RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Arek_MP
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 00:46
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Łódź
Kontakt:

RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: Arek_MP »

Witam,
Pewnego dnia zauważyłem że samochód nie zapala od ręki tylko muszę go kręcić jeszcze raz. Był to Marzec 2015.
Następnie objaw się nasilał, bywało że zapalał za 3-4 próbą odpalenia.
W tym samym czasie zauważyłem że silnik na postoju jakby Ciężej pracuje. Na skrzyżowaniu na drive wyczuwalna była nienaturalna cięższa praca.
Aby było jak dawniej trzeba było wyłączyć na luz. Mija czwarty miesiąc - auto podłączane do komputerów, było u dwóch znachorów (mechanicy) i nikt nie wie czemu tak jest.
Teoretycznie wszystko cacy. Powiem tak ....auto zaczyna pracować coraz gorzej, coraz ciężej, ma jakby mniej mocy, bardziej przenosi drgania silnika na resztę podzespołów.
Czasem chcąc przyspieszyć silnik potrafi wydać z siebie również nienaturalny pomruk, jakby ciężko na jednym cylindrze pracował jakby podczas pracy coś mu opór stawiało.
Jeden z mechaników mówi (cewka albo przewody ) ale teoretycznie sprawdzał i jest ok. Świece wymieniłem na nowe i zmiany jak nie było tak ni ma.
Macie jakiś pomysł? Może mieliście podobny problem?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: owczar »

Masz LPG?
Arek_MP
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 00:46
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: Arek_MP »

Tak mam.
Zaznaczę że na benzynie jest tak samo , aby zapalił trzeba dwukrotnie kręcić i silnik tak samo ciężko pracuje.
Jedne co jest zauważalne to na benzynie wiadomo lepiej przyspiesza. ( pomruki dziwne też są na benzynie )
Natomiast teraz dysproporcje w przyspieszaniu na gazie i na benzynie mocniej są widoczne, kiedyś różnica była znikoma.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: owczar »

Kiedy ostatni raz były regulowane zawory?

Proponuję zacząć od sprawdzenia kompresji. Potem porządna diagnostyka nie polegająca na odczycie błędów tylko zalogowanie parametrów pracy silnika - jednocześnie zalogowane obroty, pierwsza sonda na banku 1 i 2, TPS, temp silnika, przepływomierz oraz korekty LTFT dla obu banków. Takie logowanie na obu paliwach i będzie można coś powiedzieć. Ale tak jak napisałem, pomiar kompresji bezwzględnie bym zrobił.
Arek_MP
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 00:46
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: Arek_MP »

OK. więc robię diagnostykę tak jak napisałeś.
W Łodzi mam 2 firmy tuningowe z prawdziwego zdarzenia czy zrobić to właśnie u nich ?
Mechanika od Lexusa raczej ciężko?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: owczar »

Możliwe, że w tych firmach będą w stanie zdiagnozować go bardziej dokładnie. Aczkolwiek jeśli chodzi o same parametry jazdy to wystarczy elm327 i aplikacja na androida.

Pomiar kompresji zrobi prawie każdy mechanik. Luzy zaworowe sprawdzi już nie każdy.
Arek_MP
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 00:46
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: Arek_MP »

Witam po dłuższej przerwie. Nie miałem czasu zająć się konkretnie autem ale teraz robię przymiarkę do tego.
Pierwsze co zrobiłem to zmiana oleju w skrzyni automatycznej, muszę jeszcze raz zmienić bo olej był naprawdę do kitu.
Drgania silnika na drive nieco zmalały, lepiej pracuje skrzynia, silnik nie jest taki zamulony jak to było wcześniej ( czyli trochę blokowała go skrzynia )
Ogólnie zapalanie pozostaje bez zmian - zawsze na dwa razy. silnik nadal przenosi większe drgania a szczególnie dostaje jakby obciążenia gdy wentylatory sie załączą.
Każdy powie że to przecież normalne -Wiem. ale jest to u mnie naprawdę odbiegające od normy. Występują duże drgania, pojawiają się jakieś rezonansy na wydechu.
Przenoszone to jest na karoserię a stojąc przed autem słyszysz z pod maski jakieś brzęczenie blachy. Muszę to osłuchać kiedyś na spokojnie.
Myślałem że może łożyska od wiatraków już się spierniczyły i takie objawy ? nie wiem. Auto Łapie 200 000 km i chcę nieco więcej zrobić.
Dodatkowo zauważyłem drobne sączenie się z chłodnicy w górnej części. łapie chyba przez to powietrze i mam pod deską rozdzielczą jakby bulgotanie? / przelewajacą się ciecz.
Czytałem juz na forum że to ponoć jest przyczyną.

Mam zamysł na zmianę rozrządu i wszelkich rolek napinaczy - Koledzy Czy w RX 330 jest Łańcuch czy pasek? bo łańcucha się nie rusza.
A i czy wkońcu zawory w RX330 się reguluje czy same się regulują ( bo też mnie korci aby tam dłubać )
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: owczar »

Jeśli olej był do kitu to trzeba było zmienić go dynamicznie.

Zawory tak jak pisałem są regulowane ręcznie:
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Lexus/RX3 ... M%29/8.pdf

Zacznij od sprawdzenia kompresji i luzów.
Arek_MP
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 lip 2015, o 00:46
Model Lexusa: RX330
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: Arek_MP »

Chciałem to zrobić dynamicznie.
Byłem w serwisie a serwis mówi ze tak nie robią bo nie maja sprzętu.
Następnie firma specjalizująca sie wyłącznie w LEXUSAch też nie robi dynamicznie. Pojechałem do dobrego mechanika też mówi ze nie ma sprzętu.
Kupiłem więc filtr i olej i se we własnym garażu zmieniłem, najwyżej zrobię 2-3 wymiany i powinno się wypłukać.

Sprawdzę Kompresję i luzy tak jak mówisz. Dzięki.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX 330 r2005 Słabo pali / Silnik ciężko pracuje

Post autor: owczar »

Do wymiany dynamicznej nie potrzeba sprzętu, ale jak widać serwisy niechętnie to robią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości