Is200 gdzie podpięty plus po stacyjce

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
ODPOWIEDZ
chodko
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2016, o 13:58
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Witkowo
Kontakt:

Is200 gdzie podpięty plus po stacyjce

Post autor: chodko »

Witam
niedawno założyłem instalacje lpg stag 300-6 isa2 i mam problem jeśli auto zgaszę na gazie to muszę kręcić dwa lub trzy razy dłużej niż jeżeli zgaszone na benzynie. Nie ma znaczenia czy auto zimne czy ciepłe. Wyczytałem że może to być źle podłączony plus po stacyjce stąd moje pytanie w którym miejscu macie takowy podłączony? Lub co może być przyczyną takiego odpalania?
Awatar użytkownika
firlejak
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 27 sty 2015, o 20:33
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Firlej
Kontakt:

Re: Is200 gdzie podpięty plus po stacyjce

Post autor: firlejak »

Możliwe że reduktor puszcza gaz, odepnij wężyk cienki elastyczny z reduktora i spróbuj odpalić.
chodko
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2016, o 13:58
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Witkowo
Kontakt:

Re: Is200 gdzie podpięty plus po stacyjce

Post autor: chodko »

to nie reduktor bo wystarczy że zgaszę auto na benzynie to odpala idealnie. A reduktor ma 500 kilometrów przebiegu, w wężyku podciśnienia nie ma gazu
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Is200 gdzie podpięty plus po stacyjce

Post autor: kupiec1985 »

chodko pisze:to nie reduktor bo wystarczy że zgaszę auto na benzynie to odpala idealnie. A reduktor ma 500 kilometrów przebiegu, w wężyku podciśnienia nie ma gazu
zobacz wtryskiwacze od LPG , może Ci jeden przepuszcza i zalewa , nie wypada zapłon na LPG ??
Wiem że nowy zestaw masz ale zawsze może być jakiś felerny
chodko
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2016, o 13:58
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Witkowo
Kontakt:

Re: Is200 gdzie podpięty plus po stacyjce

Post autor: chodko »

listwy wymienione na inne nowe i dalej to samo. Zostaje tylko źle podpięty ten plus po stacyjce tylko nie wiem gdzie ma być prawidłowo podpięty pod który kabel
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Is200 gdzie podpięty plus po stacyjce

Post autor: owczar »

Błądzisz po omacku. Co ma plus sterownika LPG do odpalania na PB? Przecież nawet jak zgasisz na LPG to z reguły odpala na PB. Jaki masz sterownik? Masz aktywowany tzw ciepły start- czyli odpalanie na LPG gdy silnik jest rozgrzany? Sprawdź przed odpaleniem silnika ciśnienie LPG w układzie. Powinno być takie jak po zgaszeniu.
chodko
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2016, o 13:58
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Witkowo
Kontakt:

Re: Is200 gdzie podpięty plus po stacyjce

Post autor: chodko »

problem rozwiązany i tak
źle podpięty plus po stacyjce tzn centralka dostawała napięcie na pierwszym biegu stacyjki i było ono przerywane jak kręciłem rozrusznikiem. przez co lexus dostawał dwa paliwa co powodowało jego zalewanie. Podpięcie pod drugi bieg stacyjki kabel czerwono niebieski rozwiązało ten problem. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość