Badanie trzeźwości

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Badanie trzeźwości

Post autor: JanB »

Jednak badanie trzeźwości kierowców tzw. łapanki nie mają podstaw prawnych i uparty kierowca może się od tego wywinąć. http://motoryzacja.interia.pl/raporty/r ... Id,2238894
Obejrzyjcie film do końca
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Badanie trzeźwości

Post autor: Dawid0ss »

JanB pisze:Jednak badanie trzeźwości kierowców tzw. łapanki nie mają podstaw prawnych i uparty kierowca może się od tego wywinąć. http://motoryzacja.interia.pl/raporty/r ... Id,2238894
Obejrzyjcie film do końca
Z ciekawości obejrzałem. Prawo rzeczywiście nie jednoznacznie określa takie sytuacje. W każdym razie można dmuchnąć w "balonik" i odjechać po 15 sekundach, a można stanąć i się kłócić dla zasady, jak nasz bohater. Najwyraźniej miał na to czas i chęci. Równie dobrze policjanci mogli zacząć mu sprawdzać - w ramach braku współpracy - stan techniczny auta. Coś zawsze się znajdzie :-D
Pzdr
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Badanie trzeźwości

Post autor: brat_z »

Du...a nie policjant, bo inny by sobie nie dał tak w kaszę dmuchać:P
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Badanie trzeźwości

Post autor: Dawid0ss »

brat_z pisze:Du...a nie policjant, bo inny by sobie nie dał tak w kaszę dmuchać:P
Wiesz, możemy sobie tak gadać. Ale policjant zobaczył, że jest nagrywany i deko spokorniał. Nasze prawo jest dziurawe, jak ser szwajcarski.
Druga sprawa, może sobie pomyślał, że to jakiś PISrodzinka (ostatnio służby dostają po dupie za każdym razem, gdy kogoś takiego zgarną) i nie bardzo wiedział, co z tym fantem zrobić :-D
Pzdr
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Badanie trzeźwości

Post autor: JanB »

Generalnie panowie to sprawa naszej wolności i odpowiedzialności za siebie (co autor art porusza). Tu rywalizują dwie postawy. Jedni chcą, żeby Państwo ich chroniło przed pijakami/narkomanami na drogach - i rezygnują z części swojej wolności, a inni, chcą całkowitej wolności, ale też jak ktoś narobi szkody po pijaku czy na haju należy się solidna kara i potężne odszkodowanie - vide USA. Nas od kilkudziesięciu lat tresują w kierunku absolutnej władzy Państwa.
PS Sam mam ochotę postawić się policyjnej kontroli z "łapanki", gwoli obrony wolności obywatela.
Pozdrawiam
JanB
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Badanie trzeźwości

Post autor: muzz »

ciężki temat ogólnie...
IMO żadna z ekstremalnych postaw nie jest dobra...ani pełna kontrola ani pozostawienie ludzi samych sobie...
jak widać u nas musi być wszystko określone od początku do końca bo jak nie będzie to się mundry znajdzie i będzie się kłócił...
z tego co słyszałem w przepisach np. w UK jest więcej sytuacji niedookreślonych przepisami kiedy policjant może sam podejmować decyzję...mam wrażenie, że on by się i w takiej sytuacji kłócił...
gorzej, że jak będzie tak się wykłócał za każdym razem to trafi w końcu na policjanta co go puści a później tak go przypilnują, że straci prawko za punkty ;)
życie zna takie przypadki...
nie ma co się stresować i nakręcać...jak się nie ma nic na sumieniu lepiej dmuchnąć i pojechać nie tracąc swojego cennego czasu...
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Badanie trzeźwości

Post autor: adamsky73 »

Nasze państwo jest opresyjne z natury, ale akurat te rutynowe sprawdzanie trzeźwości jest chyba najlepszą rzeczą jaką robią darmozjady z Policji. A uzasadnione podejrzenie do kontroli? Proste - w weekend przeciętny Polak lubi się naje..ać więc jest podejrzenie że może być nietrzeźwy w poniedziałek.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Badanie trzeźwości

Post autor: carsik »

to ja pzepraszam, bo nie życzę Ci tego, ale jak zginie Ci ktoś bliski z powodu działań takiego poweekendowego debila to zapewne zmienisz zdanie
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Badanie trzeźwości

Post autor: kupiec1985 »

jestem przeciwnikiem jazdy pod wpływem , zawsze nie mam problemu by "dmuchnąc" , ale tu na filmie też umniejsza się samo podejście obywateli do władzy , policja się tak zachowuje ze nie zasługuje na szacunek , są to często delikatnie mówiąc "jełopi" którym coś w życiu nie poszło (owszem nie wątpię że trafiają się policjanci z powołania ale ja takich na swojej drodze nie spotkałem) Kwestia nagrywania kontroli też jest dobra po policjanci często myślą że są ponad prawem . co do samego okazania dokumentu też bym nie dał mu do ręki bo teraz za byle główno potrafią zabrać .
Lecz potępiam to, że nagrywający taki kozak chciał być i nie pozwolił sobie sprawdzić stan trzeźwości, bo skoro już wywalczył swoją rację to jeszcze bardziej głupio by się zrobiło kontrolującym jak by na odchodne poddał się dobrowolnie badaniu .... Wtedy może i by mi zaimponował ...
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Badanie trzeźwości

Post autor: endrju1 »

Jestem za tym, że jak sprawdzają to dmuchnąć i po sprawie. Dodatkowo jeśli ktoś się wykręca i za wszelką cenę nie chce się przebadać, to najczęściej policja ma podejrzenie, że kierujący jest pod wpływem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości