Zestawy HID - UWAGA!

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Zestawy HID - UWAGA!

Post autor: laredo »

Zamieszczam to tu bo sam nie wiem gdzie. Dziś z rana doszła do mnie dość przykra informacja. Zakupiliśmy wraz z koleżanką do jej passata (2001 r) zestaw hidów ponieważ mimo soczewek w samochodzie lampy świeciły bardzo słabo. Oto ten zestaw http://allegro.pl/cyfrowe-xenon-xenony- ... 29902.html. Rano dzwoni do mnie że samochód ma w warsztacie ponieważ wczoraj wieczorem wracając do domu zapaliła się jej instalacja. Jak się okazało dziś rano zapaleniu uległy przewody od żarników idące do przetwornicy. Nie widziałem tego jeszcze na własne oczy ale wiem że odbyło się bez większych strat. Po zamontowaniu zwykłych żarówek lampy świecą nadal aczkolwiek jest nadtopiony plastik wokoło lampy. Jestem w szoku bo założyłem już kilka takich zestawów ale jest to pierwszy który się zapalił. Dlaczego ? nie mam zielonego pojęcia. Niestety mój dystans do produktów Made In China robi się cooooooraz większy.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Zestawy HID - UWAGA!

Post autor: tomekb »

nie bede tego komentowal za 99,99 to kupisz dobre zarowki a nie cyfrowe hidy wiec nie rób złej reklamy zestawom lepiej zrobionym ja 1,5 roku pomykam i nie mam rzadnych problemow nawet z policja. Uwazam ze taki zestaw powinno sie kupic minimum za 200 w sprawdzonej firmie
Awatar użytkownika
allenddz
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 22 gru 2010, o 15:21
Model Lexusa: is 200
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Zestawy HID - UWAGA!

Post autor: allenddz »

Użytkuje hidy od ponad 2lat i żadnych problemów nie miałem z nimi. Zapłaciłem za nie ponad 300zł ale to już troche czasu temu. Może akurat trafiliście na jakiś badziew? W sumie cena troszkę nisko śmieszna :)
Obrazek
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestawy HID - UWAGA!

Post autor: janasek »

Dokładnie, za stówkę to jeden żarnik można kupić. Na tym właśnie polegają produkty z Chin - jakość wykonania. Co trzeci zestaw jest wadliwy i takie lub podobne rzeczy się dzieją. Markowy zestaw natomiast co setny albo i dalej. Taka jest różnica. Ale na szczeście jakość produktów z Chin ciągle się poprawia.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Zestawy HID - UWAGA!

Post autor: carinus »

Cena nie może być wykładnikiem jakości.Nie ważne ile kto dał,tylko co kupił.Można kupić same chińskie palniki przystosowane do mocowania w lampie a przetwornice kupić firmowe,które nie pójdą nam z dymem.
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: Zestawy HID - UWAGA!

Post autor: laredo »

Dokładnie, kupując produkt niższej jakości rozumiem że .....jest niższej jakości ale nie powoduje zagrożenia dla mnie samego. To że kosztowały 100 zł, to mogły świecić słabiej lub wszędzie a nie na drogę ale jakieś zasady BHP i ogólnego bezpieczeństwa powinno spełniać. Dlaczego zapalił się żarnik/kable ? Nie mam pojęcia. A może to zwykły pech i jakaś wada producenta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości