Keyless go i znikające auta

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Keyless go i znikające auta

Post autor: Miłosz »

Chyba podobnego tematu nie było na forum, dlatego może wrzucę parę słów w kwestii bezpieczeństwa naszych :LEXUS: ów . Nie wiem czy wszystkie lexy mają keyless go czy nie , ale ten system nie jest taki super. Co prawda wygodne ustrojstwo i łatwe w użyciu... ale też i łatwe w "pożyczeniu" naszego auta. Taka sytuacja parkujemy pod domem/blokiem auto i idziemy. Kluczyk kładziemy tradycyjnie na naszej szafeczce i idziemy spać. Janusz wraz z kolegami wyposażonymi w wzmacniacz sygnału który nabył drogą legalnego kupna ( zabroniłbym sprzedaży takich urządzeń bądź prowadził jakiś rejestr wraz z ilością użycia tego badziewia , no ale tu jest polska także jest przyzwolenie na złodziejstwo ) ustawia się łapie sygnał z klucza, "podaje" do auta, otwiera wciska start i tyle go widzieli.

Obrazek

Przykładów i filmików na necie trochę jest, takze na pewno jak ktoś zainteresowany to znajdzie.
Pomysły jakie mi przychodzą do głowy, żeby przed takimi baranami się bronić to przede wszystkim AC , kiedyś za dzieciaka telefony się obwijało folią amelinową i gubiły zasięg, ale tak ciągle zawijać to słaby pomysł :D może jakieś pudełeczko obić folią i tam trzymać. Ogólnie nie ma co w padać w paranoje, ale żyjemy w kraju gdzie połowa kupuje w biedronce, a druga połowa z niej kradnie :biggrin2:
Linków do takich urządzeń wrzucać nie będę, ale taki nowy wzmacniacz co otworzy wszystko to koszt koło 90 tys zł. Także Janusz jak to czytasz to pamiętaj mój jest pod 24h obserwacją i od razu :najper: w łeb :dirol:
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

Bylo o tym glosno w usa. Tak jak mowisz, najlepiej miec dobre AC.
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Keyless go i znikające auta

Post autor: Kafecz »

Powiedz mi czy skan sygnalu nastepuje w momencie kiedy zbilizamy sie do auta zeby otworzyc? Czy ten Janusz moze za mna isc i sobie swoim urzadzeniem mnie przeswietlic ? Bo jezeli tak to folia alumniniowa ( jakies opakowanie wylozone nią ) bylaby najlepszym rozwiazaniem. Chyba ze ktos jest na tyle bogaty zeby trzymac pilota w szczerozlotej szkatułce. :)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Keyless go i znikające auta

Post autor: Miłosz »

Niestety nie mam, aż takiej wiedzy w temacie co do działania systemu , nie wiem czy generowane "kody" do połączenia auta z pilotem są zmienne itd. Wydaje mi się że ktoś może zeskanować Cie, ale czy tak żeby dmuchnąć auto to nie wiem. Na pewno jak jesteś gdzieś blisko może wykorzystać Twój klucz i sobie odjechać. Ostatnio brat do mnie z wawy dzownił że ludzim ginął pieniądze w tramwajach z tych kart bankomatowych zbliżeniowych, pewnie jakiś cwaniak chodzi z tym modułem bodajże nfc i jak jest ścisk to tylko otrze się i pyk 50 zł poleciało, sam tramwajami nie śmigam więc problemu nie znam. Póki co znalazłem taki oto futerał na klucze
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Keyless go i znikające auta

Post autor: Kafecz »

Totez wlasnie chcialem sie zająknąć na temat tych wlasnie contactless cart. Kolega pozbyl sie w ten sposob 200 funtow ( uzyli mu karty po zeskanowaniu kilka razy ). Sam owijam folia alu jak zywam srodkow komunikacji publicznej a jak czekam w kolejce to sie kręce jakbym miał owsiki w d..... zeby mnie nikt za blisko nie podlazil
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Keyless go i znikające auta

Post autor: adamsky73 »

Przecież to trzeba praktycznie dotknąć żeby kasę ukraść. Po prostu trzymanie portfela z kartami w kieszeni na dupie to słaby pomysł bo w tłoku i z tyłu nie upilnujesz. A jeszcze fajniejsze są te modne nerki - od razu widać gdzie masz kasę :biggrin2:
Jak mawia popularne powiedzenie - barany są po to żeby je strzyc ;-)
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Keyless go i znikające auta

Post autor: owczar »

To skanowanie kluczyka nie musi być takie proste. W lexusie jest układ pasywno aktywny. Kluczyk wyzwala zdalnie skanowanie, a dalej pętle inducyjne w aucie skanują kluczyk jak pasywny element - czyli coś w rodzaju immobilisera.
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Keyless go i znikające auta

Post autor: Kafecz »

Mam taka nadzieje. W przeciwnym wypadku takie auto mozna by otworzyc kawałkiem transformatora
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Keyless go i znikające auta

Post autor: owczar »

Na filmikach nie znalazłem lexusa. Nie wiem czy we wszystkich modelach, ale w LS430 jest kilka pętli indukcyjnych, a sam układ jest dość mocno skomplikowany. Wątpię by w nowej skodzie superb w pakiecie Fresh za 2k był taki skomplikowany układ skanujący i wykonawczy. Ale z drugiej strony jest filmik jak robią akcję z Mercedesem Sklasy.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Keyless go i znikające auta

Post autor: Miłosz »

Owczar pw ;)
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości