GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Problemy dotyczące modelu GS
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Post autor: madkiw »

Witam
Dysponuje ktoś wiedzą, ewentualnie jakimś schematem czy coś, jak te spryskiwacze od lamp w GS300 polifcie (2002) są zbudowane ?
Chodzi mi o to co tu widoczne http://www.ebay.com/itm/GENUINE-LEXUS-G ... 1857343125
ja mam to jakoś źle spasowane, jakby ta srebrna nakładka odpadła a potem ktoś byle jak wcisnąl. I trochę przez to krzywo psika, bo dysza jest nierówno w otworze. I tak się zastanawiam czy np. mogę to zdjąć i spasować lepiej. Czy to przyklejane jest czy coś, nie chcę próbować na siłę bo połamię.
Albo czy np. mogę ten cały element wyciągnąć, jak na tej aukcji? Czy to trzeba by demontować cały zderzak?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Post autor: muzz »

Spokojnie możesz wyciągnąć. W mechanizmie wysuwanym dysza zamontowana jest na metalowa zapinke.
Odbezpieczasz zapinke i wyciągasz dysze i wkładasz poprawnie zabezpieczając zapinką.
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Post autor: gs300gs300 »

Nie ma tam żadnej spinki metalowej. Do dyszy przykręcona jest na 3 śrubki zaślepka, a całość wsunięta jest w spryskiwacz (tą częścią z oringiem). Montuje się to na zatrzask (ta "trójkątna" część). Na zdjęciu poniżej widać ten zatrzask w górnej części. Należy cały spryskiwacz pociągnąć do siebie aby się wysunął a następnie delikatnie małym płaskim śrubokrętem podważyć ten zatrzask i wysunąć duszę.
Obrazek
p.s. Jak nie zdemontujesz dyszy spryskiwaczy to nie zdejmiesz zderzaka :)
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Post autor: sandr »

Jest spinka (no, powinna być)...

Obrazek
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Post autor: madkiw »

Wygląda na to że jeden mam połamane mocowania, spróbuję skleić. Zobaczymy co mi wyjdzie.
Inna sprawa, jak myślicie to oryginał ? :
http://allegro.pl/lexus-gs430-98-05-pra ... 45836.html
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Post autor: sandr »

Połamane mocowania to klasyczna przypadłość, podejrzewam że spryskiwanie przy wyższych prędkościach ostro się do tego przyczynia (u siebie osłonki przykleiłem klejem do szyb samochodowych, skutecznie). Swoja drogą sprawdź cenę w ASO, zamawiasz pod kolor nadwozia.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Post autor: muzz »

za te same pieniądze kupisz w ASO po nr VIN dobrane pod kolor Twojego samochodu...
nie ma sensu kupować gdzieś poza...
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Post autor: madkiw »

muzz pisze:za te same pieniądze kupisz w ASO po nr VIN dobrane pod kolor Twojego samochodu...
nie ma sensu kupować gdzieś poza...
I tak też w końcu zrobiłem. Co ciekawe okazało się że patałachy co malowały zderzak poprzedniemu właścicielowi założyły spryskiwacze odwrotnie :biggrin2: lewy w miejsce prawego, a prawy w miejsce lewego. nic dziwnego że się nie trzymało to kupy.
Spinki jednej brakowało, rozwiązałem to opaską zaciskową.

A przy okazji, żeby nie zakładać nowego wątku. mam trochę problem ze spasowaniem przedniego zderzaka. Prawdopodobnie oberwał kiedyś lekko, wiem że lekko bo mój mechanik przy robieniu rozrządu itd oglądał dokładnie i ponoć wszystko całe. Po bokach jest prawie że idealnie, odstaje za to pod światłami trochę.
Nie mam jak obecnie zrobić zdjęcia, ale moje pytanie brzmi czy da się to jakoś podregulować w GS-ie ? Którąś śrubę poluzować przesunąć, czy coś ?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Post autor: muzz »

ja mam niestety podobny poblem...
wiem, że mój dostał jeszcze chyba w DE (i tam został zrobiony) strzała z przodu i wymienione miał błotniki, lampy, zderzak, chłodnice...
u mnie z kolei nie są spasowane ładnie spryskiwacze do zderzaka przez co drapią a w zasadzie zdrapują lakier ze zderzaka... ;)
ale chyba za bardzo tego u mnie już nie da się podregulować, chyba, że na tej części spryskiwacza pod zderzakiem można coś przesunąć...
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS300 MK2 - spryskiwacze lamp

Post autor: madkiw »

muzz pisze:ja mam niestety podobny poblem...
wiem, że mój dostał jeszcze chyba w DE (i tam został zrobiony) strzała z przodu i wymienione miał błotniki, lampy, zderzak, chłodnice...
u mnie z kolei nie są spasowane ładnie spryskiwacze do zderzaka przez co drapią a w zasadzie zdrapują lakier ze zderzaka... ;)
ale chyba za bardzo tego u mnie już nie da się podregulować, chyba, że na tej części spryskiwacza pod zderzakiem można coś przesunąć...
Ze zdjęć wychodzi że on jest jakoś przykręcony, ten spryskiwacz do belki, czy jak to się nazywa. Może można to jakoś wygiąć lekko żeby Ci lepiej pasował ?
Nie wiem czy przez otwory od przeciwmgielnych się tam nie dostaniesz, jak masz małe chińskie rączki :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość