IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
matyj713
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 22:10
Model Lexusa: is
Skąd:: śląsk
Kontakt:

IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: matyj713 »

Witam. Z racji, że mam skorodowane halogeny i chciałem je wymienić, wpadłem przy okazji na pomysł, żeby może zamontować w ich miejsce światła do jazdy dziennej. Widziałem, że do niektórych samochodów są nawet gotowe światła dzienne do wstawienia zamiast przeciwmgielnych, ale nie znalazłem takich dla lexa. Mógłbym przerobić w jakiś sposób stare halogeny tak, żeby zamocować do nich jakieś okrągłe światła do jazdy dziennej. Czy widział ktoś kiedyś coś takiego w tym modelu? Czy jest to w ogóle dopuszczalne pod względem przepisów drogowych? jak z wysokością i rozstawem tych świateł? I ogólnie co myślicie o tym pomyśle?
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: bunny54 »

Wszystko do zrobienia bez problemu. Pamiętaj tylko ze halogeny nie maja homologacji do drl i jak trafisz służbiste to stracisz dowód.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: brat_z »

Osobiście też zamierzałem pobawić się w rzeźbiarza i wstawić drl z przeciwmgielnym w ori obudowę przeciwmgielnego ale na razie pozostał sam pomysł;)
Awatar użytkownika
Ka_Wa
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 10:13
Model Lexusa: IS 200/IS 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: Ka_Wa »

Ja wykorzystuję ori halogeny do DRL w IS200 i IS300 (żółta soczewka). Nie przerabiałem w żaden sposób halogenów, zastosowałem moduł świateł DRL - działa automatycznie. Odpalam zapalają się halogeny na 60% nominału żarówki (wartość w pełni regulowana do ustawienia wg uznania - podpinam pod moduł laptopa) przekręcam manetkę świateł halogeny gasną zapalają się postojowe/mijania. Po włączeniu świateł postojowych/mijania halogeny normalnie działają. IS200 jeżdżę z DRL od września zeszłego roku IS300 od maja tego roku - żadna służba nie zwróciła na mnie uwagi a troszkę się jeździ...
bunny54 pisze:Pamiętaj tylko ze halogeny nie maja homologacji do drl i jak trafisz służbiste to stracisz dowód.
Potwierdzam i może się tak zdarzyć niestety :down:
Moondravsky
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 4 sty 2015, o 18:45
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Moondravsky »

Ja założyłem drl w miejsce halogenów i zrobiłem sobie homologację. Koszt? około 50zł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: Damian91 »

Opisz proces, fajna sprawa :) Jakbyś coś jeszcze o tych soczewkach powiedział... ;)
Moondravsky
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 4 sty 2015, o 18:45
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Moondravsky »

Soczewki mini d2s 3.0 i przetwornice 55w oraz żarniki +50 zakupione w hidretrofit.pl.

W halogenach żarówki domowe na 12v 4x power Led. Idealna średnica pasująca zamiast soczewki. Ja kupiłem biały zimny ale też jest dostępny biały ciepły. Świeci tak samo mocno jak markowe dzienne a kosztuje jedyne 10zł.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5611326867

Naklejka z homologacją naklejana od wewnątrz też kupiona w hidretrofit.pl
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: adamsky73 »

Czyli nie zrobiłeś homologacji, a nakleiłeś fejkową naklejkę?
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: IS 200 MK1 - DRL w miejśce przeciwmgłowych

Post autor: Damian91 »

A już myślałem, że podszedłeś profesjonalnie... :biggrin2: Ale i tak szacun, ciekaw jestem min diagnosty i Policjanta przy kontroli :blush:
Moondravsky
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 4 sty 2015, o 18:45
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Moondravsky »

Tak naklejka fejkowa. W poprzednim aucie też tak miałem i panowie policjanci sprawdzali patrzyli i nie mieli zastrzeżeń. Na przeglądach też problemu nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości