Problem ze światłami mijania XENON po montażu modułu DRL

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
kubuszi
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 15 gru 2014, o 18:01
Model Lexusa: is200
Skąd:: Ustrzyki Dln.
Kontakt:

Problem ze światłami mijania XENON po montażu modułu DRL

Post autor: kubuszi »

Witam, mam problem ze światłami mijania po montażu tego modułu http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich ... 87694.html kupiłem moduł bez CAN (nie wiem czy to ma znaczenie). Na początku zarówno przy wyłączonych światłach jak i na funkcji AUTO po mrugnięciu długimi rozjaśniały się długie. Jaja zaczęły się gdy wchodząc w menu urządzenia chciałem sobie ustawić jasność świecenia świateł dziennych (uaktywnia się poprzez pociągnięcie manetki do siebie i dwukrotnym włączeniu zapłonu). Nie dość, że nie można tego ustawić to na dodatek, gdy włączone są światła do jazdy dziennej i chcąc mrugnąć długimi mrugają mi jednocześnie mijania, a wieczorem na AUTO gdy zapalone są xenony po wyjęciu kluczyka nadal świecą. Dodam, że z modułem jest bezpiecznik, po wyjęciu którego DRL nie działa. Wyciągnąłem go ale problem nadal pozostał. Opięcie aku też nic nie pomogło. Elektryk, który mi to montował rozmawiał z Koglem i ten powiedział, że to nie będzie wina samego modułu choć to nie jego moduł ale zasada działania ta sama.
Moduł podłączony plusem tylko do aku. Nie wiem o co kaman bo elektrykiem nie jestem ale widać, że coś jest nie halo tylko nie wiem czy z modułem czy czasem manetkę szlak nie trafił....
Awatar użytkownika
Mum1N
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2014, o 23:02
Model Lexusa: IS 200 2002r.
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania XENON po montażu modułu DRL

Post autor: Mum1N »

Temat niby sprzed półtora roku ale może za ten czas ktoś znalazł rozwiązanie...

Mam bardzo podobny problem. Nie jestem pewien na 100% jak było przed założeniem modułu bo nigdy specjalnie tego nie sprawdzałem, jednak z 90% pewnością światła długie mrugały same. Po podłączeniu modułu, sprawdziłem światła na każdą stronę czy wszystko działa jak należy i wtedy zauważyłem problem: nie ważne czy on działa (wyłączone światła całkowicie - działają tylko drogowe jako dzienne) czy nie (włączone postojowe, które odłączają moduł) przy próbie mrugnięcia światłami (dźwignie pociągam do siebie) zapalają się również xenony... :szok: Dzwoniłem do elektryka, który mi to zakładał, jednak powiedział, że nie może mieć to związku z modułem... Polecił odłączyć bezpiecznik od samego modułu co niestety nie dało żadnego rezultatu. Stąd moja prośba... Czy ktoś miał podobny problem i może udało mu się go rozwiązać. Jeżeli nie to poproszę o jedną rzecz: jeśli ktoś z forumowiczów posiada IS200 polift z xenon'em i nie modził jeszcze przy światłach czy mógłby sprawdzić czy to tak fabrycznie nie jest rozwiązane (tak jak powiedziałem na wstępie nidgy specjalnie tego nie sprawdzałem i wiem, że nie powinno tak być bo xenon nie jest światłem konstrukcyjnie przystosowanym do mrugania, jednak pewność mechanika co do braku zależności pomiędzy montażem modułu a tak zachowującym się xenonem podczas mrugania, zachwiała moją pewność, że tak nie powinno być :blush: ). Informacje na koniec (nie wiem czy istotne): jak jest odpalony xenon to podczas włącznia świateł drogowych, czy podczas mrugania nimi nie gaśnie (świeci cały czas również przy włączonych drogowych i tak też było przed zakładaniem modułu); sam nic w module nie ustawiałem i nie wiem czy elektryk coś ustawiał czy po prostu podłączył tak jak było oryginalnie; moduł został zakupiony przez elektryka, więc nie wiem nawet co to za firma, jeżeli jest to istotna informacja to postaram się popatrzeć pod maskę, może gdzieś na nim jest napisane.

Problem niby nie bardzo poważny bo da się z nim jeździć, jednak moduł montowałem w celu "oszczędzenia" xenon'ów a tu za każdym mrugnięciem drogowymi będą też mrugać... :mad:

Z góry dzięki za zainteresowanie :smile:
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania XENON po montażu modułu DRL

Post autor: bunny54 »

kolego, ja w gs'ie nie mam żadnych modułów i innych pierdół a mimo to jak mignę długimi to odpalają się xenony. Tak musi być. Moduł jako dzienne to rozumiem ale nie popadajcie w paranoje z tym miganiem xenonami.
Awatar użytkownika
Mum1N
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2014, o 23:02
Model Lexusa: IS 200 2002r.
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania XENON po montażu modułu DRL

Post autor: Mum1N »

Dzięki za szybką odpowiedź :smile:

Paranoją bym tego może nie nazwał :wink: . Nie zmienia to faktu, że moim skromnym zdaniem mruganie xenon'ami nie należy do najzdrowszych czynności dla nich... :scratch: Dodatkowo fakt, że przez 3 lata byłem przekonany, że mrugają tylko drogowe (jak napisałem w poście wyżej nigdy specjalnie tego nie sprawdzałem ale też nigdy nie rzuciło mi się w oczy, że jest inaczej).

Może :LEXUS: faktycznie tak mają... przed chwilą sprawdzałem u kolegi w BMW 1 rocznik 2008 z xenon'em i On tak nie ma. Przy wyłączonych światłach mijania mrugają tylko światła drogowe, xenon ani nie drgnie :scratch:. Nie bardzo wiem w takim razie co o tym myśleć... Wiem, że inna marka, ale jednak tu xenon i tam xenon...

Może jeszcze inni forumowicze (najlepiej posiadacze IS200/300 polift) się wypowiedzą na ten temat :wink:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania XENON po montażu modułu DRL

Post autor: owczar »

Mum1N pisze:Może :LEXUS: faktycznie tak mają... przed chwilą sprawdzałem u kolegi w BMW 1 rocznik 2008 z xenon'em i On tak nie ma.
Bo kierowcy BMW używają tej funkcji częściej i producent wolał to wyłączyć ;)

A tak na poważnie, to z tego co kojarzę u mnie też odpala się xenon podczas migania długimi. Tak samo na długich się świeci.
Seski
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2015, o 20:42
Model Lexusa: is200
Skąd:: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: Seski »

U mnie też błyskają xenony w tej sytuacji. Is200.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
deep3r
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2015, o 22:54
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania XENON po montażu modułu DRL

Post autor: deep3r »

Witam,
Też mam zamiar założyć moduł DRL do IS300 sportcross (xenon).
Mum1N pisze: ...przez 3 lata byłem przekonany, że mrugają tylko drogowe (jak napisałem w poście wyżej nigdy specjalnie tego nie sprawdzałem ale też nigdy nie rzuciło mi się w oczy, że jest inaczej).
...
Może jeszcze inni forumowicze (najlepiej posiadacze IS200/300 polift) się wypowiedzą na ten temat :wink:
Co do tego co pisał Mum1N, potwierdzam. Na oryginalnej instalacji przy włączeniu na stałe lub miganiu światłami drogowymi to xenon - światła mijania nie gasną.

Co do mojego wyboru modułu DRL to wpadłem na coś takiego: AM.010.13.1 (moduł DRL + doświetlania zakrętów)

Dajcie znać co o tym myślicie.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania XENON po montażu modułu DRL

Post autor: owczar »

Doświetlanei zakrętów ma sens jak masz dedykowane lampy do tego...
deep3r
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2015, o 22:54
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania XENON po montażu modułu DRL

Post autor: deep3r »

He he, czyli jednak... Dzięki za potwierdzenie ;)
w takim razie będzie tańsza wersja tylko modułu DRL

EDIT:
Ps. Zapomniałem wczoraj dodać, że na org instalacji przy wyłączonych światłach mijania - xenon, to 'mruganie' drogowymi nie powoduje załączenia się świateł xenon...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości