Stłuczka co dalej

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Stłuczka co dalej

Post autor: XYZ »

Otóż przydarzyła mi się mała stłuczka na parkingu nie z mojej winy. Sprawczyni bardzo pewna, że to moja wina od razu zadzwoniła po policję. Na miejscu oczywiście policja ustaliła jej winę.
Niestety nie zgodziła się z tym i odmówiła przyjęcia mandatu, więc policja skierowała wniosek do sądu. Policja powiedziała mi tylko tyle, że mam czekać i dopiero jak sąd rozstrzygnie, to mam udać się do swojego ubezpieczyciela.
Problem jest taki, że nie wiem czy mogę jeździć tak uszkodzonym samochodem, bo potrzebuję go na co dzień. Ubezpieczyciel zapewne nie podejmie, żadnej decyzji dopóki sąd nie rozstrzygnie tej sprawy.
I na jakie mniej więcej mogę liczyć odszkodowanie w przypadku takich uszkodzeń.

http://imgur.com/a/RPS1N

Pozdro
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Stłuczka co dalej

Post autor: JanB »

Jakbyś nie mógł z tym "uszkodzeniem" jeździć, to Policja by ci zabrała dowód rejestracyjny, więc możesz. A po drugie to przecież możesz zlikwidować szkodę z własnego ubezpieczenia, a potem dochodzić zwrotu od sprawczyni kolizji. Tylko nie wiadomo jaki wyrok zapadnie, bo jak wiesz, to jest sąd, a nie sprawiedliwość.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Stłuczka co dalej

Post autor: dS »

Jak zderzak nie odpada to spokojnie można jeździć. Co do tego ile można dostać z ubezpieczenia to myślę że ze 4000zł spokojnie do wyciągnięcia a jak uszkodzona któraś lampa to i z 6000zl. Ze 2 miesiące temu koleżanka miała podobną kolizję tylko że Civikiem z 96r, wyjechała jej kobieta Pandą, uszkodzenia bardzo podobne ( zderzak, grill, maska, 1 lampa) i ubezpieczyciel wypłacił 3000zł z groszami.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Stłuczka co dalej

Post autor: owczar »

Zgłoś się do ubezpieczyciela sprawczyni. Podaj numer sprawy na policji i poproś o oględziny auta. Powinni pójść na rękę i zrobić wycenę. Odszkodowania nie dostaniesz od razu, ale będzies mógł naprawić auto.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Stłuczka co dalej

Post autor: kupiec1985 »

dokładnie , nie rób nic przed oględzinami rzeczoznawcy
Najpierw zgłoś szkodę niech zarządzą oględziny dopiero po nich naprawiaj te auto we własnym zakresie jak nie chcesz czekać na wyrok miejmy nadzieje sprawiedliwy , ( to nie będą duże koszta) Pozdrawiam
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Stłuczka co dalej

Post autor: XYZ »

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Stłuczka co dalej

Post autor: pjetrooha »

Kilka lat temu miałem podobną sytuację z Avensisem. Po oględzinach likwidowałem szkodę nie czekając na wyrok, ale zgadzałem się na regres w przypadku negatywnego rozpatrzenia sprawy.
No a co do kosztów... niedawno odebrałem swojego Lexa po przetarciu przez Skodzine, na pierwszy rzut oka zderzak do lakierowania i błotnik przód do wymiany, 8500zł propozycja PZU. Rozliczenie szkody dla ASO 22000zł. Pamiętaj, że z OC sprawcy przysługuje ci naprawa na oryginałach plus fura zastępcza na czas naprawy.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Stłuczka co dalej

Post autor: tomcio105 »

pjetrooha pisze:Pamiętaj, że z OC sprawcy przysługuje ci naprawa na oryginałach plus fura zastępcza na czas naprawy.
Może się mylę, ale wydaje mi się zależy to od tego w jakiej opcji jest to OC i nie tak łatwo mu dadzą na oryginałach + auto zastępcze.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Stłuczka co dalej

Post autor: owczar »

OC nie ma opcji a auto zastępcze należy się jak psu buda.
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Stłuczka co dalej

Post autor: bunny54 »

Dokładnie jak pisze Owczar, warunki oc są określone ustawą, reszta to 'dodatki' ubezpieczyciela żeby złapać klienta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości