Tuning GS430 mk.II

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
tiger456
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 19 cze 2016, o 09:22
Model Lexusa: GS430 (EX GS300,LS430)
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Tuning GS430 mk.II

Post autor: tiger456 »

Witam, przeszukałem forum pod kątem tuningu mechanicznego GS-a 430 mk.II i tak naprawdę nic konkretnego nie znalazłem. Czy mamy na forum kogoś kto w ogóle stroi te autka? Jak wygląda sprawa z założeniem:

- innych kolektorów wydechowych,
- np. podfrezowanych kolektorów ssących wraz ze "spacerem" i przedłużanymi śrubami dociskowymi (więcej powietrza)
- mod MAF-a (przewiercenie przepływomierza, w wielu autach bez straty na żadnym zakresie podnosimy zarówno moc (KM/kW) jak i Nm),
- innego wydechu,
- innego układu dolotowego.

Oczywiście po wszelkich modach należy auto wystroić...Jak ktoś wierzy w dane na aukcjach to niech daruje sobie tuning, bo tylko straci pieniądze i efekt może być odwrotny od zamierzonego...

Z grubsza to tyle, wsadzenie turbinki odpada. Wiele mocy na pewno z tych modów nie wykrzeszemy, ale jestem pewny że na pewno coś.

Pytanie dodatkowe, znalazłem pod tym linkiem wydech który pod względem dźwięku bardzo mi się spodobał. Czy ktoś miał z nim do czynienia i mógłby podzielić się jakąś opinią?
https://www.youtube.com/watch?v=f4ga-bmOtWk

Pozdrawiam, Patryk :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: ledziu »

Temat był 100razy maglowany i... nikt go nie przeskoczył bo:
jedyne dowody powodzenia w/w modów opierają się na dupohamce ewentualnie na wykresie z USA... więc proponuje poczekać na odważnego który zrobi komplet tjunów ze strojeniem ustawi na kresce/rolce serie i zobaczymy co zyskał. Oczywiście w jednym momencie w tych samych warunkach i na takich samych felgach... :biggrin2:
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: carsik »

dżizas, kolejny. Mnie tylko zawsze zastanawia w takich sytuacjach - PO CO?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: dS »

A jak chcesz to stroić jak nie ruszysz kompa DENSO. Chcesz mocy pakujesz kompresor. Przelot na wydechu to jakieś 15KM/20Nm ale lekko wyżej. Inne mody to wydany wór siana a przyrost mocy marny.
Na filmie jest moje auto, ale sam film robił jeszcze poprzedni właściciel. Wydech to prosta rura od kolektorów :sarcastic:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: carsik »

dS pisze: Przelot na wydechu to jakieś 15KM/20Nm ale lekko wyżej.
a skąd takie dane? Jakiś wykresik z hamowni czy cóś?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: ledziu »

dS pisze: Przelot na wydechu to jakieś 15KM/20Nm ale lekko wyże
Gorzej jak będzie mniej pałera ewentualnie więcej pałera a odczucia gorsze ... :biggrin2:
tiger456
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 19 cze 2016, o 09:22
Model Lexusa: GS430 (EX GS300,LS430)
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: tiger456 »

dS pisze:A jak chcesz to stroić jak nie ruszysz kompa DENSO. Chcesz mocy pakujesz kompresor. Przelot na wydechu to jakieś 15KM/20Nm ale lekko wyżej. Inne mody to wydany wór siana a przyrost mocy marny.
Na filmie jest moje auto, ale sam film robił jeszcze poprzedni właściciel. Wydech to prosta rura od kolektorów :sarcastic:
Czyli wstawiliście prostą rurę od kolektorów wydechowych aż do końcówek wydechu? Co z sondami lambda i katalizatorami?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: dS »

carsik pisze:
dS pisze: Przelot na wydechu to jakieś 15KM/20Nm ale lekko wyżej.
a skąd takie dane? Jakiś wykresik z hamowni czy cóś?
Taki przyrost wykazała hamownia (MAHA więc chyba w miarę miarodajna) w moim dziku.
tiger456 pisze: Czyli wstawiliście prostą rurę od kolektorów wydechowych aż do końcówek wydechu? Co z sondami lambda i katalizatorami?
tak to wygląda od spodu, sondy oczywiście są, wkręcone na kątowych tulejkach
Obrazek
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: carsik »

a możesz go wrzucić na forum? Interesuje mnie ta zmiana i jak wyglądają kreski przed i po.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Tuning GS430 mk.II

Post autor: ledziu »

ds a sprawdzałeś przed montażem wydechu?
No jak będziesz u Przemka to daj sygnał sprawdzimy jak jedzie w porównaniu z serią :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 2 gości