Radio do IS200 mk1

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Radio do IS200 mk1

Post autor: dizorak »

Szperam po alledrogo i szukam czegoś dla siebie do 1000zl, nie wykluczam używki. Wcześniej interesowałem się dość mocno audio, ale to było kiedyś...

Odpadają wszystkie wynalazki chińskiej myśli. Interesuje mnie głównie Clairon i Alpine ewentualnie Pioneer. Przyzwyczaiłem się do brzmienia i pasują mi, widziałem kilka niegłupich pionierów, ale już tak dawno się nie interesowałem caraudio, że czuje się jak dziecko we mgle.

CD - obojetne,
USB - obowiązkowo,
SD - nie zaszkodzi,
SW out - obowiązkowo,
HPF i LPF - obowiązkowo.
Aux in - obowiązkowo,
Raczej 2Din ale również nie koniecznie (tablet)
Navi - niekoniecznie (bedzie tablet w miejsce ori navi)

Jeśli ktoś ma coś ciekawego na sprzedaż na pewno rozważe.
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Najważniejsze, podświetlanie musi pasować do is200, nie lubię za kolorowo mieć w samochodzie.
kajt
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2016, o 19:39
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Radio do IS200 mk1

Post autor: kajt »

dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Dzięki, myślałem nad nim, kusiło mnie 2din, ale założyłem swojego starego, niezawodnego cde-101rm :) i oczywiście zyskałem mały schowek pod radiem, do którego jestem strasznie przyzwyczajony :)
Planuję jeszcze uDimention na przód, tył nie będzie grał, ewentualnie na pisemną prośbę jadących z tyłu delikatnie pogłoszę :)
Wczoraj przyszło UTE-92BT :) jest mega! Radia internetowe działają przez BT, łącznie z wyświetlaniem nazwy i możliwością pauzowania i zmiany stacji z poziomu radia. A najlepsze, to zaje*iscie rozbudowany equalizer i możliwość ustawienia bardzo wielu rzeczy typu: opóźnienia dla każdego głośnika z osobna, filtrów górnoprzepustowych dla przodów i tyłów z osobna, ustawienia dla Suba, itd. :biggrin2:
Brak CD, ale z racji iż radio odczytuje fliki FLAC wcale mnie to nie martwi :) Zaskoczył mnie tuner radiowy, naprawdę dobrze zbiera fale, nie jest to kenwood, ale jest naprawdę dobrze :dance3:
Kupione oczywiście na alledrogo, w pakiecie dostałem pena 16GB, smycz, jakiś katalog Alpine :szok: i uwaga... naklejkę na samochód!!! :szok: :szok: :szok: Której nie omieszkam nakleić mojej mamie na jej Golfa III w automacie :) nalepka symbolizuje jakieś coś podobne do w zasadzie niczego z zębami i napisem speed :) Jak podjedzie pod biedre to już nikt się nie odważy stanąć na jej miejscu parkingowym! A sam Golf III Automat zyska piąty bieg i +30% Nm i KM. Stanie się istnym czerwonym szatanem! :hobby:
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Radio do IS200 mk1

Post autor: Jac »

Poza samym radiem robiłeś jeszcze jakieś mody? Jak to gra w porównaniu do stockowego? Podświetlenie się dobrze komponuje z resztą? Też planuję wymianę bo boli brak usb i BT a te cyfrowe zmieniarki mnie nie przekonują.
Radio 2din fajnie wygląda, ale nie wiem czy w tej cenie nie znajdzie się coś lepszego 1din.
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Ja jednak postawiłem na din, przekonała mnie półeczka pod radiem do której byłem bardzo przyzwyczajony :)) a tak poważnie, to ute-92bt to duzo nowsza konstrukcja. Z czystym sumieniem polecam! Nie używam CD, a jakość mp3 nie odbiega od CD, a nawet mogę śmiało powiedzieć, że jest lepsza. Jak na razie w bagażniku mały sub blaupunkt 150W, a w planach wygłuszenie drzwi i glosniki uDimmention. Czy gra lepiej? Na pewno, masz możliwość wystrojenia equalizera z poziomu tel. przez BT, ustawienia właściwie wszystkich parametrów dzwieku, osobne ustawienie HPF dla przodu i tyłu, oraz LPF dla suba, opóźnienia, dla wszystkich głośników z osobna. Na pewno mocniejsza końcówka od OEM. Jeśli słuchasz radia, to tuner jest dużo lepszy.
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Jac »

Ja tez w końcu zmieniłem na cde-173bt. Minęło dopiero kilka dni więc jeszcze za wcześnie na wyrażanie opinii, ale co do samej ramki to jestem średnio zadowolony. Jednak w cenie 120zl za kawałek plastiku to spodziewałbym się trochę lepszej jakości. Nie wiem czy tak jest w każdym zestawie, ale w moim przypadku musiałem szukać lepszych wkrętów to zamocowania półeczki z ramką bo te dołączone za cholerę nie chciały trzymać.
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Dokładnie za 120zl to porażka, ale alternatywy nie widziałem, ja napchałem papieru i jakoś weszły te wkręty :) i jakoś trzymają :)
Awatar użytkownika
jarkacz124
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:06
Model Lexusa: IS200 99'
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio do IS200 mk1

Post autor: jarkacz124 »

A powiesz mi czy to radio współpracuje z Androidem czy tylko Iphone ?
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Jac »

Z Androidem tylko przez BT (streaming, telefon). Bo kablu można ew. ładować
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości