[IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Problemy dotyczące modelu IS
Ferdek
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2015, o 23:52
Model Lexusa: Hybrid Power
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Post autor: Ferdek »

Czy ktoś wie czy da się przełożyć do IS200 fotele elektryczne bez dodawania żadnych kabli/wtyczek?
Czy podłączając 3 wtyczki od foteli ręcznie regulowanych do elektrycznego będą one miały pełną funkcjonalność?
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Post autor: agatka »

Ferdek pisze:Czy ktoś wie czy da się przełożyć do IS200 fotele elektryczne bez dodawania żadnych kabli/wtyczek?
Czy podłączając 3 wtyczki od foteli ręcznie regulowanych do elektrycznego będą one miały pełną funkcjonalność?
Z tego co mi wiadomo musi być wiązka do przekażników włączniki itp najlepiej wyjąć z innego auta kpl
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Post autor: rafiq2144 »

Przerabialem ostatnio temat, zapewne masz materialowe fotele i wymieniasz na polskore? Wtedy sprawa wyglada tak, ze wtyczka od airbaga pasuje p&p, reszta wtyczek z tego co pamietam jest do uciecia. Pod fotelem powinienes miec kawalek wiazki, jak sie nie myle to do sterowania foteli i chyba grzania trzeba pociagnac +, bo go tam nie ma. Jedyne co to musisz rozpracowac kolory przewodow, bo nie pamietam, czy wszystkie sie pokrywaly(w fotelu i wiazce z budy).
Ferdek
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2015, o 23:52
Model Lexusa: Hybrid Power
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Post autor: Ferdek »

rafiq2144 pisze:Przerabialem ostatnio temat, zapewne masz materialowe fotele i wymieniasz na polskore?
Dokładnie tak. Interesuje mnie czy w standardowej wiązce jest wszystko co pozwoli na zasilenie silników foteli?
Czy można np; kupić same wiązki i wstawić gotowe czy konieczne będzie cięcie i lutowanie?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Post autor: rafiq2144 »

Najlepiej sprawdz, co masz pod fotelem. Ja mialem wszystko, tylko plus do zasilania i grzania musialem pociagnac do obu foteli, czyli dolozyc razem 4 przewody, a wszystkie inne ze soba polutowalem, bo wtyczki(poza airbagami) do siebie nie pasuja.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Post autor: Pepe_GD »

U siebie też zmieniałem z manuala na elektryki i mimo że mialem wiązkę pociągnięta pod fotelami jak i do kostek, nie działało to tak jak powinno, grzanie fotela nie działało a elektryka fotela tylko działała jak nacisnąłem przycisk od grzania. Mimo różnych kombinacji w podłączaniu przewodów , poddałem sie i oddalem do elektryka. Tak jak koledzy wyżej mówią brakowało części instalacji elektrycznej, podesłałem mu schematy z manuala i wszystko mi podłączył jak w fabryce ;)
Ferdek
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2015, o 23:52
Model Lexusa: Hybrid Power
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Post autor: Ferdek »

Zrobiłem takie zdjęcia. Zastanawiam się gdzie ew. można jeszcze szukać jeszcze ew. dodatkowych wtyczek?
Fotele IS200 bez silników

Na zdjęciu są wtyczki:
- żółta - airbag,
- biała - czujnik zajętości fotela,
- biała - czujnik zajętośći pasów,

Pytanie do Was jeszcze - czy do foteli elektrycznych zasilanieidzie tą samą wiązką?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Post autor: rafiq2144 »

Jakbys zrobil zdjecie wtyczki wychodzacej z podlogi, tak zeby widac bylo kolory przewodow, to odswiezyloby mi troche pamiec i bym Ci powiedzial co od czego bylo, bo od pasow byl czarno-rozowy bodajze, od grzania foteli bodajze niebiesko-czerwony, bialy z czarnym paskiem, taki gruby, byl masa(chyba jako jedna masa do wszystkiego, ale moge sie mylic). Potem jak juz mialem dopasowane te kable, to z nowego fotela zostal mi przewod plusowy do grzania i regulacji foteli i te od zapalniczki pociagnalem(do tego jest 15a bezpiecznik, wiec nic nie powinno sie stac, poza tym ile razy sie ustawia fotel...) i wszystko gralo. Oczywiscie dziala mi to po przekreceniu kluczyka dopiero, ale mozna podpiac w skrzynce bezpiecznikow pod AC, wtedy sterowanie bedzie dzialalo nawet bez klucza. Ja w razie czego mialem pod zaslepkami w srodkowym panelu wtyczki do przyciskow od grzania, wiec bylo prawie p&p wszystko.
Ferdek
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2015, o 23:52
Model Lexusa: Hybrid Power
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Post autor: Ferdek »

rafiq2144 pisze:Jakbys zrobil zdjecie wtyczki wychodzacej z podlogi, tak zeby widac bylo kolory przewodow, to odswiezyloby mi troche pamiec i bym Ci powiedzial co od czego bylo,
Dzięki za chęć pomocy.Spróbuję niebawem wygospodarować nieco czasu aby wyjąć 1 fotel i zrobić zoom wtyczek.
Chyba, że ktoś z Was miałby wcześniej możliwość wrzucenia tutaj zdjęcia - byłbym wdzięczny. (a także inni którzy w przyszłości będą robili taką podmiankę.
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana foteli na elektryczne

Post autor: Pepe_GD »

U mnie tak to było:

Wiązka z budy----------Wiązka z pod fotela:

Biało- czarny (cienki)-------------------Zielono- czerwony (cienki)
[+] Różowo- czarny (cienki)--------------- Różowo- czarny (cienki)

[+] Zielono- czerwony (grubszy)------------Biały (grubszy)
Biało - czarny (grubszy)------------------Biało- czarny (grubszy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości