Rozrząd RX 300 II

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
maras8512
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2016, o 12:52
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Reykjavik
Kontakt:

Rozrząd RX 300 II

Post autor: maras8512 »

Witam mam na imię Marek i jest to mój pierwszy post na tym forum. Od kilku dni jestem posiadaczem Leksusa RX300 z 2004 roku i odkryłem że rozrząd jest na pasku (a zawsze myślałem że na łańcuchu) i był wymieniany przy przebiegu 141 tyś. 2011r. Teraz na liczniku jest 210 tyś. a w książce jest napisane co 150 tyś. wymiana i teraz pytanie do Was kiedy najpóźniej mogę go wymienić oraz jakiej firmy rozrząd rolki i pompę zakupić w przyszłości. I drugie pytanie czy ktoś z Was ma amory firmy Kamoka bo poprzedni właściciel to założył na tył a trzeba już o przedzie myśleć a firmy kompletnie nie znam( mieszkam w Reykjaviku na Islandii) Pozdrawiam
adcars
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 29 lut 2012, o 22:16
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozrząd RX 300 II

Post autor: adcars »

Witaj.
Pierwszy pasek rozrządu wymienia po 150 tyś km lub po 10 latach eksploatacji. Następne wymiany dla bezpieczeństwa co 90-100 tyś km lub 8-9 lat. Wynika to z tego że koła rozrządu są już trochę podtarte, silnik też nie pracuje tak równo jak nowy i pasek ma trochę ciężej. Ogólnie dobry jakościowo i cenowo zamiennik paska rozrządu to Continental ( Contitech ), rolki Koyo, NTN. SKF, INA ( te ostatnie trochę droższe, a w środku i tak będzie Koyo). Pompa wody AISIN, niestety już od pary lat produkowana w PRC, ale nadal trzyma jakość. ( może będziesz miał szczęście i gdzieś dostaniesz ze starych zapasów Made In Japan ). Napinacz rozrządu NTN.
Co do amortyzatorów Kamoka to niestety chińszczyzna. Kup KYB - do Lexa są produkowane w Japonii i są dobre.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość