ze szyba ma sie bdb ;) takze proponuje zadzwonic i zapytac.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Post autor: kuskus83 »

Throgal1 albo grubo albo wcale
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Post autor: kuskus83 »

Milosz tak mi koles powiedzial z ASO Warszawa nie wiem moze gdy oddam do Gdyni czy Gdanska to powiedza ze rzeczywiscie moze to potrwac kilka godzin a nie cala dobe.
Zobaczymy na pewno opisze
Jednak i tak wole zrobic w ASO ze wzgledu na papier sam rozumiesz
Tym bardziej ze nie wykladam na to swojego hajsu i nie leci to nawet z mojego ubezp
Nie twierdze ze kolesie z nord glass sa slabi chyba ze wspolpracuja badz sa jakos podpieci pod Aso bo nie znam ich
Mieszkam 60 km od Gdanska
W mojej wiosce jest Toyota i znajomy serwisant raczej srednio widzi zebym zrobil to u nich chociaz dla mnie bylo by najwygodniej to jednak zaczelo mnie to zastanawic i na ten moment pozostaje tylko ASO
Tak czy inaczej dziex za info a co do fotek to gdybys mial chec i czas wyslac to jak najbardziej bede wdzieczny na pewno sie przydadza
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Post autor: Miłosz »

Wrzucę w temat , może przekonam , że to nie jest czarna magia ;) Dodam jeszcze że znajomi nawet sami wklejali szyby czy to tylne czy przednie z masą czujników itd. U mnie co prawda przód był , ale to analogiczna robota, z tyłu masz ewentualnie parę wtyczek.
Inspekcja

Obrazek

Wycinka

Obrazek

Obrazek

Nowa szyba i do tego nowa uszczelka

Obrazek

Podkład pod klej

Obrazek

Dystans

Obrazek

Klej 1K

Obrazek

Obrazek

No i po robocie

Obrazek

Także dla mnie taka robota w ASO to mija się z celem. No chyba że się za to nie płaci i jedziemy na bogato :D Ja to robiłem z ubezpieczenia pzu Auto szyby ;) Auto usyfione, bo robiłem w styczniu, a zimną z racji szyb bez ramek myłem tylko jak było na plusie. Oczywiście kwit też dostałem że wymiana szyby nie była z powodu wypadku :)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Post autor: Miłosz »

wojtekS nie dziw się że w warm-maz nie ma żadnych specjalistów , każdy kto miał choć trochę oleju w głowie wyjechał , w tym ja ;) A kto został to wozi od wujka putnia albo peta albo spirytus, innej możliwości zarobku nie ma. Chyba że umowy tygodniowe w philipsie, ale to pozostawię bez komentarza.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Post autor: kuskus83 »

heh
Dziex Miłosz za foty
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Post autor: adamsky73 »

Po prostu w ASO tego nie robią (bo te specjalisty w białych kitlach by się jeszcze do kleju poprzyklejały) tylko biorą oryginalną szybę i uszczelki z magazynu (co kosztuje 2950 zł) i jadą do do stodoły Mietka od szyb (który bierze za usługę 50 PLN). Więc z dojazdem i tym że Mietek zawsze jeszcze musi każdym autem pojechać i się polansować we wsi to schodzi cały dzień. Tajemnica rozwiązana?
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Przyciemnienie szyb " ze skutkiem smiertelnym " :))

Post autor: luki90 »

No ale przecież przy odbiorze od Ciebie auta spisują jego przebieg, a później jak się wytłumaczą z nabitych km ? Chyba że robią cofkę licznika jakimś toyota-masterem ;)
www.facebook.com/kolorowakoszulka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości