Cb radio w hybrydzie

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Cb radio w hybrydzie

Post autor: Kafecz »

Witam.
Chcialem zapytac o opinie na temat uzytkowania cb radia w hybrydach. Jakies zaklocenia? Antene zamontowalem na tylnej klapie. Kabel przeciagnalem z bagaznika " idzie" w okolicach baterii i sie zastanawiam czy nie bedzie to kolidowalo z odbiorem/nadawaniem?
Awatar użytkownika
twiti7
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 paź 2012, o 21:32
Model Lexusa: is200
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Cb radio w hybrydzie

Post autor: twiti7 »

Kabel antenowy jest w oplocie - a on jest przeciw zakłóceniom, nie powinno nic się dziać.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Cb radio w hybrydzie

Post autor: carinus »

Używam i nic złego nie słychać.
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Cb radio w hybrydzie

Post autor: pkobierecki »

CT sieje jak szalony, ale w GS 450h sieje czasem lekko pompą hamulca :)
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: Cb radio w hybrydzie

Post autor: Kafecz »

A to ciekawe. A czujesz czasami pulsowanie wciskajac hamulec?
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Cb radio w hybrydzie

Post autor: pkobierecki »

W CT słychać odzyskiwanie energii w postaci pisku w radiu. Dodatkowo układ generuje stały szum silnijszy niż tło, szum wzmaga się kiedy do akcji wkracza silnik spalinowy.
W GS 450h hamulec działa bez zarzutu, na CB rzutuje jakaś taka pompka co pompuje po puszczeniu hamulca.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2016, o 15:25 przez pkobierecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Cb radio w hybrydzie

Post autor: ArtIS »

Pomaga ci to CB? Przerzuciłem się na Yanosika i nie widzę lepszej opcji :)
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Cb radio w hybrydzie

Post autor: pkobierecki »

Ja jestem trochę zapaleńcem radiowym i interesuję się tymi tematami, nie tylko "pasmem cywilnym" więc nie jestem obiektywną osobą do dyskusji :DAle są pewne zalety CB pomimo wielu wad :D Janosika też używam równolegle ale już kilka razy mnie "oszukał". To wynika z tego, że CB radio działa w odwrotny sposób niż Janosik i ma to swoje plusy.

Dla przykładu: jak wyruszasz w trasę to mając Janosika jedziesz i nigdy nie wiesz, czy jest czysto bo faktycznie nie ma policji, czy po prostu jeszcze nikt ich nie zgłosił. To ważna kwestia która powoduje, że nie mam zaufania do Janosika i tak de facto nic on mi nie daje, bo zawsze zachowuję bezpieczną prędkość. W CB radiu jest nieco na odwrót- pytasz się jak tam droga i dostajesz na przykład informację, że droga jest czysta. Taki sposób ma zaletę w tej postaci, że ktoś kto jechał faktycznie widział przed chwilą, że nic nie ma, czyli tutaj eliminuje się ta cecha Janosika w postaci niepewności informacji :)

Kolejną kwestią jest omijanie korków czy wypadków. Mając tylko Janosika czy nawet google maps faktycznie można uniknąć utrudnień ale niestety musimy ustawić sobie nawigację, żeby to działało. Bez tego informacje o utrudnieniach nie są pokazywane. Janosik nie jest jasnowidzem, i nie powie mi czy na mojej codziennej trasie jest korek bo był jakiś wypadek itp. Bez nastawionej nawigacji np. z domu do pracy nie działa praktycznie ostrzeganie o korkach i omijanie trasy. Na CB po prostu spytam jak tam ścieżka do Wrocka i dostanę pełne info o policji i wypadkach, dzięki czemu mogę się na to wszystko wcześniej przygotować. dla mnie to łatwiejsze niż każdorazowe nastawianie nawigacji. Mam radia zabudowane na stałe, z resztą dobrej jakości więc użytkowanie jest bezobsługowe i nie wymaga specjalnej troski więc jakoś tak sobie to tam hula w takiej konfiguracji i ja to lubię. :)
Awatar użytkownika
Jubeusz
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS300h XE30
Skąd:: Warszawa-Kabaty
Kontakt:

Re: Cb radio w hybrydzie

Post autor: Jubeusz »

...
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2016, o 21:10 przez Jubeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Cb radio w hybrydzie

Post autor: Miłosz »

Nie masz złącza zapalniczki w aucie :o lol ... na moje ( nie znam się na prądzie ) to ze złącza usb nie pociągnie Ci Cb radio , w usb masz zbyt słaby prąd żeby to zasilić. Jedynie co mi przychodzi do głowy to dołożenie gniazda z bezpiecznikiem np

Obrazek

Albo zakup takiego CB o ile się sprawdzi takie coś w trasie

Obrazek
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości