Głośnik z tylnej półki słabo gra

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Pit72
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 lip 2016, o 12:43
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Głośnik z tylnej półki słabo gra

Post autor: Pit72 »

Witam,

mam problem w swoim GS 300 MKII - 2001r. Auto kupiłem niedawno.
Głośnik z tylnej półki, ten basowy, słabo gra, po prostu za cicho, ledwo go słychać. Okablowanie jak i sam głośnik (chyba 2 Ohm, nie widać już oznaczeń) wyglądają na oryginalne.
Zanim zabiorę się za naprawę potrzebuje jakiejś wstępnej diagnozy, co może być przyczyną.
1) odwrotne połączenie biegunów
2) uszkodzenie cewki
3) bezpośrednie sąsiedztwo z butlą do LPG (magnes głośnika jest 2mm nad butlą (80L) w bagażniku, oddzielone podkładką gumową).
4) okablowanie
5) inne ?

Ktoś miał podobny przypadek?

Pozdrawiam,
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Głośnik z tylnej półki słabo gra

Post autor: muzz »

mój z 2001 też ma to samo...ale ja mam wrażenie, że w ogóle radio gra jak przyciszone...szczególnie jak się słucha radia...cd gra trochę lepiej...
też chętnie zobaczę jakieś sugestie bo muszę to w końcu zrobić...
misiak23
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2016, o 16:12
Model Lexusa: mój :)
Skąd:: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Głośnik z tylnej półki słabo gra

Post autor: misiak23 »

Ja by, na początek zerknąć na okablowanie
Pit72
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 lip 2016, o 12:43
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Głośnik z tylnej półki słabo gra

Post autor: Pit72 »

Wybebeszenie kabli to problem, mogę miernikiem sprawdzić, nie wiem, czy to coś da.
Kwestie bliskości magnesu głośnika i butli LPG wyeliminowałem.Po wyjęciu głośnika gra tak samo.
Czy ktoś wymieniał głośnik na inny 10" ? Tuby sobie już nie wsadzę do bagażnika, butla już jest, zrobi się mało miejsca.
Tak dla ścisłości, to zestaw audio mam oryginalny, wersja z nawigacją. Ktoś wie jakiej firmy montowano firmowe radio, jaki model, ile Watt?
A tak przy okazji, kto wie jak zdemontować półkę tylną? Wyjmować trzeba siedzenia?

I pytanie z innej beczki: dziś, po zatrzymaniu i wyłączeniu zapłonu zaczęła mi kapać woda, w okolicach prawego koła przedniego. To skroplenie wilgoci od klimy? Rurka w prawym nadkolu była sucha, pewnie zapchana?
Sorki za tyle pytań, ale tak to jest, jak sobie chłop wreszcie kupi samochód, na temat którego nic jeszcze nie wie. Swoją Corollkę E12 znalem na wylot, ale w Lexusie jest trochę więcej do ogarnięcia.

Pozdrawiam,
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: Głośnik z tylnej półki słabo gra

Post autor: boyar »

może pogrzeb w ustawieniach radia, zwiększ lub zmniejsz bas albo rozdział mocy na przód/tył.
Pit72
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 22 lip 2016, o 12:43
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Głośnik z tylnej półki słabo gra

Post autor: Pit72 »

No to już zrobiłem ;) , aż taki laik nie jestem.
W GS 300 to jest tak: na przodzie 2 głośniki pełnozakresowe (wraz z tweeterami), na tyle, w drzwiach - 2 głośniki wysoko- i średniozakresowe (brak basu) oraz na półce tylnej sub. Jak się siedzi z tyłu to coś tam słychać z tego suba, ale jako kierowca to go nie słyszę. Czyli mam tylko suba dla pasażerów z tyłu. Lexus, by design?
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Głośnik z tylnej półki słabo gra

Post autor: sandr »

Po prostu, sparciało ci zawieszenie górne membrany. Głośnik nadaje się do regeneracji (rok temu przez to przechodziłem).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości