Wymiana łożyska przedniego koła

ODPOWIEDZ
yankes
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2016, o 16:37
Model Lexusa: is
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Wymiana łożyska przedniego koła

Post autor: yankes »

Witam.
Pytanie mam takie czy jest to do zrobienia samemu? Na pewno ktoś z Was przerabiał ten temat i może trochę doradzić.
Z tego co udało mi się wyczytać z forum to tylko tyle że ściągamy koło zacisk,tarcze,odkręcamy piastę. I co dalej ? Czy potrzebna jest prasa ?
Proszę o jakiekolwiek rady,porady,wskazówki. Z Góry dzięki :)
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Wymiana łożyska przedniego koła

Post autor: blue »

Raczej bez prasy tego nie ruszysz. Stare łożysko trzeba wypchnąć i można to zrobić jakąś tulejką i dobrym młotkiem ale nowe łożysko trzeba już równo wprasować.
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana łożyska przedniego koła

Post autor: brat_z »

Spokojnie bez prasy sobie poradzisz starym indiańskim sposobem:) Łożysko do zamrażarki, zwrotnica na słoneczko i jedno się kurczy drugie się powiększa:) w międzyczasie szykujesz młotek i tulejkę do nabijania... po godzince wyciągasz łożysko z grenlandii, owijasz szmatą (żeby się jak najmniej ogrzało w czasie transportu) i lecisz do zwrotnicy ustawiasz wszystko na twardej powierzchni tulejka w ręce i młotek i heja:) tylko sprawdzaj żeby równo wchodziło i młotkuj:) tu masz przykładowy proces wymiany: https://www.youtube.com/watch?v=9_OvjMAG5a0 tylko tutaj gościu miał praskę ale i tak się zakręcił bo zapomniał o osłonie i musiał ją rozcinać:P
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Wymiana łożyska przedniego koła

Post autor: blue »

Teoretycznie tak też można. Tylko po co, skoro wymiana w warsztacie wyposażonym w prasę to kilkadziesiąt PLN? ;)
Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana łożyska przedniego koła

Post autor: brat_z »

Satysfakcja z tego że zrobiłeś samemu, wiesz jak działa i uczysz się że nie taki diabeł straszny:)
Bezcenne... :wink:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Wymiana łożyska przedniego koła

Post autor: blue »

Tak już off-topicznie to owszem - sam uwielbiam grzebać przy aucie ale w pewnym momencie powiedziałem sobie, że zawieszenia już w żadnym samochodzie robić sam nie będę. Stopień zmęczenia (zapieczone śruby, pourywane gwinty, brak porządnej przedłużki czy klucza pneumatycznego itd.) i upaprania nieadekwatny do kilkudziesięciu złotych w serwisie, gdzie mi to zrobią szybko dobrym sprzętem i na porządnym podnośniku. Ale to pewnie dlatego, że mi się już pewnych rzeczy po prostu nie chce ;)
yankes
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 26 sty 2016, o 16:37
Model Lexusa: is
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Re: Wymiana łożyska przedniego koła

Post autor: yankes »

Dzięki Panowie za pomoc,jednak oddam do serwisu,bo faktycznie trochę zabawy z tym jest a bez podnośnika albo kanału to chyba nie warte,wiec lepiej dać te 300 i będzie spokój.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości