IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Post autor: Damnian »

Witajcie.

Borykam się z problemem słabych świateł przednich w moim :LEXUS:, próbowałem regeneracji, zmian żarówek, ale to na nic. Całkiem przypadkiem dostałem kontakt do gościa, który prowadzi szkolenia z zakresu oświetlenia. Powiedział mi bardzo cenną informacje: spadek napięcia na zaciskach żarówki o 1V powoduje spadek mocy żarówki nawet o 50%! Złapałem za miernik i faktycznie, na zaciskach akumulatora jest 13,7V, na żarówce ledwie 13V. Podałem masę i plus z akumulatora i udało się podnieść napięcie na żarówce do 13,6 V, te 0,1 V to miejscowy spadek. Wywnioskowałem że punkt masowy jest słaby. Nie miałem ochoty go szukać i poprawiać, poza tym, przewody są bardzo cienkie i podejrzewam że niewiele by to pomogło. Dlatego wyciągnąłem pin z wtyczki i dolutowałem dodatkowy przewód, który dokręciłem do budy. Napięcie na żarówce wzrosło do około 13,5V. Pozostały spadek napięcia wynika z przewodu zasilającego, ale trzeba by pruć wiązkę i skrzynkę bezpieczników pod maską- nie miałem czasu, ale na pewno kiedyś to ogarnę.
Na chwilę obecną różnica jest odczuwalna. Polecam każdemu zrobić takie dodatkowe masowanie, w jakimkolwiek aucie.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Post autor: blue »

Jednak o wiele sensowniej byłoby znaleźć i wyczyścić dedykowany punkt masowy. Ewentualnie jeśli już, to ten nowy przewód podłączyć bezpośrednio do ujemnej klemy.
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Post autor: Damnian »

Dobra masa z budy wystarczy, porownywalem roznice z aku i z budy- nie ma roznicy. Pomysle jeszcze nad zmasowaniem swiatel drogowych, pomimo ,iz nie narzekam na ich skutecznosc.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Post autor: medyss »

dobrze też jest mieć czyste i wypolerowane reflektory :) Muszę też u siebie sprawdzić jakie jest u mnie napięcie bo na seryjnych żarówkach była naprawdę lipa...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Post autor: owczar »

Damnian pisze:Powiedział mi bardzo cenną informacje: spadek napięcia na zaciskach żarówki o 1V powoduje spadek mocy żarówki nawet o 50%!
Gdzie on prowadzi te szkolenia? Warto wiedzieć jakich miejsc unikać. Bo tak generalnie to gada bzdury.
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Post autor: Damnian »

Nie mam zielonego pojecia skad jest, chyba z 3miasta. Pisalem emaile. W kazdym badz razie dodatkowa masa pomogla. A czy az o 50%? Nie powiedzialbym, choc pewnie zakladal skrajny brak kontaktu.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Post autor: endrju1 »

przy 13,7V zakładamy 55W, a więc po spadku o 1V czyli 12,7 mamy 51W, a więc spadek o 4W (ok 7%).
Inna sprawa że żarówki są wg standardów projektowane na 13,2V, zaś powyżej 14V ich żywotność może spaść nawet o połowę.
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Post autor: reha »

Częściowo się zgodzę i nie zgodzę z przedmówcami, ponieważ wpływ spadku/wzrostu napięcia vs znamionowe nie jest liniowy w odniesieniu do strumienia świetlnego.
Np wzrost napięcia znamionowego o 10% to wzrost strumienia o ok 17%, ale spadek trwałości o ok 25%.
W załączniku wykres dla żarówki, a nie żarówki halogenowej, ale jest podobnie :)
Wiec, wyższe napięcie na źródle będzie lepsze, ale nie o 50% i wpłynie negatywnie na trwałość.

To tyle jeśli chodzi o strumień świetlny. Dla odbłyśników itp ważniejsza jest światłość (jak jasne jest źródło).

Przepraszam za błędy i brak polskich znaków, w pracy nie wszystko działa :)
Załączniki
wydajnosc zarowki
wydajnosc zarowki
wydajnosc.jpg (49.64 KiB) Przejrzano 5283 razy
Awatar użytkownika
Aleksanderu
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 15 mar 2015, o 22:20
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Legionowo/Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Post autor: Aleksanderu »

Zrób retrofit, zastąp żarówki Osram Night Braker Plus i po problemie.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS200 poprawa skuteczności lamp przednich w 1h

Post autor: endrju1 »

reha pisze:Częściowo się zgodzę i nie zgodzę z przedmówcami, ponieważ wpływ spadku/wzrostu napięcia vs znamionowe nie jest liniowy w odniesieniu do strumienia świetlnego.
W związku z:
Damnian pisze:Powiedział mi bardzo cenną informacje: spadek napięcia na zaciskach żarówki o 1V powoduje spadek mocy żarówki nawet o 50%!
Liczyłem moc na żarówce, a nie strumień świetlny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości