Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: forest »

W necie napotkałem taki post:

Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzono kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu paliwa.

Przy rosnących każdego dnia cenach paliw, my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest "trafienie w portfel" poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody.

Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od dwóch największych koncernów paliwowych: BP i STATOIL.
Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny. Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni!

Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens - prześlij dalej lub udostępnij tę wiadomość.
WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.3,5 PLN /litr).
Razem możemy to zrobić.
Prześlij tę wiadomość dalej i nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie od tych dwóch producentów...


:ok: ...ja dołączam sie do protestu, i tak nie tankuje na tych stacjach :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: hesus »

zdecydowana większość stacji bierze paliwo od dwóch koncernów - Orlen albo Lotos. chyba jedynym importowanym paliwem jest shellowski v-power. dodatkowo usłyszałem niedawno, że taka stacja ma ok 10-15gr marży na litrze PB. takze tankując nie na jednej a na drugiej stacji wpływu na ceny chyba za duzego mieć nie będziemy, bo koniec końców kasa i tak popłynie do orlenu/lotosu. conajwyzej wyeliminujemy jakąś sieć :P

bardziej przydaloby się jakieś pospolite ruszenie na wiejską i protesty - po odjęciu podatków, akcyz itd taka pb95 kosztuje podobnie do LPG... i to jest największe zlodziejstwo w mojej opinii.
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: Rici »

To ja mam inny pomysł w ramach protestu zróbmy spota w warszawie , będziemy kolumną lexów jeździć 40km/h i blokować wawe każdy właściciel lexa dowie się że istnieje Lexus-forum na bank media się o tym dowiedzą :)
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: tomekb »

jestem za na kiedy ustawka
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: prosperopro »

a nielepiej niekorzystac z orlenu i lukoil ? Orlen zaopatrza wiekszosc stacji prywatnych i lukoil ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: forest »

ale tu nie chodzi żeby osłabiać duży koncern (bo to jest taki gigant że wy sobie tego nawet nie wyobrażacie) tylko chodzi o to żeby nie wpychać gotówy w firme BP czy statoil czy też inne... :dirol:
załóżmy że 5mln. kierowców przestanie tankować na BP to wg. autora tego apelu, BP obniży ceny żeby odzyskać klientów :wink:

ale powiedzmy szczerze, to nie realne i my - szarzy ludzie - nic tu nie zdziałamy :doh:
SC430 '2002
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: hesus »

no ale właśnie to te duże koncerny dyktują ceny w Polsce. jeśli takie BP ma 10-15gr marży na litrze paliwa, spora część dochodów stacji to handel innymi towarami - to ile oni są w stanie zejść z ceny żeby jeszcze zachować rentowność ?? BP nie obniży cen, tylko pójdzie z torbami, a na jego miejsce wejdzie inny gracz, sprzedający po tej samej cenie.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: forest »

powiem Ci że nie wiem jak działają stacje i ile one mają z tej zupy, ale pewnie masz racje ... ;)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: prosperopro »

forest pisze:ale tu nie chodzi żeby osłabiać duży koncern (bo to jest taki gigant że wy sobie tego nawet nie wyobrażacie) tylko chodzi o to żeby nie wpychać gotówy w firme BP czy statoil czy też inne... :dirol:
załóżmy że 5mln. kierowców przestanie tankować na BP to wg. autora tego apelu, BP obniży ceny żeby odzyskać klientów :wink:

ale powiedzmy szczerze, to nie realne i my - szarzy ludzie - nic tu nie zdziałamy :doh:
BP ma na calym swiecie podobne cenny do cen rzadzacych w kraju - np orlen ustanawia u nas ceny paliw dlatego ze sciaga od ruskich po 113 $ za barylke a sprzedaje go o wiele drozej gdy cena w wakacje tamtego roku byla po 4,5 $ to orlen placil za barylke 134 $ latwiej jest podnosic ceny niz opuszczac zwlaszcza ze i tak schodzi ;) tylko teraz wiecej zarabiaja ;) uwazam ze powinno sie zaczac od orlenu bo orlen podpisal umowe z lukoilem ze oni dla nich beda sprzedawali paliwo po cenie jaka sobie zycza a orlen bedzie transportowal paliwo - lukoil nie chce sie pchac na rynek polski bo transport by kosztowal drozszym paliwem a dzieki tej symbiozie orlen ma drozej niz ukoil ;) Statoil natomiast zaopatrza sie u Lotosu ;) dlatego na statoilu jest kilka groszy wieksza cena niz na Lotosie ;)

hesus pisze:no ale właśnie to te duże koncerny dyktują ceny w Polsce. jeśli takie BP ma 10-15gr marży na litrze paliwa, spora część dochodów stacji to handel innymi towarami - to ile oni są w stanie zejść z ceny żeby jeszcze zachować rentowność ?? BP nie obniży cen, tylko pójdzie z torbami, a na jego miejsce wejdzie inny gracz, sprzedający po tej samej cenie.
Zgadzam sie co kolega napisal ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: Walka z Cenami Paliw (BP i STATOIL)

Post autor: hesus »

sam nie wiem jak to dokładnie działa, wot czytałem kiedyś że marża stacji powinna wynosić ok 20-25gr, a niedawno znajomy pracownik stacji mówił mi, ze u nich obecnie jest to wlasnie ok 12gr i ciezko widza przyszłość. no ale trochę też poszukałem - http://forsal.pl/artykuly/479023,marza_ ... nzyny.html - tutaj wynika, że jednak jest z czego obniżać :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości