Suzuki Jimny czy Rav4 MKI

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Suzuki Jimny czy Rav4 MKI

Post autor: boyar »

Witam,

znajomy poszukuje małej zwrotnej terenówki. Głównym zastosowaniem ma być ciągnięcie przyczep jedonosiowych po umiarkowanie ciężkim terenie w każdej porze roku. Dziwne wiem, ale na co dzień użytkuje Avensis III, a ona średnio się do tego nadaje :P

Miał ktoś może doświadczenie z wymienionymi samochodami, może coś polecić albo może wypowiedzieć się na ich temat?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Suzuki Jimny czy Rav4 MKI

Post autor: kpk »

Nie jestem ekspertem w tym temacie, ale czasami kolega zabiera mnie w mocny teren i często trafia się jakiś egzemplarz Jimmy, który jeździ z nami. Z moich obserwacji wynika, że w terenie jest to rewelacyjne auto, tam gdzie my albo inne mocno przerobione auta miały problemy by wjechać i wyjechać, to Jimmy to robił bez problemu. Olbrzymią zaletą tego auta jest bardzo niska jego masa, napęd i relatywnie niskie koszty utrzymania jak na terenówkę. Natomiast nigdy nie spotkałem w terenie Ravki.
Pozdrawiam
KPK
LS430 sprzedany.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Suzuki Jimny czy Rav4 MKI

Post autor: Damian91 »

Znajomy ojca ma Jimny i chwali pod niebiosa ;) Ravka to raczej bulwarowa 'terenówka' więc ja bym brał Suzuki.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Suzuki Jimny czy Rav4 MKI

Post autor: dS »

Jimmy jest fajny. Ale wydaje mi się że do ciągania przyczep to jest troszkę za lekki i nieco za słaby, chyba że mówimy o jakiejś mini przyczepce jak do fiata 126p. Ja bym się zastanowił na Nissanem Patrolem, 3d jak ma być nie za duży.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Suzuki Jimny czy Rav4 MKI

Post autor: sandr »

Rav MK I nawet w średnim terenie potrafi (pozytywnie) zadziwić. Główny problem z MK I to... znalezienie nieskorodowanego egzemplarza (podwozie).
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: Suzuki Jimny czy Rav4 MKI

Post autor: boyar »

przyczepka taka normalna, max 700-800 kg ładunek+przyczepka. no właśnie chodzi głównie o to żeby było dość małe i w okolicach 10k zł. no i najlepiej japoniec.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Suzuki Jimny czy Rav4 MKI

Post autor: carinus »

Stary Landek J7,cały czas nabiera wartości i można nim ciągnąć wszystko i wszędzie.Małe terenówki bedzie prowadzić przyczepka a nie odwrotnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości