GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Problemy dotyczące modelu GS
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: KarolGT »

Witam

to mój pierwszy post na tym forum od kiedy mam GS, więc witam wszystkich :)

GS430, 2001 rok z LPG Prins.
Póki co wszystko jest ok, parę drobnych rzeczy do wymiany ale to normalne.

Mam 2 pytania odnośnie dziwnych dźwięków jakie mam w środku:

- co jakiś czas (powiedzmy 3-4 minuty) z lewej strony, jakby w okolicach przedniego słupka słyszę
jak włącza się jakiś silniczek...coś ustawia...robi "pyk"....i cisza. I tak co kilka minut. Nie zauważyłem żeby
cokolwiek się zmieniało w tym czasie. Co to może być?

- za radiem, a raczej między radiem a schowkiem pasażera słychać jakiś silniczek, coś tyka, lekko chrobocze. Nie wiem czy to silniczek od ustawiania nawiewów czy coś innego? Próbowałem ustawiać różne opcje klimatyzacji ale nie udało mi się w żaden sposób wymusić tego dźwięku. Raz też odpinałem klemy i po podpięciu i przekręceniu kluczyków było słychać dość mocne chrobotanie z tych okolic, jakby jakieś zębatki się uszkodziły.
Wsadziłem płyty do zmieniarki żeby sprawdzić jakie wtedy są dźwięki, ale to też nie to. Dźwięk jest jakby "obok" zmieniarki w kierunku radia. Ktoś ma pomysł co to może być?

z góry dzięki
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: Yarecki »

KarolGT pisze:Witam

to mój pierwszy post na tym forum od kiedy mam GS, więc witam wszystkich :)

GS430, 2001 rok z LPG Prins.
Póki co wszystko jest ok, parę drobnych rzeczy do wymiany ale to normalne.

Mam 2 pytania odnośnie dziwnych dźwięków jakie mam w środku:

- co jakiś czas (powiedzmy 3-4 minuty) z lewej strony, jakby w okolicach przedniego słupka słyszę
jak włącza się jakiś silniczek...coś ustawia...robi "pyk"....i cisza. I tak co kilka minut. Nie zauważyłem żeby
cokolwiek się zmieniało w tym czasie. Co to może być?

- za radiem, a raczej między radiem a schowkiem pasażera słychać jakiś silniczek, coś tyka, lekko chrobocze. Nie wiem czy to silniczek od ustawiania nawiewów czy coś innego? Próbowałem ustawiać różne opcje klimatyzacji ale nie udało mi się w żaden sposób wymusić tego dźwięku. Raz też odpinałem klemy i po podpięciu i przekręceniu kluczyków było słychać dość mocne chrobotanie z tych okolic, jakby jakieś zębatki się uszkodziły.
Wsadziłem płyty do zmieniarki żeby sprawdzić jakie wtedy są dźwięki, ale to też nie to. Dźwięk jest jakby "obok" zmieniarki w kierunku radia. Ktoś ma pomysł co to może być?

z góry dzięki
Pierwszy dźwięk to pompa hebli, drugi to albo serwomotor od nawiewu, albo mało płynu chłodniczego i dźwięk przelewania, na 99% coś z tego ;)
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: KarolGT »

dzięki
a co do tego pierwszego: tak ma być?
Awatar użytkownika
Włóczykij83
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2015, o 13:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Żary
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: Włóczykij83 »

Wybaczcie odgrzewanie kotleta.
U mnie (ten sam model) też na początku chrobotało nieregularnie, a teraz regularnie coś terkocze w głębi deski. Włączam zapłon - hałas, po jakichś 10-15 sek przestaje. Zgaduję, że jest to coś od nawiewów kiedy się ustawia, ale czy ktoś ma może większe pojęcie co to może być?
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: ghostmateus »

U mnie podobny dźwięk za radiem. Dopiero jak zmieniam ustawienia nawiewu to się na chwilę uspokaja.
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: lukasz-h »

Włóczykij83 pisze:Wybaczcie odgrzewanie kotleta.
U mnie (ten sam model) też na początku chrobotało nieregularnie, a teraz regularnie coś terkocze w głębi deski. Włączam zapłon - hałas, po jakichś 10-15 sek przestaje. Zgaduję, że jest to coś od nawiewów kiedy się ustawia, ale czy ktoś ma może większe pojęcie co to może być?
Chrobotanie to standard, wydaje mi się, że ten dźwięk powoduje serwo od ustawiania temperatury. Natomiast jeżeli zaczęło terkoczeć to możliwe, że poluzowała się zębatka, sprawdź czy działa sterowanie temperaturą dla kierowcy/pasażera, ustawianie gdzie ma wiać i obieg zamknięty. U mnie na przykład przestało działać ustawienie nawiewu na twarz, okazało się, że śruba przy zębatce obok serwa się odkręciła.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: muzz »

A czy hałas nie pochodzi od strony pompy hamulcowej? Bo ja to słyszę stamtąd właśnie.
Awatar użytkownika
Włóczykij83
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2015, o 13:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Żary
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: Włóczykij83 »

muzz pisze:A czy hałas nie pochodzi od strony pompy hamulcowej? Bo ja to słyszę stamtąd właśnie.
Czyli z której? Jeszcze się nie zorientowałem gdzie ta pompa jest... :oops: a terkotanie dochodzi jakby zza radia? Może uda mi się jakiś filmik nagrać...
lukasz-h pisze:Chrobotanie to standard, wydaje mi się, że ten dźwięk powoduje serwo od ustawiania temperatury. Natomiast jeżeli zaczęło terkoczeć to możliwe, że poluzowała się zębatka, sprawdź czy działa sterowanie temperaturą dla kierowcy/pasażera, ustawianie gdzie ma wiać i obieg zamknięty. U mnie na przykład przestało działać ustawienie nawiewu na twarz, okazało się, że śruba przy zębatce obok serwa się odkręciła.
Jakiś pomysł co z tym zrobić? Do auta wsiadam raczej często i przy każdym włączeniu zapłonu słucham tego dźwięku :mad:
Ostatnio zmieniony 2 sie 2016, o 13:54 przez Włóczykij83, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: brat_z »

Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: GS430 MKII dziwne dźwięki w środku

Post autor: ghostmateus »

W GSie będzie podobnie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości