Lexus GS300 MK1 "zawalona" szyba

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Lexus GS300 MK1 "zawalona" szyba

Post autor: Lex Luthor »

Panowie jakas rada, bo mnie to strasznie doprowadzalo do szalu zwlaszcza przez wakacje - mam dziwnie "zawalona" czyms szybe, tak juz kupilem, ze o ile w zwykly dzien nic nie widac, tak w sloneczny dzien jazda w kierunku slonca powoduje, ze prawie nic nie widze. Szyba jest doslownie zatluszczona czym, nie wiem czy to poprzedni wlasciciel przy malowaniu czegos nie zrobil czy co ale pucowalem czym sie da, Meglio, Ipa Cleaner, rozne sciereczki i ciagle widze pod slonce jakies kolorowe mazy jakby mi stado dzieci paluchami w maczanymi w ropie zapackalo. Sa jakies specjalistyczne preparaty, ktore wyjalowia to szklo do cna?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MK1 "zawalona" szyba

Post autor: gmiter »

Spróbuj octem - mi często pomagał. po detailingu kiedy czymś sie usyfiły szyby
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MK1 "zawalona" szyba

Post autor: lukas78 »

Lex Luthor pisze:Panowie jakas rada, bo mnie to strasznie doprowadzalo do szalu zwlaszcza przez wakacje - mam dziwnie "zawalona" czyms szybe, tak juz kupilem, ze o ile w zwykly dzien nic nie widac, tak w sloneczny dzien jazda w kierunku slonca powoduje, ze prawie nic nie widze. Szyba jest doslownie zatluszczona czym, nie wiem czy to poprzedni wlasciciel przy malowaniu czegos nie zrobil czy co ale pucowalem czym sie da, Meglio, Ipa Cleaner, rozne sciereczki i ciagle widze pod slonce jakies kolorowe mazy jakby mi stado dzieci paluchami w maczanymi w ropie zapackalo. Sa jakies specjalistyczne preparaty, ktore wyjalowia to szklo do cna?
Spróbuj potraktować całą szybę np. tym https://mrcleaner.pl/szyby/tlenek-ceru- ... cgodif0EYQ. Tylko trzeba to robić też z głową tzn. nie trzymać zbyt długo polerki w jednym miejscu bo zrobi się na szybie efekt soczewki.
Być może poprzedni właściciel bawił się nieumiejętnie jakimś podobnym specyfikiem.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MK1 "zawalona" szyba

Post autor: endrju1 »

Zwykły płyn ludwik do garów spokojnie wszystkie woski itp usunie. Podejrzewam, że poprzedni właściciel jakąś niewidzialną wycieraczkę zastosował.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MK1 "zawalona" szyba

Post autor: gmiter »

lukas78 pisze:
Lex Luthor pisze:Panowie jakas rada, bo mnie to strasznie doprowadzalo do szalu zwlaszcza przez wakacje - mam dziwnie "zawalona" czyms szybe, tak juz kupilem, ze o ile w zwykly dzien nic nie widac, tak w sloneczny dzien jazda w kierunku slonca powoduje, ze prawie nic nie widze. Szyba jest doslownie zatluszczona czym, nie wiem czy to poprzedni wlasciciel przy malowaniu czegos nie zrobil czy co ale pucowalem czym sie da, Meglio, Ipa Cleaner, rozne sciereczki i ciagle widze pod slonce jakies kolorowe mazy jakby mi stado dzieci paluchami w maczanymi w ropie zapackalo. Sa jakies specjalistyczne preparaty, ktore wyjalowia to szklo do cna?
Spróbuj potraktować całą szybę np. tym https://mrcleaner.pl/szyby/tlenek-ceru- ... cgodif0EYQ. Tylko trzeba to robić też z głową tzn. nie trzymać zbyt długo polerki w jednym miejscu bo zrobi się na szybie efekt soczewki.
Być może poprzedni właściciel bawił się nieumiejętnie jakimś podobnym specyfikiem.

Żeby zrobić efekt soczewki to trzebaby z 20minut w jednym miejscu kręcić z tlenkiem ceru - wiem bo sie tym sporo zajmowałem i nadal zajmuje. To jest mit bezsensownie powielany o polerowaniu szyb.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MK1 "zawalona" szyba

Post autor: Miłosz »

Miałem kiedyś podobny przypadek na jednej służbówce w pracy, testowałem jakieś nanowycieraczki i po jednej został właśnie taki syf którego nie szło domyć żadnymi płynami. Jeśli mnie pamięć nie myli to albo ksylenem albo octanem butylu to ruszyło. Alkohol izopropylowy 99,8% nie dawał żadnych pozytywnych rezultatów.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Lex Luthor
Lex user
Posty: 141
Rejestracja: 10 lip 2015, o 10:26
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MK1 "zawalona" szyba

Post autor: Lex Luthor »

gmiter pisze:Spróbuj octem - mi często pomagał. po detailingu kiedy czymś sie usyfiły szyby
endrju1 pisze:Zwykły płyn ludwik do garów spokojnie wszystkie woski itp usunie. Podejrzewam, że poprzedni właściciel jakąś niewidzialną wycieraczkę zastosował.
Probowalem obu, nie dziala, probowalem nawet Meglio, o ktorym wszyscy mowia, ze usunie wszystko. Ipa Cleaner do polerowania powierzchni lakierowanych tez nie ruszy. Prawdopodobnie jak mowicie, jakies magiczne wycieraczki byly w akcji.
lukas78 pisze:Spróbuj potraktować całą szybę np. tym https://mrcleaner.pl/szyby/tlenek-ceru- ... cgodif0EYQ. Tylko trzeba to robić też z głową tzn. nie trzymać zbyt długo polerki w jednym miejscu bo zrobi się na szybie efekt soczewki.
Być może poprzedni właściciel bawił się nieumiejętnie jakimś podobnym specyfikiem.
Dzieki, sprobuje tego, wyglada, ze moze da rade
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości