GS430 mk2 - hamulce

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zihuatanejo
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 1 sty 2016, o 20:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: wwa
Kontakt:

GS430 mk2 - hamulce

Post autor: Zihuatanejo »

Hej,

Kiera i buda straszliwie biją przy hamowaniu, więc przymierzam się do wymiany. Ma być dobrze, ale rozsądnie cenowo - czyt. niekoniecznie mam ochotę na nawiercane i nacinane Turbo Groove + EBC Yellow Stuff ;)

Celuję w tarcze i klocki na tył ATE oraz tarcze na przód ATE, a że ATE nie robi klocków na przód, to rozważam TRW, Ferodo albo Textar. Obiło mi się, że Textar to w tej chwili OEM Lexusa.

Wiem, że temat był poruszany, ale zauważyłem, że jakość (a przynajmniej opinie o niej...) produktów poszczególnych producentów, zmienia się dość dynamicznie w czasie, więc chciałbym zaczerpnąć po prostu świeżej wiedzy.

Ktoś coś?
Ostatnio zmieniony 3 sie 2016, o 13:11 przez Zihuatanejo, łącznie zmieniany 1 raz.
tiger456
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 19 cze 2016, o 09:22
Model Lexusa: GS430 (EX GS300,LS430)
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: GS430 mk2 - hamulce

Post autor: tiger456 »

Witaj,

Tarczki ATE jak najbardziej bardzo dobre, ale w tej samej jakościowo półce znajdziesz firmę Zimmermann, która będzie po prostu tańsza. ATE jest droższa przede wszystkim ze względu na wyrobioną "markę". Co do klocków, to polecę ci jak najbardziej Ferodo, ale będą troszkę droższe. Textar również nie jest zły, a TRW szybciej się docierają, ale bardziej pylą :)
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS430 mk2 - hamulce

Post autor: Keepmovin »

Ja od siebie moge dodac, ze zmienialem u siebie przod i tyl na Klocki i Tarcze TRW.

Na zestawie jezdzi mi sie bardzo dobrze, jestem bardzo zadowolony, natomiast trzeba przyznac, ze z fajna felga dlugo nie pojezdzisz, zeby byla czysta. Jezdze dosc dynamicznie po miescie (bo nie jezdze w korkach, tylko generalnie poludnie/wieczorem) i trasy i myje samochod regularnie piana, szamponem, etc. co drugi weekend i felgi wygladaja jakbym byl z forum Nissana Patrola, a nie Lex'a :lol:
Awatar użytkownika
Zihuatanejo
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 1 sty 2016, o 20:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: wwa
Kontakt:

Re: GS430 mk2 - hamulce

Post autor: Zihuatanejo »

No niestety, z tym brudzeniem - wiem jak jest. Teraz będę testował w dupowozie klocki ceramiczne Jurid. Podobno zero pyłu. Ciekaw jestem :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: GS430 mk2 - hamulce

Post autor: dS »

A ja polecam Brembo. Miałem w IS teraz mam w GS i jestem zadowolony, o ile można być zadowolonym z seryjnych hebli w GSie :sarcastic:
Jak klocek ma hamować to będzie pylił.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Bolesław
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2013, o 13:23
Model Lexusa: GS
Skąd:: Osiek
Kontakt:

Re: GS430 mk2 - hamulce

Post autor: Bolesław »

W swoim gsie zakładałem cały zestaw Textara. Niby wszystko chodzi spoko, dobrze hamuje no ale. Myślałem o założeniu takich http://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamul ... b3398.html, kasa nie jest tragiczna, ale powinny lepiej działać niż Textar :)
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: GS430 mk2 - hamulce

Post autor: dS »

a po czym stwierdzasz że będzie lepiej ?
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Zihuatanejo
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 1 sty 2016, o 20:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: wwa
Kontakt:

Re: GS430 mk2 - hamulce

Post autor: Zihuatanejo »

Dobre pytanie. W tym pojedynku stawiałbym zdecydowanie na Textar.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości