Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
lexomaniak
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2014, o 03:32
Model Lexusa: IS
Skąd:: Leszno
Kontakt:

Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Post autor: lexomaniak »

Słuchajcie, mam do Was takie szybkie pytanko. Czy taka osłona na szybę auta jest skuteczna - http://www.tvokazje.pl/dom-i-ogrod/276- ... 24795.html? U mnie okulary się nie sprawdzają, strasznie męczą mi oczy, więc jazda w słońcu jest dla mnie koszmarem, a w nocy też niezbyt dobrze widzę. Osłona VIZCLEAR HD CAR VISOR ponoć pozwala uzyskać świetną widoczność bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne. Wszystko widać jaskrawiej i wyraźniej. Czy ktoś z Was używał może czegoś podobnego? Jak to się sprawdza? Będę wdzięczny za opinie.
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Post autor: boyar »

a okulary polaryzacyjne? są lepsze niż takie zwykłe przeciwsłoneczne
lexomaniak
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2014, o 03:32
Model Lexusa: IS
Skąd:: Leszno
Kontakt:

Re: Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Post autor: lexomaniak »

Mi sie przy okularach męczy nie tyle, co sam wzrok, a mam jakieś dziwne uczucie u nasady nosa i po prostu tego nie cierpię.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Post autor: owczar »

Też kiedyś miałem problem z przyzwyczajeniem się okularów przeciwsłonecznych, ale jak poczytałem jak niszczy się wzrok od słońca nie tylko w aucie, to jakoś się przemogłem. Teraz sobie nie wyobrażam jazdy czy wychodzenia w słońcu bez okularów.

Kup sobie żółte/pomarańczowe okulary polaryzacyjne dobrej marki i zobaczysz jak ogromny komfort widzenia dają.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Post autor: adamsky73 »

Są setki rodzajów oprawek okularów do wyboru. Nie ma takiej możliwości żeby każde męczyły Ci nos. Po prostu musisz znaleźć odpowiadające Tobie.
A co do osłony to wczoraj na mieście widziałem jakiegoś dziadka z takim czymś w aucie. Miałem wrażenie że jest to znacznie mniejsze niż widać w reklamach, na dodatek dziadek był niski więc według mnie przy pomocy tego mógł patrzeć co najwyżej w gwiazdy. Jakoś trudno mi uwierzyć żeby w tej cenie było coś sensownego. Jeśli dobrze kojarzę to takie kolorowe osłony mieli kiedyś kierowcy w autobusach
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Post autor: dS »

Też polce nabyć dobre okulary ze szkłami polaryzacyjnymi, blokują one prawie całe odbite światło od szyby przez co nie ma efektu refleksów i nie mrużysz oczu co znacząco przekłada się na komfort. Dobre i w rozsądnych pieniądzach są okulary marki Polaroid.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Post autor: gmiter »

Polecam mocno:
https://www.eokulary.com.pl/pl/p/okular ... -25-S/7715

Tydzień temu przyszły - na spokojnie można jeździć nawet późnym wieczorem i oczy sie nie męczą. Bez polaryzacji nie ma jazdy.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Post autor: kupiec1985 »

dokładnie , dobre okulary i się świetnie jeździ , taka osłona wygląda jak w aucie emeryta czy tam kierowcy autobusu , zresztą pomaga tylko na światła z przodu a okulary boki lusterka itp
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Post autor: adamsky73 »

Jeśli uciska na nos to ja raczej bym polecał takie, bo znacznie mniej obciążają i uciskają. Na dodatek mają filtr UV co też jest ważne bo w przyciemniających okularach szerzej otwieramy oczy i są dużo bardziej narażone na promieniowanie.
Obrazek
https://www.eokulary.com.pl/pl/p/okular ... 712-P/8752
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Osłona na szybę samochodu - skuteczna?

Post autor: owczar »

Ja do jazdy preferuję jasne brązy lub żółte. Żeby jak najmniej przyciemniały. Z polaryzacją i filtrem UV słońce nie razi, a dodatkowo dobrze widać czerwone odcienie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości