IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Post autor: Damian91 »

Cześć ;)

W moim SC naprawiane lata temu były: maska + przedni zderzak. Ostatnio zauważyłem, że nad grilem zaczynają wychodzić purchelki rudej :( I teraz pytanie - szukać elementu, który nie ma rudej i nie był szpachlowany etc, polakierować i temat z głowy czy oddać moją maskę do lakiernika, oczyścić i polakierować? Tak by było najprościej ale czy to za rok znowu nie wyjdzie? :cry:

Kolejny motyw to utleniająca się klapa bagażnika - idzie po wewnętrznej (rant u dołu klapy) stronie aż miło, tylko patrzeć jak wyjdzie na zewnątrz.. I znowu - szukać klapy, która wolna jest od tego (czy w ogóle są takie z uwagi na materiał, z którego jest wykonana?) czy oddawać do oczyszczenia i polakierowania tą, którą mam?

:piwko:
Awatar użytkownika
michcio
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2014, o 15:27
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Wrocław\Łódź
Kontakt:

Re: IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Post autor: michcio »

Ciekawy temat, u mnie jest dokładnie tak samo :D Ja raczej skłaniam się do ratowania elementów które już mam, tylko na razie brak $$
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Post autor: muzz »

jak wyszła ruda to będzie wychodzić...
generalnie starałbym się znaleźć element bez rudej...będzie pewnie kosztował tyle samo co ingerencja lakiernika a jest szansa, że dłużej pojeździsz...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Post autor: carinus »

Samo położenie nowej warstwy lakieru nie załatwi sprawy.Przednią maske oddaj do wypiaskowania w miejscach korozji i dopiero tak wyczyszczone miejsce można pomalować dobrym podkładem.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Post autor: kupiec1985 »

ja miałem dwie maski w tym moim kolorze , w dwóch w tym samym miejscu ruda ( w tym jedna maska z 2005 r która była na aucie ) w jednej wyciąłem fragment bez rudej i wstawiłem w drugą , spawałem tak by niepotrzebnie nie przegrzać , bawiłem się z tym na tip top by było idealnie , po 2 latach wyszła ruda i się śmieję tak że nie warto robić bo jak ma wyjść to wyjdzie , na tylnej klapie w okolicy uszczelki od szyby tylnej pod wycieraczką malutkie miejsce utlenienia - nie ruszam nie powiększa się na szczęście bo to je amelinium tak, że tego nie pomaluje .
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Post autor: carinus »

Poczytaj na forum Landriusera jak zrobić powłokę lakierniczą,która nawet leżąc w błocie nie pozwoli na korozje.Podstawa to czysta blacha i bardzo dobry podkład.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Post autor: michalllw »

Jeżeli rudy wychodzi na rancie maski to pomaluj sam rant maski dlatego że:
-to najtańsze rozwiązanie
-dobre malowanie jednego elementu bez przejścia zależy od odpowiedniego układu planet, mieszalni i wielu innych czynników na które nie masz wpływu więc może coś tam się różnić a przy samym ranicie będzie na 100% :ok:
-wątpię że kupisz maskę bez najmniejszego śladu rudego a jeżeli będzie taka to najlepiej jedź po nią osobiście, jeszcze nigdy nie przyszłą maska nieuszkodzona podczas transportu
Klapa w SC jak każdy wie to jest z aluminium i tylko z południowej części Europy można spotkać nastoletnią klapę bez pęcherzyków, niestety Toyota to nie Audi i w tamtych latach nie umieli odpowiednio przygotować bazy na klapie pod malowanie więc jeśli pomalujesz to bez odpowiedniego przygotowania to na 100% wyjdzie Ci coś po 2-3 latach, w moim IS300 klapa była pomalowana i wyglądała super ale w momencie sprzedaży już coś tam wychodziło
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Post autor: Troy »

Zamiast piaskować,lepiej zrobić sodowanie.
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Post autor: luki90 »

michalllw pisze:Jeżeli rudy wychodzi na rancie maski to pomaluj sam rant maski dlatego że:
-to najtańsze rozwiązanie
-dobre malowanie jednego elementu bez przejścia zależy od odpowiedniego układu planet, mieszalni i wielu innych czynników na które nie masz wpływu więc może coś tam się różnić a przy samym ranicie będzie na 100% :ok:
-wątpię że kupisz maskę bez najmniejszego śladu rudego a jeżeli będzie taka to najlepiej jedź po nią osobiście, jeszcze nigdy nie przyszłą maska nieuszkodzona podczas transportu
Klapa w SC jak każdy wie to jest z aluminium i tylko z południowej części Europy można spotkać nastoletnią klapę bez pęcherzyków, niestety Toyota to nie Audi i w tamtych latach nie umieli odpowiednio przygotować bazy na klapie pod malowanie więc jeśli pomalujesz to bez odpowiedniego przygotowania to na 100% wyjdzie Ci coś po 2-3 latach, w moim IS300 klapa była pomalowana i wyglądała super ale w momencie sprzedaży już coś tam wychodziło

Michał czasem i samo południe europy nic nie da, SC mam z Florencji i również mam purchel pod uszczelka na tylnej klapie :) Na szczęście nie powiększa się :ok:
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS300 SC - Utlenianie klapy bagażnika + rdza na masce

Post autor: brat_z »

Rudą najlepiej potraktować chemia przed malowaniem:) Ja kiedyś malowałem Fertanem i ruda się na razie nie obudziła;P
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości