VSC i PCS system

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
harry22
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2015, o 22:29
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Bytom
Kontakt:

VSC i PCS system

Post autor: harry22 »

Witam. Niedawno zakupiłem ls460 z 2007 roku i ostatnio jak wracałem do domu zaświeciły się dwa błędy praktycznie jeden po drugim VSC i PCS system. Razem z VSC wyświetlił się check i kontrolka z trakcji. Na zagranicznych forach pisali o słabym aku ( nie widze żeby słabo kręcił albo ledwo odpalał ) oraz o jakimś przycisku reset który to kasuje. Spotkał ktoś się z czymś podobnym ? pozdrawiam
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Re: VSC i PCS system

Post autor: lexus 430 v8 »

sprawdź kolego czy ręczny chamulec nie jest delikatnie zaciągnięty.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: VSC i PCS system

Post autor: adamsky73 »

W ten sposób wyświetla się praktycznie każdy błąd w tym aucie. Podłącz do czegoś co odczytuje błędy bo na gdybaniu daleko nie zajedziesz
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
harry22
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2015, o 22:29
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Bytom
Kontakt:

Re: VSC i PCS system

Post autor: harry22 »

Sprawa wyjaśniona. Auto podpięte pod kompa i wyskoczył 1 błąd z radaru. Musiało coś się do niego przyczepić. Po za tym błędem komputer nic nie pokazał :)
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: VSC i PCS system

Post autor: hydrant23 »

harry22 pisze:Sprawa wyjaśniona. Auto podpięte pod kompa i wyskoczył 1 błąd z radaru. Musiało coś się do niego przyczepić. Po za tym błędem komputer nic nie pokazał :)
I jak poradziłem sobie z tym? wytarles radar?
U mnie dziś się kontrolka vsc i check engine zapalił i szukam przyczyny ,a wlasnie Cruise control mi nie chce sie właczyc po tych błędach ...a nie mam jak podłączyć pod kompa . Musze zamówić lma jakiegos


Po problemie. ..reset przez odłączenie akurat i jest ok . Wychodzi na to ze się dziadkowi chwilowo przy opalaniu auta coś ubzduralo...
bycz3k1990
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2017, o 19:21
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Purfleet
Kontakt:

Re: VSC i PCS system

Post autor: bycz3k1990 »

Siemka, mam podobny problem z Moim LS tylko że u mnie wygląda to tak że odpalam ruszam czuje że coś mało mocy ma mimo że pedał gazu mam prawie do konca po czym wyskakują obydwa błędy i samochód gaśnie, musze stanąć wyłączyć dosłownie odczekać pare sekund i odpalić na nowo i jedzie dalej ale już z wyświetlonymi błędami, próbowałem odrazu gdy zgasł odpalić ale nie odpalił trzeba odczekać.
Pod komputerem wykazało błąd P2119 o przepustnicy.

Dodam że błędy utrzymują że tak mniejwięcej do paru odpaleń czyli gdzieś dojade postoi z pare minut znowu gdzieś jade znowu pare minut postał po czym błędy gasną jakby nigdy nic i znowu jest ok, ale z mocą chodzby troche przymulał ale może mi sie wydawać, czy ktoś z was ma jakiś pomysł jak go tu rozwiązać.

Możliwe że przepustnica się zawiesza? ale czy to by było powodem zgaszenia samochodu podczas jazdy fakt nie szybkiej ale jednak
polak166rog
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2022, o 11:23
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Hannover
Kontakt:

Re: VSC i PCS system

Post autor: polak166rog »

Mam ten sam problem. Może ktoś wie co jest przyczyną?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości