Komputer do GS300 Pomocy!!

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Komputer do GS300 Pomocy!!

Post autor: Lex Luthor »

Panowie mam problem. Otoz chcialbym "wejsc" na komputer zeby mi zdiagnozowal pare rzeczy ale doslownie nikt w okolicy nie dysponuje koncowka/wejsciem do mojego modelu. Mowia, ze to amerykanska wersja a 95% ma typowki i dupa blada. Poradzcie cos, bo mnie po prostu trafi takie szukanie i lapanie po kablach dlaczego piszczy. Moze sa jakies przejsciowki/reduktory etc??? Da sie jakos wejsc? Model GS300 Mk1. Normalnie tragedia wszedzie to samo - brak koncowki. ( z gory: ASO odpada)
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Komputer do GS300 Pomocy!!

Post autor: Miłosz »

Masz seryjne złącze ? Czy moze ktoś wrzucił coś na wzór block obd ? Musi być możliwość podpięcia, na pewno jest jakiś interfejs co to złapie. Wrzuć wyraźne zdjęcie jak wygląda Twoje złącze.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Komputer do GS300 Pomocy!!

Post autor: Lex Luthor »

Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Komputer do GS300 Pomocy!!

Post autor: Miłosz »

Potrzebujesz adaptera do mvci czyli kupujesz/organizujesz to

Obrazek

i do tego taki oto adapter

Obrazek
Drugi od lewej.

Najlepiej jakbyś kupił całość od jednego sprzedawcy. Szukaj w chinach na aliexpres. Czasem ten interfejs z pierwszego zdjęcia można kupić z kompletem adapterów. Na ceny oryginałów nie patrz bo mogą i 2000 zł kosztować. Ja za swojego klona dałem 120 zł. Podejrzewam że w 200 zł się zmieścisz.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Komputer do GS300 Pomocy!!

Post autor: Lex Luthor »

Dzieki, uratowales mi zycie :D Powiedz jeszcze jak to sie fachowo nazywa z pelna nazwa zebym wiedzial czego szukac. jakis konkretny symbol, nazwa kodowa...
Masz moze jakis namiar, np tam gdzie brales?

//To u gory namierzylem, o takie? https://pl.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 7c705c3f29

Ale te koncowki teraz...ta 2 fotka z jakiej to aukcji na ebayu?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Komputer do GS300 Pomocy!!

Post autor: Miłosz »

Kup komplet od jednego sprzedawcy , najlepiej się skontaktuj przez maila, podeślij mu też foto swojego złącza żeby było 100% pewności. Ja kupowałem do isa mk2. I dostałem też 1 adapter gratis , który w sumie do mnie nie jest potrzebny, brałem z allegro.
Szukaj MVCI, tylko też dopytaj albo doszukaj od którego roku techstream lata z z modelami gs300, ja czytałem że chyba od 1995-1996 roku działa.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Komputer do GS300 Pomocy!!

Post autor: Lex Luthor »

Czyli pytac generalnie o "adapter MVCI i koncowke"? Sorry ale jestem kompletnie zielony w tych kwestiach i nie wiem jak sformulowac pytanie, zeby ktos wiedzial o co konkretnie pytam. Bo rozumiem, ze jak bede mial koncowke i adapter to wtedy moge sie udac do kogos kto ma komputer z programem diagnostycznym i on sie bedzie w stanie podpiac?

Mozesz podac zrodlo tej fotki2? Chodzi mi, ze moze jest tam nazwa tego typu zlacza, z tego co widze to nazywa sie DLC2?
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Komputer do GS300 Pomocy!!

Post autor: Miłosz »

Musisz kupić INTERFEJS MVCI i ADAPTER. Mój zestaw wygląda tak

Obrazek

Po lewej interfejs mvci po prawej adapter ( z którego nie korzystam ).

Za pewne z interfejsem dostaniesz oprogramowanie i możesz sam sobie to zainstalować, albo poprosić kogoś żeby to zainstalował na swoim czy innym kompie.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Komputer do GS300 Pomocy!!

Post autor: Lex Luthor »

Dzieki! Szukam, ale jest problem, bo mam klopoty z ustaleniem nazwy kodowej tego polokraglego zlacza. Ta fotka wyzej z aukcji ebay, mozesz wklaic cala aukcje? Moze tam bdzie nazwa, aliexpres nie reaguje na DLC2
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Komputer do GS300 Pomocy!!

Post autor: Lex Luthor »

Wyglada na to, ze jestem w ciemnej dupie, bo nie idzie namierzyc tego dziwnego zlacza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości