DPF oraz chiptuning

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
ODPOWIEDZ
Łukasz220d
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 4 lis 2012, o 02:03
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

DPF oraz chiptuning

Post autor: Łukasz220d »

Witam, czy zna ktoś jakikolwiek warsztat tuningowy który potrafi usunąć filtr cząstek stałych DPF z Lexusa IS220d rok prod 2006 oraz podnieść moc przez chip tuning? Szukam już od jakiegoś czasu i narazie żadna z firm nie potrafi nic zrobić przy tym aucie ;( Lub może ktoś z forum robił już cos takiego w swoim aucie i powie jakie są efekty :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Rici »

Z filtrem napisz do lex-a (admina) zlecal taki zabieg

Wysłane z GT-I9300 za pomocą Taptalk 2
Obrazek
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: DPF oraz chiptuning

Post autor: lexrwd »

Jeśli chodzi o chip-tuning, to nie w tej chwili żadnej firmy, która zmienia mapę w sterowniku. Pozostaje Ci jedynie box.
marlad
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2016, o 01:02
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: DPF oraz chiptuning

Post autor: marlad »

lexrwd pisze:Jeśli chodzi o chip-tuning, to nie w tej chwili żadnej firmy, która zmienia mapę w sterowniku. Pozostaje Ci jedynie box.
Jeszcze kilkadziesiąt dni temu Twoje stwierdzenie było aktualne , natomiast juz teraz nie ma przeszkód w chip tuningu i usunięciu programowym DPF ( bez użycia box )
W urządzeniach np. Alientech , Dimsport czy innych pojawiła się opcja odczytu i zapisu DENSO Toyota :) :hobby:
Modyfikacja map nie stanowiła w zasadzie od dawna problemu , ale co z tego jak nie dało się wgrać modyfikacji do ECU

Jako dowód przedstawiam zdjęcia ze zgrywania sterownika w 2.2 D-cat Toyota , oraz wykres po chip tuningu 2.0 D4D w Avensis ( Lexusy pracują na tożsamych sterownikach )



http://www.naprawasamochodowkrakow.pl/w ... .31.48.jpg

http://www.naprawasamochodowkrakow.pl/w ... .33.20.jpg

i wykres po chip tuningu 2.0 D4D 126 km na sterowniku DENSO

http://www.naprawasamochodowkrakow.pl/w ... 126-KM.jpg
Autonagar.pl
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 7 kwie 2016, o 21:36
Model Lexusa: IS 220 d
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: DPF oraz chiptuning

Post autor: Autonagar.pl »

Tylko jak już wytniesz DPF radził bym unikać podróży do UE mogą ci wzrosnąć koszty o 1500 Eur i powrót na lawecie bo montaż nowego trochę tam kosztuje , u nas na razie bez obaw choć już wprowadzają dyrektywę 45 UE o standardach diagnostyki pojazdów na SKP jak dodadzą do tego CEPIK to żaden diagnosta nie będzie chciał stracić uprawnienia na 5 lat za kilka stówek bo podstemplował pojazd bez homologacji
Wojtek.SZ
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2016, o 15:52
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: DPF oraz chiptuning

Post autor: Wojtek.SZ »

Kupiłem swojego IS220d z Niemiec za niewielkie pieniądze bo miał problemy z DPF. Trochę poszperałem i znalazłem w Rzeszowie firmę MediCAR gdzie wycieli mi zatkany DPF i zrobili chiptuning. Przyznam, że jak się oczytałem tych opinii, że się to Lexus i to się nie da zrobić to byłem troszkę zdezorientowany ale chłopaki załatwili sprawę sprawnie i powiem, że 190 koni robi różnicę :) Jeżdzę ok 3 tyg po tym zabiegu i nie ma żadnych problemów. Potwierdzam tym samym, że na 100% da się to zrobić w samochodach Lexus i Toyota.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: DPF oraz chiptuning

Post autor: Miłosz »

EGR też wywalony ?
Ile w serii miałeś po kastracji ?
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: DPF oraz chiptuning

Post autor: carsik »

Wojtek.SZ pisze:Kupiłem swojego IS220d z Niemiec za niewielkie pieniądze bo miał problemy z DPF. Trochę poszperałem i znalazłem w Rzeszowie firmę MediCAR gdzie wycieli mi zatkany DPF i zrobili chiptuning. Przyznam, że jak się oczytałem tych opinii, że się to Lexus i to się nie da zrobić to byłem troszkę zdezorientowany ale chłopaki załatwili sprawę sprawnie i powiem, że 190 koni robi różnicę :) Jeżdzę ok 3 tyg po tym zabiegu i nie ma żadnych problemów. Potwierdzam tym samym, że na 100% da się to zrobić w samochodach Lexus i Toyota.
oczywiście, że się da. Trochę ich zrobiłem :biggrin2: . Niestety wielkiego uzysku w KM nie ma, z reguły cirka 20 z ogonkiem. Ale moment nieco przesuwa się w dół i auto zaczyna sensownie się zachowywać. Poza tym jest trochę ciszej.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość