cykanie po wyłączeniu silnika

ODPOWIEDZ
kmd89
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:59
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

cykanie po wyłączeniu silnika

Post autor: kmd89 »

Cześć,

zauważyłem w moim lexie is200 że po wyłączeniu silnika i wyjściu z samochodu jakby coś od spodu cykało, możliwe że dochodzi to z układu wydechowego, dzwięk jest troche jakby metaliczny. Coś z tym robić? czy układ wydechowy/katalizator jest do wymiany?

Lexus is 200 SportCross, 2004r, 160tys.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: cykanie po wyłączeniu silnika

Post autor: Pepe_GD »

To dźwięk stygnięcia gorącego układu wydechowego (katalizatora), normalny objaw ;)
kmd89
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:59
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: cykanie po wyłączeniu silnika

Post autor: kmd89 »

Hej,

czy to znaczy że już pora na wymianę? Auto ma 160k, 11 letnie.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: cykanie po wyłączeniu silnika

Post autor: dzida »

nic nie trzeba robić - w każdym samochodzie tak jest
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: cykanie po wyłączeniu silnika

Post autor: endrju1 »

To jest normalne, katalizator rozgrzewa się do (jak dobrze pamiętam) 800stopni, wiec i jego obudowa się nieźle rozgrzeje, a jak stygnie to będzie się kurczyć a więc i cykać.
kmd89
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:59
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: cykanie po wyłączeniu silnika

Post autor: kmd89 »

Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Jeszcze pare pytanek... ile zwykle katalizator wytrzymuje zanim pojawią się objawy że auto muli i spaliny duszą silnik?

btw wiem że trochę offtop do tematu ale ostatnio zauważyłem że w prawym przednim kole zaczynają dochodzić niepokojące dźwięki. Tak jakby stukanie na nierównościach, nie jest to dźwięk metaliczny i też niezawsze daje o sobie znać na nierównościach. Co to może być, jak to sprawdzić i ile może kosztować wymiana części. W aso toyoty mi powiedzieli na przeglądzie przed zakupowym że zawieszenie jest oryginalne i prawdopodobnie jeszcze niewymieniane ( auto z niemiec ), na trzepach wyszło niecałe 60-70% na zarówno tył jak i przód.

Nie wiem czy to tylko moja wyobraźnia, czy nie. Auto i tak jest niewyobrażalnie miękkie i ciche na nierównościach w porównaniu z poprzednim więc może tylko jestem przewrażliwiony i to po prostu jest dzwięk pracującego zawieszenia. Przy wymianie oleju zaufany mechanik patrzył i oglądał również powiedział że wygląda ok ale trzeba zabezpieczyć przed zimą, ale dodał że jeżeli auto ma takie stare zawieszenie i jeździło po niemieckich drogach żebym się nie zdziwił jak zacznie jednak niestety padać.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: cykanie po wyłączeniu silnika

Post autor: dzida »

kmd89 pisze: wiem że trochę offtop do tematu ale ostatnio zauważyłem że w prawym przednim kole zaczynają dochodzić niepokojące dźwięki. Tak jakby stukanie na nierównościach, nie jest to dźwięk metaliczny i też niezawsze daje o sobie znać na nierównościach. Co to może być, jak to sprawdzić i ile może kosztować wymiana części. W aso toyoty mi powiedzieli na przeglądzie przed zakupowym że zawieszenie jest oryginalne i prawdopodobnie jeszcze niewymieniane ( auto z niemiec ), na trzepach wyszło niecałe 60-70% na zarówno tył jak i przód.
też to mam i obstawiam u siebie amortyzatory mimo jeszcze lepszej sprawności
mbk7
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2015, o 10:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: SZCZ
Kontakt:

Re: cykanie po wyłączeniu silnika

Post autor: mbk7 »

kmd89 pisze:Dzięki wielkie za odpowiedzi.
btw wiem że trochę offtop do tematu ale ostatnio zauważyłem że w prawym przednim kole zaczynają dochodzić niepokojące dźwięki. Tak jakby stukanie na nierównościach, nie jest to dźwięk metaliczny i też niezawsze daje o sobie znać na nierównościach. Co to może być, jak to sprawdzić i ile może kosztować wymiana części. W aso toyoty mi powiedzieli na przeglądzie przed zakupowym że zawieszenie jest oryginalne i prawdopodobnie jeszcze niewymieniane ( auto z niemiec ), na trzepach wyszło niecałe 60-70% na zarówno tył jak i przód.

Nie wiem czy to tylko moja wyobraźnia, czy nie. Auto i tak jest niewyobrażalnie miękkie i ciche na nierównościach w porównaniu z poprzednim więc może tylko jestem przewrażliwiony i to po prostu jest dzwięk pracującego zawieszenia. Przy wymianie oleju zaufany mechanik patrzył i oglądał również powiedział że wygląda ok ale trzeba zabezpieczyć przed zimą, ale dodał że jeżeli auto ma takie stare zawieszenie i jeździło po niemieckich drogach żebym się nie zdziwił jak zacznie jednak niestety padać.
Możliwe, że to mocowanie przednich amortyzatorów. Sprawdzony zamiennik Kayaba SM5490.
pawel930806
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 5 sie 2016, o 20:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: cykanie po wyłączeniu silnika

Post autor: pawel930806 »

Tak też mam takie "cykanie " i doczytałem że to normalne więc bez obaw. co do zawieszenia.. to że wyszło Ci 60-70% to wynik pracy amortyzatorów a stukania, pukania na nierównościach mogą wychodzić z tuleji wahaczy, poduszek amortyzatorów ale i moze to być luźny klocek hamulcowy (miałem tak w celice przetrzepałem całą zawieche a okazało sie ze spręzynki nie trzymały klocka). Czasami zdrarza się że to głupie mocowanie tłumika poległo..
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości