[sportcross] xenon

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
po_bandzie
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 6 mar 2011, o 15:14
Model Lexusa: is 300 sportcross '04 usa
Skąd:: waw
Kontakt:

[sportcross] xenon

Post autor: po_bandzie »

witam

jak kupic lampe do tego auta? na allegro ceny wahaja sie od 500 do 1200 i nie wiem czym niby one sie roznia i jaka wziac, zeby sie nie wkopac?? rozumiem ze od is 200 czy 300 zwyklych sedanow beda pasowac? no i na koniec uwaga, ze moje auto jest z usa...
LEXUS HIP-HOP
zbycho2000
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 8 paź 2010, o 22:39
Model Lexusa: is200 sportcross
Kontakt:

Re: [sportcross] xenon

Post autor: zbycho2000 »

Witam,
Mam i sedana (żona) i ja SportCross'a. W moim są oryginały. W sedanie dokładałem. Kupiłem tanio bez przetwornic (pasuja od innych Toyot). Jazda zaczyna się dopiero przy montażu. Zdjąć trzeba zderzak, nadkola grill itd. To wszystko to "Pan Pikuś". Niestety elementy metalowe/blacharskie nie są identyczne. Mi się udało, ale jazda z fleksem była ostra, cały dzień. Później malowanie przed rdzą. Działa wszystko OK. Regulacja położenia nie jest automatyczna, ale działa. Nie ma spryskiwaczy, ale w USA nie są/były konieczne (mój jest z Europy). Taki tekst kupują i miśki i diagności. Światło "bajka" , nie jakieś chore HID'y z Chin.

Narobisz się , ale warto. Te z USA się nie różnią wg mnie, tylko lapkami/obrysówkami. No wiadomo, że są symetryczne, ale to inny temat. Jak trochę poszukasz to tanio całość zrobisz. Na Alledrogo nie brakuje wariatów co chcą chore ceny, dzięki Bogu nie wszyscy.

Pozdrawiam
...
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: [sportcross] xenon

Post autor: forest »

zbycho, ale "po_bandzie" ma ori xenon chyba tylko klosza/reflektora potrzebuje, tak? jak kupisz lampe polifcie to bez różnicy czy bedzie od sedana czy od sportcrossa ;) są te same

możesz też szukać kompletu lamp z czarnymi środkami (a'la JDM) na eBay.com ... ale to już inna bajka bo tam ciężko xenonki też wychaczyć, no i kpl. stoi za jakieś $250
SC430 '2002
po_bandzie
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 6 mar 2011, o 15:14
Model Lexusa: is 300 sportcross '04 usa
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: [sportcross] xenon

Post autor: po_bandzie »

dokladnie - mam ori xenon, tylko jedna lampka się stłukła i muszę dokupić coś w zamian i zastanawiam się, żeby się nie oszukać na allegro czy gdzie i za ile??
LEXUS HIP-HOP
po_bandzie
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 6 mar 2011, o 15:14
Model Lexusa: is 300 sportcross '04 usa
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: [sportcross] xenon

Post autor: po_bandzie »

forest pisze: możesz też szukać kompletu lamp z czarnymi środkami (a'la JDM) na eBay.com ... ale to już inna bajka bo tam ciężko xenonki też wychaczyć, no i kpl. stoi za jakieś $250
no ale taka cena to znacznie niżej niż jedna sztuka na allegro! a ty sugerujesz, że za drogo?
LEXUS HIP-HOP
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: [sportcross] xenon

Post autor: kamilb »

Lampy będą pasować od europejskiego jedyna różnica jest taka,że lampy z USA mają dodatkowy kierunek(wchodzi dodatkowa żarówka skierowana w bok), jak chcesz kupić jedną lampę to patrz na odcień chromu bo powyżej 2003roku lampy xenon miały ciemny chrom zamiast jasnego.
sportcross
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2010, o 11:01
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [sportcross] xenon

Post autor: sportcross »

forest masz rację. Odleciałem obok...pośpiech.
Przepraszam
po_bandzie
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 6 mar 2011, o 15:14
Model Lexusa: is 300 sportcross '04 usa
Skąd:: waw
Kontakt:

Re: [sportcross] xenon

Post autor: po_bandzie »

kamilb pisze:Lampy będą pasować od europejskiego jedyna różnica jest taka,że lampy z USA mają dodatkowy kierunek(wchodzi dodatkowa żarówka skierowana w bok), jak chcesz kupić jedną lampę to patrz na odcień chromu bo powyżej 2003roku lampy xenon miały ciemny chrom zamiast jasnego.
kamilku
bardzo sie bedzie rzucalo w oczy, ze jedna lampa jest z usa a druga z eu? tak wogole to w sobote postaram sie wrzucic foty. no i dalej czekam na wskazowki, gdzie kupic te lampy? nie chce tutaj wklejac linkow z allegro na razie, aukcji pare widzialem i ceny maja niezly rozstrzał. jedni pisza, ze lampa gola (co tzn?) inni ze nie ma jakiejs tam przetwornicy.. czy mozna w cos takiego wchodzic i brakujacy element dokupywac czy nie ryzykowac i brac 100% sprawana i pelna? inni jeszcze pisza, ze np. brak zaczepu czy tam mocowania.. wyklucza to część? zaznaczam, ze ja mam 2 lewe ręce do takiej roboty..
LEXUS HIP-HOP
kamilb
Lex user
Posty: 170
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:10
Model Lexusa: GS-F
Skąd:: Łomianki
Kontakt:

Re: [sportcross] xenon

Post autor: kamilb »

Jak kupisz w złym kolorze chromu to na pewno się będzie różnić, natomiast jak w taki samym to raczej nie będzie się różnić tylko w jednej lampie będziesz miał mniej kierunkowskazów :) .Której lampy potrzebujesz? jak by co mam ze swojego prawą USA bo ja wymieniłem obie na europejskie.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [sportcross] xenon

Post autor: carinus »

Może lepiej bedzie kupic nowy komplet a tę oryginalną spróbować odsprzedać.Pogadaj tez ze sprzedającym czy mógłbyś w razie różnicy odcienia zwrócić zakupioną lampę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości