Połowicznie nie działają zegary w gs mkII

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Połowicznie nie działają zegary w gs mkII

Post autor: wojtek8830 »

Witam. Mam taki problem że jakiś czas temu uszkodził mi się akumulator zwarły się cele itd ogólnie śmietnik. Kupiłem drugi podłączyłem super fajnie wszystko działa. po jakimś czasie jak zapalałem auto w ogóle nie było prądu, ruszyłem luźna klemą "+" zadziałało (oczywiście poprawiłem ją coby było jak trzeba) Ale nie palą się w ogóle zegary a jak poświecę latarką to wskazówki też się nie podnoszą jak by bezpiecznik. Oczywiście sprawdziłem jest cały. Żeby było śmieszniej to połowa kontrolek się świeci tzn jak wyłączę kontrole trakcji to się świeci ale od trybu jazdy już nie...
Ma ktoś pomysł co to może być? odstawiam brak masy ale gdzie jej szukać?
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Połowicznie nie działają zegary w gs mkII

Post autor: Keepmovin »

Hej, sugerowałbym sprawdzenie innych bezpieczników multimetrem, u siebie jak podłączałem siedzenia i zrobiłem to profi (pod orginalny bezpiecznik z szyberdachu, ktorego nie mam, wiec idealnie, bo ma tyle samo co orginalnie fotele) zauwazylem ze przy wyciagnietych bezpiecznikach, potrafi ci sie ruszac wskazowka jak jedziesz, ale tez nie ma podswietlenia, ale za to podswietlenie dlugich, trc, migaczy, etc. działało -> musiałem włozyć znowu bezpiecznik zeby podswietlenie wrocilo. Co smieszne, nie swiecila tez klima i radio, ale za to panel radia swiecil.

W twoim wypadku wyglada jak spalony bezpiecznik, tylko martwi mnie to ze nie dzialaja Ci strzalki (wskazowki) od predkosciomierza, moze dostal mocno ?
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Połowicznie nie działają zegary w gs mkII

Post autor: wojtek8830 »

A ma ktoś gdzieś jakaś rozpiskę gdzie jest jaki bezpiecznik? bo nie ukrywam że japońskiego nie znam a doszukałem się że bezpieczniki są 2x pod maską 1x w nogach kierowcy
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Połowicznie nie działają zegary w gs mkII

Post autor: lukas78 »

Przerabiałem temat w swoim gs. Chwilowe zwarcie przy akumulatorze powoduję takie właśnie objawy jak opisałeś wyżej.
Odłącz jeszcze raz akumulator na chwilę (przy wyłączonej stacyjce oczywiście). Następnie przykręć porządnie jeszcze raz klemy i ciesz się dalej :LEXUS:
Powinno zadziałać.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
wojtek8830
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 21 lip 2013, o 22:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Połowicznie nie działają zegary w gs mkII

Post autor: wojtek8830 »

lukas78 Dzięki wielkie za podpowiedz wczoraj to zrobiłem i pomogło. nigdy bym nie wpadł na taki banał ;) jeszcze raz dzięki wielkie
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Połowicznie nie działają zegary w gs mkII

Post autor: lukas78 »

Spoko - najważniejsze, że działa :jazda:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości