Rysa na klapie bagażnika - koszt naprawy

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
Woland
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2016, o 18:29
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Rysa na klapie bagażnika - koszt naprawy

Post autor: Woland »

Hej! Kontynuuję poszukiwania swojego IS250 i jeden z dostępnych obecnie na rynku egzemplarzy ma "drobną" wadę - rysę na klapie bagażnika.

Obrazek

Rysa w jeździe oczywiście nie przeszkadza, ale wiadomo - Lexus to nie Golf, prezentować się raczej powinien :) Stąd pytanie - czy orientuje się ktoś, jaki byłby koszt takiej kosmetycznej poprawki? Niestety, rysa jest nie tylko na klapie, ale zahacza też o lakier obok. Po prostu nie wiem, na ile to zmniejsza wartość auta i czy jest sens negocjować ze sprzedawcą czy w ogóle odpuścić.

Z góry dzięki za wszelkie informacje.
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2016, o 19:59 przez dS, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiony link do obrazka
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Rysa na klapie bagażnika - koszt naprawy

Post autor: Damian91 »

Fotka nie działa.
Awatar użytkownika
bombel80
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2016, o 23:48
Model Lexusa: IS300 Sportcross
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Rysa na klapie bagażnika - koszt naprawy

Post autor: bombel80 »

A nie da się spolerować?
Woland
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2016, o 18:29
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Rysa na klapie bagażnika - koszt naprawy

Post autor: Woland »

Mi fotkę wyświetla za każdym razem. Nie wiem, czy się da spolerować czy nie, ale wygląda na dość głęboką.
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Rysa na klapie bagażnika - koszt naprawy

Post autor: darek007 »

Spróbuj najpierw spolerować. JA używam past lekko ściernych (np K2), tylko nie a mocno aby w okolicy rysy nie zszedł lakier.
Jeśli to nie pomoże można użyć kredki wypełniającej, ale to zawsze będze półśrodek - niemniej jeden z tańszych.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Rysa na klapie bagażnika - koszt naprawy

Post autor: rafiq2144 »

Jak rysa jest gleboka to najpierw dobrze jest papierem sciernym 2000-3000 na mokro lekko przejechac i potem pasta polerska poleciec, duzo mniej roboty, a efekt koncowy jak najbardziej dobry. A jak bedzie trzeba lakierowac, to dowiedz sie, ile jakis polecany lakiernik w Twojej okolicy bierze za malowanie elementu i bedziesz wszystko wiedzial. Tylko zrob sobie zdjecia przed i po, zebys przy odsprzedazy mogl pokazac lowcom mikronow, czemu element byl malowany, bo inaczej dowiesz sie, ze byl bity itd.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Rysa na klapie bagażnika - koszt naprawy

Post autor: Miłosz »

Bez obrazy ale pastami K2 to można co najwyżej golfa 3 polerować... Lexus ma z dupy lakier , rysuje się od samego patrzenia. Jeśli rysa nie jest głęboka to można to jakoś wyciągnąć. Past typu turbo , k2 , farecla unikaj jak ognia. Były na necie fotki jak one "działają", a raczej jak rysują przygotowany po korekcie lakier. Jeśli polerka nie ogarnie tematu, to prysnął Ci to metodą spot i myślę że w 3 stówach się zmieścisz (w zależności ile tam u Ciebie biorą, ja piszę na podstawie Gdańska).
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości