Padająca cewka na gazie

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
prodavid
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 2 sie 2016, o 21:33
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lidzbark
Kontakt:

Padająca cewka na gazie

Post autor: prodavid »

Witam, kupiłem niedawno Lexusa is 200 99r. przerobiony został w gaz i od tego momentu wymieniłem już raz cewke, teraz padła drugi raz, wiem ze musze jeszcze emulator kupic bo wskaznik od benzyny sobie zartuje. Nie wiem czy wymienić wszystkie swiece i dopiero brać sie za wymiane cewki, i pozatym ciagle swieci sie check niby został skasowany ale co jakis czas ciagle sie swieci, nie wiem czy to przyczyna tego checka ale myslałem ze to nic takiego. Doradzcie mi czy to przez gaz czy jaka moze byc przyczyna ze te cewki padają :dash:
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Padająca cewka na gazie

Post autor: DawGad »

Jak swieci CHECK to znaczy ze wywala blad, trzeba tylko odczytac jaki to blad... Probowales??
Obrazek
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Padająca cewka na gazie

Post autor: TmK18 »

Świece zawsze warto wymienić ale jeśli niechcesz robic kosztow to niech chociaz mechanik sprawdzi kompresje na kazdym cylindrze a najlepiej gdyby sprawdzil luzy zaworowe
Moze tez jakis wtrysk lac
prodavid
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 2 sie 2016, o 21:33
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lidzbark
Kontakt:

Re: Padająca cewka na gazie

Post autor: prodavid »

DawGad pisze:Jak swieci CHECK to znaczy ze wywala blad, trzeba tylko odczytac jaki to blad... Probowales??
Probowałem, ale za każdym razem jak wywali bład skasuje go a pozniej wywali inny raz cos tam filtr powietrza raz paliwa , a mogą cewki padać przez to ze tego emulatora nie ma ?
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Padająca cewka na gazie

Post autor: DawGad »

prodavid pisze:
DawGad pisze:Jak swieci CHECK to znaczy ze wywala blad, trzeba tylko odczytac jaki to blad... Probowales??
Probowałem, ale za każdym razem jak wywali bład skasuje go a pozniej wywali inny raz cos tam filtr powietrza raz paliwa , a mogą cewki padać przez to ze tego emulatora nie ma ?
Jak dobrze rozumiem chodzi Ci o emulator rzeczywistego wskazania poziomu paliwa przy jeździe na LPG... Jeśli tak to nie ma to nic wspólnego z cewkami. U mnie przy przebiegu ponad 200000 cewki zaczęły padać losowo, w sumie wymieniłem wszystkie ( na używki), jak sprzedałem to kupującemu padła jedna...

Kasowanie błędów Ci nie pomoże jak nie usuniesz przyczyny.. Jak wywala Ci błąd to trzeba szukać przyczyny...
Obrazek
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Padająca cewka na gazie

Post autor: owczar »

Ja bym zaczął od sprawdzenia kmopresji i luzów zaworowych.
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Padająca cewka na gazie

Post autor: V-TEC »

No niestety, cewki w is'ie lubią padać z wiekiem. Po zmianie na Magneti Marelli - ponoć pierwszy montaż - u mnie cisza.

Korzystając z okazji, że temat poruszony, czy olewanie stanu "niby pustego baku" przez brak emulatora przy jeździe na LPG może skutkować jakimikolwiek negatywnymi konsekwencjami?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Padająca cewka na gazie

Post autor: owczar »

Można olewać ten stan. On niczym nie skutkuje. Aczkolwiek ja mam zawsze pół zbiornika żeby kontrolka się nie zapalała, bo mnie irytuje ;)
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Padająca cewka na gazie

Post autor: Keepmovin »

V-TEC pisze:No niestety, cewki w is'ie lubią padać z wiekiem. Po zmianie na Magneti Marelli - ponoć pierwszy montaż - u mnie cisza.

Korzystając z okazji, że temat poruszony, czy olewanie stanu "niby pustego baku" przez brak emulatora przy jeździe na LPG może skutkować jakimikolwiek negatywnymi konsekwencjami?
U mnie Magneti Marelli padlo po 7k km ... od tego czasu mam uzywki i spisuja sie bardzo dobrze.

Co do stanu to tak jak pisal Owczar, mozna olewac, gdyz co ktores odpalenie (w ISach jest roznie, u mnie na przyklad przy kazdym odpaleniu stan sie resetuje, jezeli odczekam chwile) stan sie resetuje, wiec jezeli wiesz ile ma Litrow paliwa faktycznie w baku to spoko, zero efektu na LPG. Zalecane jest trzymanie poziomu min. 25% baku zeby nie zbieraly sie osady i pompa paliwa sie nie zatarla.

Ja osobiscie, tak jak Owczar, staram sie miec wiecej w baku i systematycznie, po trochu, dolewac.
prodavid
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 2 sie 2016, o 21:33
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lidzbark
Kontakt:

Re: Padająca cewka na gazie

Post autor: prodavid »

A jakbym chciał cewki wymienić to jak uważacie lepiej wszystkie od razu czy wymieniać tak jak będą wysiadaly. I jakie cewki polecacie na zmiane
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości